Autor Zpráva
Chamurappi
Profil
Ahoj
>
nevím, jak jinak tě kontaktovat jako moderátora jpw.cz, tak jsem zvolil tuto cestu. Chtěl jsem tě požádat, o smazání některých mích příspěvků na jpw.cz Jde o to, že jsem tam inzeroval nějaké knížky a už to není aktuální, ale stále tam je na mě kontakt a mě chodí spam a hlavně je to zbytečné aby to tam bylo. Nemám možnost příspěvky editovat i když se přihlásím na svůj profil na jpw.cz. nejdou ani smazat ani editovat.

Tohle mi teď přišlo přes můj kontaktní formulář na Webylonu. Netuším od koho :-)
joe
Profil
Chamurappi:
přes můj kontaktní formulář
Tvůj kontaktní formulář má velkou chybu, neobsahuje žádné políčko pro kontaktní informace, a tak se lehce stane, že lidé zapomenou uvést kontakt.


Mimochodem najít ten tvůj kontaktní formulář na webu dalo docela práci :)

Anonym:
a mě chodí spam
Z toho důvodu je dobré nepsat sem na diskusi žádné kontaktní informace. Spam je pak zaručen.
jenikkozak
Profil
joe:
Z toho důvodu je dobré nepsat sem na diskusi žádné kontaktní informace. Spam je pak zaručen.
Do svého inzerátu jsem zadal jednu adresu v rámci své domény. Počítal jsem totiž s tím, že ji budu asi muset smazat. Ale spam mi na ni nepřišel ani jediný.
Str4wberry
Profil
Nežádal tu někdy nedávno Dranel o smazání svých knižních inzerátů?

Nemůžeš jméno zasilatele zjistit podle IP?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Dranelově žádosti bylo vyhověno, takže to asi nebude on. Také by nejspíš nenadělal tolik pravopisných chyb.

Asi je to hloupé, ale IP adresy jsem si doposud nezaznamenával. Nejspíš bych dokázal dohledat, kdo si kolem času 01:45 prohlížel své staré inzeráty s prodejem knih, ale myslel jsem, že bude jednodušší napsat… a že se dotyčný ozve.


Reaguji na joa:
Z toho důvodu je dobré nepsat sem na diskusi žádné kontaktní informace.
Což zaručí téměř okamžité zlikvidování inzerátu, protože to je v rozporu s pravidly. Chybějící kontaktní informace motivuje lidi k odpovídání do diskuse, což je diskusi naprosto k ničemu.

Tvůj kontaktní formulář má velkou chybu, neobsahuje žádné políčko pro kontaktní informace
Zatím všichni, kdo chtěli nějakou odpověď, kontakt uvedli.

najít ten tvůj kontaktní formulář na webu dalo docela práci :)
Ano, je to kvalitní filtr na blbce :-)
__construct
Profil
joe:
neobsahuje žádné políčko pro kontaktní informace
Ale nad formulárom je napísané: „… Chcete-li mi dát možnost přímo vám odpovědět, zanechte na sebe e-mailovou adresu …“.
joe
Profil
__construct:
Ale nad formulárom je napísané ...
Myslíš, že všichni takové popisky čtou? Ty také čteš podmínky všech webů, kam se registruješ?

Chamurappi:
Vím o pravidlech pro kontakty (už i pro ostatní kategorie), ale nic mě nepřesvědčí je sem dávat (rychlá indexace Googlem, spamování, uchování kontaktních informací).

což je diskusi naprosto k ničemu.
Proč? Vezmi si například kategorii "Práce a zakázky". V diskusi by se vyřešilo vše důležité pro vzájemnou spolupráci a pak by se jednoduše smazala - je už vyřešená a nemá žádný přínos = proto je diskusi k ničemu. V databázi by tak nezůstavalo nepřeberné množství diskusí, které jsou k ničemu. Nebo myslíš, že třeba toto vlákno k něčemu je?

Zatím všichni, kdo chtěli nějakou odpověď, kontakt uvedli.
Možná proto, že jsou již zkušenější a vědí co a proč napsat, i když to nikde nevyžaduješ ;-) Na jednom nejmenovaném webu jsem se setkal s tím, že lidé - staršího věku - kontakty příliš neuváděly, zřejmě byli tak zapálení do té své zprávy, že na kontakt prostě zapomněli.

Ano, je to kvalitní filtr na blbce :-)
Kdo ti chce napsat (zná tě - alespoň přes internet), tak si ten si kontaktní formulář najde (nebo najde jiný kontakt). Běžné uživatele by to přestalo bavit a raději najdou někoho jiného.
Chamurappi
Profil
Reaguji na joa:
nic mě nepřesvědčí je sem dávat
Pak tady nemůžeš inzerovat, to je prosté :-)
Stejně by ti sem nikdo nesměl odpovědět. Odpovědi mažeme, i když kontakt chybí.

V diskusi by se vyřešilo vše důležité pro vzájemnou spolupráci
Proč by přítomnost toho vlákna měla zabírat na úvodní stránce místo něčemu, co potenciálně zajímá všechny? Proč by to vlákno mělo být zviditelňované na úkor ostatních inzerátů, na které lidi reagují soukromou cestou? Spíš než, že taková komunikace by byla diskusi k ničemu, jsem měl napsat, že taková komunikace by diskusi přímo poškozovala. Prohlédni si, jak vypadala ta kategorie před třemi roky, kdy pravidla o kontaktech neexistovala.

Nebo myslíš, že třeba toto vlákno k něčemu je?
Potenciálně ano. Kontakty jsou pojítko při hledání vazeb. Jakákoliv vazba pomáhá v budoucnu určit věrohodnost. Někdy více, někdy méně. O místo v databázi nouzi nemáme.

Běžné uživatele by to přestalo bavit a raději najdou někoho jiného.
To je dobře. I když nevím, koho jiného by mohli najít, protože v oboru „vyslechnutí Chamurappim“ mám monopol a nic jiného nenabízím.
joe
Profil
Chamurappi:
Nemám nic proti tomu, aby se sem dávaly kontakty, ale pouze v případě, že by je vyhledávače neindexovaly. A pokud jsou kontakty povinné v některé kategorii, pak by se mohly objevovat automaticky. E-mailová adresa je nutná při registraci a pokud by byla nastavená jako veřejná, ukazovala by se právě ta a nebo třeba ICQ z profilu, pokud by uživatel neměl ani jedno, pak bych ho nutil před založením vlákna k napsání kontaktů a předešlo by se tomu, že by se kontrolovalo, jestli někdo zadal nebo nezadal nějaký kontakt (i když by si mohl někdo nějaký nesmyslný vymyslet xx@example.com)

Proč by přítomnost toho vlákna měla zabírat na úvodní stránce místo něčemu, co potenciálně zajímá všechny?
To je fakt, zbytečně by se tam diskuse objevovala. Tak třeba nezobrazovat na úvodní stránce diskuse z některých kategorií, kde počet příspěvků je větší než dva :-)

Jakákoliv vazba pomáhá v budoucnu určit věrohodnost
Třeba v té staré diskusi, na kterou jsem odkazoval, tak nevíš jestli spolupráce byla dobrá nebo špatná.

To je dobře...
:-)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0