Autor Zpráva
Stano
Profil
Zdravím nedorobíte automatické generovanie phpka z [ pre] [ /pre]? že by to pod to vyplulo link kde by sa daný kód spustil. Samozrejme že by to bolo pomerne veľké bezpečnostne riziko, ale to by sa dalo poriešiť. Minimálne ak by sa z toho vygeneroval php súbor, ktorý by sa umiestnil mimo server. Napríklad na dáky free server, alebo uzatvorenú časť tohoto servera tak myslím že riziko by bolo minimálne. Jediné čo by sa mohlo stať by bolo že by sa zničili všetky vygenerované php súbory. Alebo sa mýlim?
Joker
Profil
Stano:
K čemu by to bylo? Drtivá většina vkládaných kódů není kompletní, navíc ani nechceme, aby sem lidi vkládali kompletní skripty.
Není v našich silách reprodukovat kompletní prostředí pro běh skriptu, např. databázi, nastavení serverů, vkládané skripty, atd.

A i kdyby se to nakonec povedlo, vidím v tom jen mizivý přínos. Chybové hlášky se nám obvykle podaří (po menším či větším úsilí) vydolovat přímo z tazatele a když potřebujeme vidět výslednou stránku, požádáme o odkaz.
Stano
Profil
Joker:
Mi trocha vadí že keď umiestnim na svoj server ukážku scriptu čo sem prihodím tak to stade po pár dňoch zmažem a potom tu ostane mŕtvy odkaz.
Radek9
Profil
Stano:
Ta ukázka je ale jen pro aktuální řešení problému. Finální řešení by mělo být umístěno v diskusi (samozřejmě dostatečně osekané, aby to nezabralo 5 obrazovek).
Stano
Profil
Radek9:
keď dám aktuálne riešenie problému. nehovorím o ukážke problému ale ukážke riešenia.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0