Autor Zpráva
perwin
Profil
Dobrý den,
nevím, jestli to tu už bylo zmiňováno předtím, ale napadlo mě jisté vylepšení této diskuse.
Když máte zobrazené nějaké téma, tak každý nový příspěvek se vám zobrazí až po refreshi stránky.
Také se často stává, že dva lidé píší podobný příspěvek, protože ho ještě předtím nikdo nenapsal, a takhle by aspoň ten pomalejší viděl, zda to před odesláním jeho příspěvku nenapsal už někdo jiný.
Tak co to udělat tak, aby se stránka nemusela refreshovat? Pomocí AJAXu by to určitě šlo.
Děkuji za odpovědi
joe
Profil
Už to tady je, stačí si více všímat. Nad formulářem pro odpověď se objeví počet nových příspěvků (pokud nějaké jsou)
Str4wberry
Profil
Myslíš funkci, která tu skoro dva roky je?
perwin
Profil
joe:
Nad formulářem se v případě odpovědi objeví počet nových příspěvků.
Jenže já nechci vědět, kolik těch nových příspěvků přibylo.
Já chci vidět přímo ty příspěvky :-)
Str4wberry
Profil
Tak si klikni na ten odkaz nebo zmáčkni R.
Chamurappi
Profil
Reaguji na perwina:
Já chci vidět přímo ty příspěvky :-)
Já ne. Soustředím se na to, co píšu, případně si čtu poslední příspěvek, označuju v něm něco, cituji z něj atd. Až budu chtít vidět nové příspěvky, tak si kliknu.
Krom toho nové příspěvky můžou být na nové stránce, nebo můžou reagovat na upravený příspěvek, jehož úpravu zatím nevidím (a třeba ani zatím vidět nechci).

Pomocí AJAXu by to určitě šlo.
Na tu kontrolu se používá AJAX. Stejně tak na náhledy příspěvků a při dodatečné úpravě příspěvku. Žádný objev :-)
perwin
Profil
Chamurappi:
Na tu kontrolu se používá AJAX. Žádný objev :-)
Tak proč to tu rozebíráš?
Chamurappi
Profil
Reaguji na perwina:
Teď nějak nerozumím. Jen se snažím říct, že o možnostech AJAXu dobře víme.
perwin
Profil
Chamurappi:
Jen se snažím říct...
Tak se zřejmě snažíš málo. Tvoje předchozí odpověď „Na tu kontrolu se používá AJAX. Stejně tak na náhledy příspěvků a při dodatečné úpravě příspěvku. Žádný objev :-)“ na můj příspěvek nebyla nutná a vyznělo to jako že jsem tak blbej, že tady připomínám, že by to s pomocí AJAXu šlo. :-)
Chamurappi
Profil
Reaguji na perwina:
Máš pravdu, omlouvám se. Jsme vděční za každý návrh na vylepšení.
Vyloženě jen doplnit do tabulky příspěvek by nebylo zase tak jednoduché, proto se při kliknutí na odkaz s upozorněním na nové příspěvky nepoužívá AJAX, ale odešle se formulář.
_es
Profil
Chamurappi:
Popis k odkazu na nové príspevky po zobrazení náhľadu by mohol byť jednoznačnejší, namiesto: „Rozepsaný příspěvek přežije“, dať „Zobrazit nové příspěvky, rozepsaný příspěvek přežije“, prípadne to dať priamo do textu, nie len do bubliny. Možnosť náhľadu príspevku by mohla byť aj pri neskoršej úprave príspevku, nie len pri písaní nového.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0