Autor Zpráva
helpik.JPW
Profil
Dobrý den,

chtěl jsem se zeptat na zkratku na nějaké ty html (BB) značky.

3 emka (CTRL + M) jsem ještě nepoužil, nebyl důvod (ta je asi kvůli spomům nebo jiným neřestem).

Občas potebuji třeba vložit odkaz a anchor. Můžu sice vložit link s http:// ale občas tu vidím i linky s anchorem a nevím jak na ně.
Občas bych rád použil seznam <li>, <ol>

Pro ty zapomětlivé (jako já) by mohla být někde u textarea vidět ta konkrétní tajuplná klávesová zkratka (netvrdím že zrovna CTRL + M)
Alphard
Profil
Nápověda
Zkratky pro všechny "tlačítkové funkce" by se měly zobrazit při stisknutém Ctrl.
Seznamy jsou v klávesové mapě, Funkce a pak Seznamy.

Pokud jde o odkazy na konkrétní příspěvky, myslíte např. [2]? Stačí kliknout na to číslo (#2) a máte v url odkaz na něj. Celou adresu lze získat stiskem U.
panther
Profil
helpik.JPW:
Doplním Alpharda, kromě toho, že se dá kliknout na číslo příspěvku, dá se ta kotva napsat také ručně, [#1] - odkaz na kotvu se vytvoří sám.
Petr ZZZ
Profil
Reaguji na helpika.JPW:
Hodně se toho můžeš dočíst v nápovědě. Ke klávesové mapě se dostaneš pomocí šipky dolů a
dalších šipek.

Odkaz do stávajícího vlákna můžeš psát takto: [url=#2]takto[/url]
helpik.JPW
Profil
Děkuji, z mé strany berte jako vyřešeno.
Thalia
Profil
helpik.JPW píše, že je to pro něj vyřešeno, tak snad nebude vadit můj vpád.

Já si konečně zkusila klávesovou mapu. Né že by mi to nefungovalo, ale dost jsem se zarazila na testovacím formuláři v nápovědě k mapě. Neboť jsem testovala, ale nic se mi do toho formuláře nevložilo. Chápu, že je to na cvičení se v ovládání mapy, ale to, že se nic nevloží, pro mě bylo dost matoucí. A to mi to normálně zapaluje docela rychle :-).

A ještě jedna otázka ke klávesovým zkratkám. Vysvětlí mi někdo CTRL + Enter? Z té nápovědy jsem to nějak nepobrala.

Petr ZZZ:
Hodně se toho můžeš dočíst v nápovědě.
Nejdřív jsem nepochopila, proč se kliknutím nedostanu do nápovědy, ale pak mi došel ten didaktický podtext.
Str4wberry
Profil
Neboť jsem testovala, ale nic se mi do toho formuláře nevložilo.
Díky za upozornění, to je chyba. Dříve to fungovalo.

Vysvětlí mi někdo CTRL + Enter?
Slouží k otevření odkazu, ve kterém / vedle kterého je kurzor, do nového okna.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Thaliu:
Neboť jsem testovala, ale nic se mi do toho formuláře nevložilo.
Díky za postřeh, chybu jsem teď opravil (pouze v ostré verzi).

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0