Autor Zpráva
undisputed
Profil
Moderátor Chamurappi: Vytrženo z Prodám 4 domény.

Spam!
Chamurappi
Profil
Reaguji na undisputeda:
Vysvětli.
Sylar
Profil
undisputed:
také se přidávám a to velmi důrazně k žádosti o vysvětlení a následnou omluvu.
Bubák
Profil
Chamurappi:
Vysvětli.
Podle pravidel, striktně vzato, to tu nemá co dělat. Méně striktně vzato, Sylar nabízí výsledek své práce.
Trochu to souvisí s debatou Webtrh bude prodělávat změny.
Krakatoa
Profil
Moderátor Chamurappi: Vyhozeno… a zase vráceno, protože byl Krakatoa smutný, že jsem nesmazal i DoubleThinka :-)

Sylar:
Prosím, můžeš mi vysvětlit proč je ta cena tak vysoká? Jestli se nepletu, podobné, podle mě ne příliš zdařilé, domény jde nově registrovat za míň jak 200 Kč za rok u registrátorů. Uvedené domény mají expiraci 13.10.2011, což je za měsíc, tak bych viděl jejich cenu kolem 15 Kč. Uvedené domény mají nějakou skrytou výhodu, kterou nevidím? Děkuji za odpověď.
Petr ZZZ
Profil
Řekl bych, že to sem nepatří a vyplývá to už z úvodní věty pravidel: Kategorie Práce a zakázky slouží ke zprostředkování prvního kontaktu mezi lidmi, kteří shánějí či nabízejí práci. Ani body 6 (nabídka práce, poptávka práce), 7 (o práci), 8 (dovednosti) či 9 (inzerování služeb či pracovních pozic) nepůsobí dojmem, že by byly adresované doménovým spekulantům.
DoubleThink
Profil *
Nějak konkrétně by se DJPW ke spekulacím s doménami vymezit určitě měla.
Nehledě na to, že Sylarem nabízené domény jsou naprosto bezcenné, bych osobně prodej prostřednictvím diskuse explicitně úplně zakázal.
Chamurappi
Profil
1) Prodej domén jsme tu tolerovali mnohem dříve, než začal Webtrh prodělávat změny. Nemyslím si, že počet podobných inzerátů znatelně vzrostl. Momentálně nevidím žádný důvod ke změně.
2) Samotný prodej domén není nijak morálně závadný. Sylarovy domény ani neparazitují na žádné cizí značce.
3) Komentáře k hodnotě nabízených domén jsou proti pravidlům, stejně jako by byly komentáře k hodnotě nabízené práce. Má-li někdo potřebu sdělit inzerentovi, co si myslí o nabízené věci, nechť použije uvedený kontakt.
jenikkozak
Profil
Chamurappi:
Podřizuji se tvému názoru, ačkoliv s ním tentokrát stejně jako Bubák, Petr ZZZ a DoubleThink nesouhlasím. Tečka. (Chtěl jsem toho říct víc, ale není potřeba se přít. Je fakt, že podobných inzerátů bylo víc - a ne sto let starých, jako jsou ty výše odkázané. Kvůli jednomu dalšímu se diskuse nezboří.)
Str4wberry
Profil
Osobně nevidím problém zde domény k prodeji nabízet. Stejně jako třeba aplikace nebo grafické návrhy, nepovažuji to za takový rozdíl.
Chamurappi
Profil
Reaguji na jenikakozaka:
To je slovo do pranice :-)

Čekal jsem, že požadavek na změnu (de facto) pravidel bude něčím odůvodněn. Tady zatím nezazněl žádný argument. Proč najednou vadí prodávání domén? Nebo vadilo vždy?
DoubleThink
Profil *
Chamurappi:
Proč najednou vadí prodávání domén? Nebo vadilo vždy?
Je to ta hranice mezi inzercí zakázek a služeb na jedné straně a zboží na straně druhé. Myslím, že sekce Práce a zakázky má fungovat jako taková pracovní agentura. Ne tržiště. Ne aukční síň. Ne prodejní inzertní tabule.
Bubák
Profil
Chamurappi:
A co se ptát jinak, čím je prodej pro tuto diskusi přínosem?
Chamurappi
Profil
Reaguji na DoubleThinka:
hranice mezi inzercí zakázek a služeb na jedné straně a zboží na straně druhé
Mezi čím přesně by měla být? Z těchto případů:
A) Standardní doménové spekulantství (prodej domény získané za zjevným účelem dalšího prodeje).
B) Prodej (či přenechání) několik let vlastněné domény.
C) Prodej domény s hostingem (respektive spíš hostingu s doménou).
D) Prodej domény i s (více či méně) hotovým webem.
E) Prodej hotového webu bez domény.
F) Prodej hotové šablony či grafického návrhu.
G) Nabídka služeb v podobě prodeje repertoáru hotových šablon.
H) Nabídka služeb a prodej repertoáru hotových šablon.
I) Standardní nabídka kodérských a grafických služeb.

Někde musí být jasná hranice. Pokud nebude jednoznačná, povede to ke konfliktům. Také musí být vymahatelná, tj. aby se nám pak polo-spekulanti neschovávali do nějakého druhu nabídky. Poptávky by měly tu hranici stejnou jako nabídky? Inzeráty typu „koupím celý váš web“ mi přišly mnohem divnější než inzeráty prodávající celý web.

Ne aukční síň.
Pokud zde nikdy nebyl žádoucí prodej věcí, proč byl formulován zákaz dražeb? Ten omezuje v podstatě výhradně obchodování s věcmi.


Reaguji na Bubáka:
Nevím, jak měřit přínos inzerátů pro diskusi. Obtěžuje pravidelné diskutéry prodej domén víc, než jiné druhy inzerátů, o které nemají zájem?

Osobně jsem u jedné zde dříve nabízené domény velmi vážně uvažoval o koupi. Nikde jinde ji dotyčný nenabízel, jen tady.
Také jsem tu jednou poptával hotový grafický návrh (zboží, nikoliv službu).
klubo
Profil *
možná se zeptám hloupě ale je zde na diskuzi jpw povoleno inzerovat domény/celé weby?
Chamurappi
Profil
Reaguji na kluba:
Na žádném omezení jsme se zjevně nedohodli. Takže prodej domén/webů dovolený je.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0