Autor Zpráva
MaxDJs
Profil
Zdravím,

chtěl bych se stát moderátorem. Nabíráte členy mezi moderátory? Pokud ano, tak mi napište jaké máte požadavky. Pokud ne, tak tento topic klidně smažte.

Děkuji za odpověď

Moderátor Petr ZZZ: Titulek „Chci se stát moderátorem“ je příliš obecný. Příště zkus prosím vymyslet lepší. ;-)
Str4wberry
Profil
Viz Jak se stát moderátorem této diskuse?
johnl
Profil
MaxDJs:
Moderátorem se nemůžeš stát jen tak z ničeho nic, na to musíš mít určité zkušenosti a znalosti.. Pak ještě takovou „známost“ zde na diskusi, ty jsi zde (alespoň podle tvého profilu) úplně nový..
MaxDJs
Profil
1) Chtěl bych moderovat v oblasti HTML,CSS a PHP
- jsem držitel HTML a CSS certifikátu od W3Schools

2) Bohužel jsem čerstvě zaregistrovaný, ale pokud vyhledáte uživatelské jméno MaxDJs tak najdete spoustu příspěvků, které jsem napsal jako nezaregistrovaný.

3) Mám chuť a čas dělat úklidové práce, řešit spory a udržovat tématickou čistotu vláken.
_es
Profil
MaxDJs:
pokud vyhledáte uživatelské jméno MaxDJs tak najdete spoustu příspěvků
Obávam sa, že na funkciu moderátora je potrebné skôr množstvo príspevkov s odbornými radami, než množstvo začiatočníckych dotazov.
Str4wberry
Profil
Ad 1) Jestli certifikáty od W3Schools požadují znalost podobných nesmyslů jako lze najít na W3Schools webu, tak to o znalostech moc nevypovídá.

Ad 2) Pokud vyhledám jméno MaxDJs:
Rok    Počet příspěvků
2008    10
2009    6
2010    23
2011    62
To mi to jako spousta příspěvků nepřijde.

Zatím z těch tří bodů splňuješ pouze poslední.
Krakatoa
Profil
MaxDJs:
Moderátor by měl umět napsat o mNě.

Zvláštně nasazené ceny:
Registrace v českých vyhledávačích - 500,- Kč
Registrace v zahraničních vyhledávačích - 800,- Kč
Registraace v českých a zahraničních vyhledávačích - 750,- Kč
Joker
Profil
kolegové moderátoři:
V první řadě bychom mohli říct, jestli vůbec sháníme nové moderátory a případně do kterých kategorií.
Mně osobně připadá, že současných 12 moderátorů to zvládá.
Co si všímám, situace vyžadující moderátorský zásah jsou často řešeny během jednotek minut od svého vzniku.

Zároveň víc moderátorů není vždycky lépe, už teď se občas stává, že se střetnou současné zásahy dvou moderátorů. A protože hodně věcí řešíme konsensuálně, je tu nebezpečí že dopadneme jak EU: Nejdřív většinu sil spotřebujeme na hádky ohledně vnitřní struktury a organizace a potom na snahu udržet tu strukturu v chodu.

Na druhou stranu určitě bych vymyslel pár věcí, jak by tu dostatečně erudovaný uživatel mohl být užitečný, ani nemusí být moderátor.

Pokud jde o jmenování MaxDJs moderátorem, vyhledal jsem si MaxDJs v příspěvcích a:
ad bod 1), minimálně cca první tři stránky výsledků jsou jeho vlastní dotazy a úroveň znalostí bych hodnotil na lepšího začátečníka až mírně pokročilého. Na označení „na velmi dobré odborné úrovni.“ mi to přece jen připadá trochu málo.

ad bod 2), mezi jeho příspěvky jsem nenašel ani jeden, kde by někomu radil.

MaxDJs:
Vzhledem k výše uvedenému bych doporučil ještě na sobě pracovat.
Chamurappi
Profil
Reaguji na MaxDJs:
jsem držitel HTML a CSS certifikátu od W3Schools
Což znamená, že webu W3Schools důvěřuješ ještě víc, než obyčejný začátečník. Přitěžující okolnost.

pokud vyhledáte uživatelské jméno MaxDJs
… tak najdeme především spoustu tvých dotazů. Můžeš odkázat na nějaké vlákno, kde jsi projevil svoji odbornou zdatnost?

Mám chuť a čas dělat úklidové práce
Jak se ta chuť doposud projevovala? I spousta nemoderátorů zde aktivně přispívá k úklidu, tebe jsem si ještě nevšiml. Nevyjadřoval ses ani k žádnému sporu, pokud si dobře vzpomínám.


Reaguji na Jokera:
Nejdřív většinu sil spotřebujeme na hádky ohledně vnitřní struktury
Moderátoři mají právo veta, což by mělo zažehnat většinu případných sporů.
Na druhou stranu mi připadá, že jsme někdy až moc jednotní, o většině věcí rozhodujeme jednomyslně. Občas si říkám, kdy někdo vykoukne a řekne „tak takhle ne, Chamurappi, jsem zásadně proti“ a ono nic :-)

Nad otázkou, zda potřebujeme nové moderátory, moc nepřemýšlím.
Petr ZZZ
Profil
Chamurappi:
Na druhou stranu mi připadá, že jsme někdy až moc jednotní...

Mohli bychom do pravidel zabudovat nějaké nejasné formulace a doufat, že různí moderátoři je budou vykládat různě. :)

Ale dobře, zkusím to vážně. Převažující jednota může být i důsledkem toho, že případně odlišné hodnocení nějaké situace sotva má šanci být odlišné natolik zásadně, aby to stálo za projev nesouhlasu. Asi si všichni uvědomují, že v jednotě je síla, a to je důležitější, než v situaci třeba ne zcela jasné projevit nesouhlas spíše tázavý než rázný. Projevu rázného nesouhlasu by totiž musel předcházet zákrok chybný v míře příliš nepravděpodobné.

Vcelku bych ale řekl, že převažující jednota se týká především konkrétních moderátorských zákroků (a tam je potěšující). Pokud jde o všeobecný vývoj nebo řešení zásadních otázek bez konkrétního kontextu, nemám pocit, že by byla nouze o pestrost názorů.

Například nemáme až tak jasno v otázce, zda má být ban zásadně na věky věků nebo zda bychom mohli udílet také bany časově omezené, ale diskutovat konkrétní ban, zda má trvat jeden nebo dva měsíce, tři, čtyři, pět, šest, nebo měsíců dvanáct či čtyřiadvacet, to nejspíš všem přijde natolik uhozené, že příslušná diskuze (naštěstí? – asi jo) zdechne dříve, než se stihla narodit.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0