Autor Zpráva
Dranel
Profil
Prosím nějakého hodného administrátora o změnu už. jména z "Dranel" na "dranel91". Předem moc díky.
Str4wberry
Profil
Změněno.
Chamurappi
Profil
Já bych tak hodný nebyl. Přezdívky začínající malým písmenem jsou zbytečně složité (nemůžu je dávat na začátek věty, abych náhodou neurazil změnou velikosti), čísla na konci zase komplikují skloňování. Konvence platné pro občanská jména nevznikly pro srandu králíkům, mají praktický význam a prapůvodním účelem přezdívek je identifikaci zjednodušit (při vyslovování i při přemýšlení). Nechápu motivaci pro tuhle změnu, ale budiž…

Také jsem si teď vzpomněl na poslední sraz, kde jsme rozebírali s kolegy z WebTrhu platnost pravidla, že většina lidí s číslem za přezdívkou jsou potížisté :-)
okolojdouci
Profil *
Chamurappi:
že většina lidí s číslem za přezdívkou jsou potížisté

Nejzákeřnější jsou ti se čtyřkou v nicku :)
Joker
Profil
Možná by Dranel mohl nějak zdůvodnit proč to chce, ale celkově mi to nevadí.

Chamurappi:
čísla na konci zase komplikují skloňování
Já se obecně vyhýbám skloňování přezdívek, zvlášť těch složitějších.
Občas to vypadá divně, občas není jasné jak přezdívku skloňovat (už se Ti třeba povedlo skloňovat ženskou přezdívku podle mužského rodu), vyhledávání přezdívky na stránce nenajde skloňované tvary a někteří vymáhají své vlastní skloňování (peta).

většina lidí s číslem za přezdívkou jsou potížisté
Co já si tu vybavuju ty největší potížisty, tak ti měli obvykle jména bez čísel :-)
Bubák
Profil
Chamurappi:
ětšina lidí s číslem za přezdívkou jsou potížisté
Pokud připustím, že je to pravda, tak si myslím, že se potížista nestane nepotížistou zákazem přezdívky s číslicí.

Joker:
Co já si tu vybavuju ty největší potížisty, tak ti měli obvykle jména bez čísel :-)
Zrovna si nemůžu žádného očíslovaného potížistu vybavit, ale může to být i tím, žě množina neočíslovaných uživatelů je několikanásobně větší.
Str4wberry
Profil
Tak to „pravidlo o potížistech“ bylo tuším zmíněno na srazu, když tady i na WT řádil lopik007.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0