Autor Zpráva
Zippy
Profil
Dobry den,
prosil bych o vyjadreni nejakeho jineho moderatora nez chamurappiho. Vcera a predevcirem jsem prispival do vlakna, ve kterem je poukazovano na kopirovani textu v napovede. Me prispevky byly vcera odstraneny, protoze jsem udajne hanel jednu ze stran a v tomto pripade bych mel byt dle podminek nejakym zpusobem autorizovan.

Potom co jsem si opet precetl sve prispevky v kontejneru jsem nezkonstaloval, ze bych nekomu neco upiral, ale pouze jsem poukazoval na skutecnost, ze za tim stoji konkurencni boj, mi byly prispevky smazany. Domnivam se tedy ze nepravem protoze bod c. 7 v podminkach neporusuji a zadam tedy o vraceni prispevku zpet.

Krome toho jsem chamurappimu poslal i odkaz na vlastnorucne vyrobenou stranku, se kterou se vsak nespokojil, nebot tam o me nebyly zadne informace. Primarne si myslim, ze prokazovani me identity neni postatne, kdyz alespon z meho pohledu nikoho nehanim a za druhe je to pro me i problematicke, nebot me soukromi je mi svate, tudiz se na internetu projevuji sporadicky a mnohdy pod jinymi ucty.

Dekuji za odpoved a pripadne reseni.

Moderátor panther: Odmazáno „trojemko“.
Moderátor Petr ZZZ: Tvůj projev je špatně srozumitelný, piš prosím s diakritikou.
Marek88
Profil
Chtěl bych zde vyjádřit podporu Chamurappimu a jeho způsobu moderování této diskuze. Jeho zásahy jsou rozumné a férové.

Ke konkrétnímu problému:
Tvoje anonymní názory, způsob chování, nový profil atd. opravdu vypadá podezřele a není jasné, zda jsi nebo nejsi nezávislý a objektivní. Konkrétně v "tamtom" vlákně to bylo velmi nežádoucí a proto se podle mě se Chamurappi zachoval správně.
_es
Profil
Síce nie som moderátor, no ja som to videl tak, že boli tvoje príspevky zámerne zahmlievajúce a zľahčujúce to kopírovanie a teda vyzerali, že si v tom osobne zainteresovaný, čomu naznačuje aj toto vlákno, v ktorom žiadaš o obnovenie tých príspevkov.
okolojdouci
Profil *
Zippy:
Primarne si myslim, ze prokazovani me identity neni postatne, kdyz alespon z meho pohledu nikoho nehanim a za druhe je to pro me i problematicke

Angažuješ se v docela citlivé záležitosti, která má pro obě zúčastněné strany nemalý význam. Za té situace je na místě eliminovat komentáře anonymů. Zvlášť když indicie si lze vykládat tak, že nejsi nestranný.
Zippy
Profil
Pokud se tedy nemam jak "internetove" prokazat, tak vlastne nemam ani sanci sem psat jakykoliv nazor. Co se tyce obsahu prispevku, i sam chamurappi priznal, ze k tomu co tam pisi lze dojit selskym rozumem. Nechapu tedy proc to tam nemohlo byt zachovano.
margin
Profil *
Zippy:
alespon z meho pohledu nikoho nehanim
Z mého pohledu haníš Webhosting_C4, kterému Wedos kradl články. Pokud Webhosting_C4 na tuto skutečnost poukázal a využil v konkurenčním boji, tak na to měl právo.
Zippy
Profil
Vzdyt ja jsem pouze poukazal na onen konkurencni boj a na to, ze by se mohl vest cisteji ...
_es
Profil
Zippy:
konkurencni boj a na to, ze by se mohl vest cisteji
No ale to má viac významov.
Napríklad čistejšie z hľadiska opačnej strany, než pre ktorú si sa angažoval.
Zippy
Profil
Muj nazor tam zastaval i jenikkozak, ktery tez napsal, ze to mohli vyresit pres mail
nightfish_
Profil *
Zippy:
Pokud se tedy nemam jak "internetove" prokazat, tak vlastne nemam ani sanci sem psat jakykoliv nazor.
Jestli se nepletu, tak byla pravidla sekce Webhosting nastavena. V některých jiných sekcích se takové požadavky na přispívající nekladou.
jenikkozak
Profil
Zippy:
onen konkurencni boj a na to, ze by se mohl vest cisteji ...
Muj nazor tam zastaval i jenikkozak
Byl jsem názoru, že neveřejným řešením by se nemusel Český webhosting dostat do přímého konfliktu s Wedos. Rozhodně jsem neměl na mysli, že by pohnutky pana Chyského byly nějak nečisté. Naopak. Od člověka, který má přístup k mým datům, očekávám, že nebude mít problémy s chápáním autorského práva.

Zippy:
Připomínáš mi jednoho uživatele, co tu teď chvíli není. Taky má sklony psát bez diakritiky, hádat se o blbosti a stěžovat si na moderátory. :-)
Zippy
Profil
jenikkozak:
Vzdyt jsem v mych prispevcich psal to same. Resp. To ze naprosto chapu, ze bylo poruseno autorske pravo, ale ze se to mohlo vyresit jinak. Takhle to proste z me strany zavani bojem, coz se mi pri me pacifisticke povaze vubec nelibi.

To jsem asi nebyl ja, na tyto diskuze jsem jeste nikdy neprispival. Troleni me cas od casu bavi, ale tohle mazani me trochu zamrzelo, zvlast kdyz jsem sem prisel poprve ... a div ze nemam rovnou banan.
Taurus
Profil
Několikrát ses rozloučil a už jsi tu zase? Jako malej... Taky mi smazali příspěvek a nekopu kolem sebe. Snad ten cirkus tu brzo skončí. Chamurappi svou práci dělá dobře, já bych se tu s tím nepáral vůbec.
Zippy
Profil
Taurus: Vy aby jste tu nechybel ... .) Je mi jasne ze tu vetsina z vas potahne za jeden provaz .) Proti proudu se chodi spatne a kdyz ma navic nekdo pravo diktatorsky rozhodovat, tak je to temer nemozne.
Dero
Profil
Zippy: Smiřte se s tím, že jako nově příchozí nemůžete požadovat v ožehavé diskusi mezi dvěma poskytovateli hostingu, aby na Vás bylo pohlíženo jako na nestranného. Zásah moderátora je v takovém případě zcela v pořádku, protože z jeho pohledu můžete sice být náhodný kolemjdoucí, ale také zástupce některé ze společností či dokonce "pachatel" těch "inspirovaných" textů.

Tohle jsou těžká rozhodnutí a podle mého moderátor v tomto případě rozhodl dobře. Tak či tak - na Vás je rozhodnutí respektovat.
Zippy
Profil
Dero: Pracuji na tom smirovani, ale citim se ukrivden, takze to neni vubec jednoduche.
Dero
Profil
Zippy: Jsou v životě důležitější věci než internetové diskuse. Nechte to plavat.
Zippy
Profil
Dero: Mate naprostou pravdu. Nema smysl snazit se rozbit zed hlavou. Dekuji za povzbuzeni.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Zippyho:
Na vlákno o Wedosu přišlo během prvních pár hodin značné množství brouzdalů, hodně mělo v refereru twitterovský zkracovač adres, takže předpokládám, že tam někdo (je mi jedno kdo) nahnal mraky lidí a považuji za teoreticky možné, že mezi nimi byl i nějaký ten tvůj spolupracovník, který tě pak nějak upozornil, že by sis měl vygooglovat „jak psát web diskuze wedos“ (místo toho, aby ti poslal adresu), a tebe to tak rozčílilo, že ses rozhodl tady zaregistrovat a anonymně se s námi podělit o svůj kontroverzní úhel pohledu.

Zároveň je ale možné, že máš jinou agendu.

Domnívám se, že pochybnosti o tvých motivech by měl skoro každý, kdo tě čte. Kdybych si byl jednou z možností jistý, příspěvky bych patrně ponechal. Pokud ti skutečně záleží na vedení čistého konkurenčního boje, měl bys můj postoj dokonale chápat.


Pokud má někdo z kolegů moderátorů jiný názor, podřídím se.
Jinak si myslím, že už je téma stížnosti vyčerpáno.
Plaváček
Profil
Chamurappi:

Za ty mraky lidí asi můžu já, položil jsem veřejně otázku Wedosu, protože mě zajimalo, jakým způsobem se k takovému podezření postaví :) Viz můj tvít http://twitter.com/#!/plavacek/status/124136467957166082
Joker
Profil
Zippy:
prosil bych o vyjadreni nejakeho jineho moderatora nez chamurappiho
Dobře.
Berte to tak, že ta podezřívavost je daná zkušenostmi. Bylo tu hodně případů, kdy spolupracovníci hostingů psali „nezávislá“ doporučení (nejlépe i s affiliate odkazem), „nezávislá“ porovnání hostingů, negativní ohlasy ke konkurenčním hostingům a podobně.
I proto má kategorie Hosting tvrdší pravidla než ostatní.
Čili pokud se někdo zaregistruje aby jeho první příspěvek byl komentář k nějakému hostingu, je to podezřelé. Jestli Vám to připadá paranoidní, bohužel to je výsledek předchozích zkušeností.

Další věc je, že pro vlákno bylo podstatné to okopírování článku, řešit že to byl konkurenční hosting je vedlejší. Koneckonců je logické, že pro firmu je daleko větší problém když jejich článek okopíruje konkurenční firma, než když ho má někdo někde na blogísku.

Já osobně bych u těch příspěvků taky váhal, možná bych je nakonec spíš nechal, ale chápu proč byly vyhozeny.
Zippy
Profil
Jedine o co jsem se snazil bylo ukazat, ze kazda mince ma dve strany. Jsem si vedom, ze to mohlo vypadat, ze hanim jednu z firem, ackoliv to vlastne vubec nebylo mym zamerem. Ve finale kdo ma vsech 5 pohromade, tak k tomu co jsem psal dojde sam. Co se stalo, to se stalo, sice me to mrzi, ale nehodlam se tim uz dale zaobirat.
wedos
Profil
Nevím kdo je "Zippy". A přiznám se, že bych to také chtěl vědět. Možná by nám měl napsat přiznání mailem :-) .
Ale moderátor (možná vím kdo je "chamurappi") by mohl "zamknout" potom původní vlákno, aby z toho nebyla přestřelka. :-) My už reagovat nebudeme.
Zippy
Profil
wedos: Nevite, a tak to zustane i nadale.
pavuk
Profil
Zippy:
Máš tu mraky příspěvků (i v tom zmíněným vlákně), kde jen mluvíš a mluvíš a mluvíš ale konkrétního z tebe nevypadlo nic. Jednání moderátorů je naprosto v pořádku, tak si stůj za tím že už se tím nebudeš nadále zaobírat a prostě se na to vys**, je skutečně tak těžký pochopit že moderace sleduje čistotu vlákna a tys ho znečistil, proti pravidlům a místo pochopení se snažíš se podstatu problému rozmělnit v řečech?
Jen málokdy přispívám, protože nejsem dostatečně zběhlej ve věcech který se tu řeší, ale denně tuhle diskuzi sleduju právě pro moderátorský zásahy, líbí se mi jak dokážou myšlenku vyslovit a taky jí zkonkretizovat a ještě uvýst do praxe nebo v praxi ukázat (bez nějaký chvály musím říct že právě Chamurappi v tom exceluje s jeho investigativní ip-kriminalistikou a dedukcí ohledně gramatickejch chyb a posloupností, logikou a důsledností...) Ty děláš jen to první, a to je málo.... A než začneš s dalšíma řečma po tom co už se tím nezaobíráš, musím říct že "tohle je můj osobní subjektivní názor na veřejnou objektivní realitu".
Tož...
Zippy
Profil
Nejdřív jsem si říkal, že nebudu reagovat ... ale ta poslední věta je opravdu kouzelná :)

pavuk: ... i ty jeden osobní subjektivní názore ve veřejné objektivní realitě, radši toho nech :)
Petr ZZZ
Profil
Proč je to vlákno zamčené? Vzhledem k tomu, že není podepsán moderátor, předpokládám, že vlákno zamčel Zippy po odeslání #26. To mi nepřipadá férové, dovolím si tedy zase odemknout.

Zippy, v tuto chvíli počítám v kontejneru jedenáct tvých příspěvků týkajících se/vyhozených z vlákna Proč Wedos neustále krade články. Už to množství se mi jeví jako pokus zahltit zmíněné vlákno kvantem jednostranných textů, mezi kterými se opačný názor ztratí jako zrnko písku na Sahaře. Nevím, zda jsi u nějakého hostingu zainteresovaný, ani mě to nezajímá. Jak už zde ale bylo řečeno, ze skutečnosti, že zrovna první a v tomto okamžiku jediné tvoje příspěvky na DJPW se týkají hostingové kontroverze, tvoji nezávislost vyčíst nelze. Spíš naopak; příliš bych se nedivil, kdyby někdo vyvodil tvou zainteresovanost třeba i ze skutečnosti, že jsi v tomto vlákně dosud nezmínil, o které debatě o Wedosu tu debatujeme.

Chamurappiho zásahy vnímám jako dané situaci naprosto přiměřené.
Chamurappi
Profil
Kauza (ani související meta-kauzy) mi nepřišla tak zajímavá, aby bylo nutné ji vystavovat na úvodní stránce víc jak den, proto jsem u [#26] uvažoval o smazání, nakonec jsem jen zamknul. Zippy vytrvale žvaní cca totéž a ostatní mu pořád oponují… děkuji všem za podporu, skutečně si jí vážím, ale pochybuji, že se tu ještě objeví nějaký klíčový argument, takže znovu zamykám.


Reaguji na Petra ZZZ:
není podepsán moderátor, předpokládám, že vlákno zamčel Zippy
Moderátorské logy jsou dobrá věc.


Reaguji na wedose:
možná vím kdo je "chamurappi"
Wedos to neví, P.E.S. Consulting to vědět mohl :-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0