« 1 2 »
Autor Zpráva
Josef_Pospisil
Profil
Dobrý den,
taková pitomost: proč je v logu diskuse zrovna klávesa číslo 8 ?
panther
Profil
Josef_Pospisil:
pravděpodobně proto, že z názvu „Jak psát web“ je nejzajímavější (obsahuje více než samotné písmenko) :-) Ve Faviconě je „á“, které se na ní též vyskytuje.
Bubák
Profil
Něco z historie, i když tam není odpověď proč právě á.
jak na logo
Chamurappi
Profil
Neměli byste někdo lepší fotku té klávesy?
Ta stávající se sice DoubleThinkovi povedla a těžko bych si zvykal na jinou, ale není dostatečně universální pro použití na jiných místech. Nejsou vidět dvě zadní hrany klávesy, takže ji nelze smysluplně přenést na jiný podklad než bílý. Favikona s áčkem zase neumožňuje moc čarovat.
Fisir
Profil
Chamurappi:
Neměli byste někdo lepší fotku té klávesy?
No, nějaká by tu byla:

Můžu ještě upravit, případně někomu z moderátorů poslat PSD soubor. .:. Tady ta horní hrana není moc vidět, ale je tam.
joe
Profil
Josef_Pospisil:
klávesa číslo 8

Až teď mi došlo, že se jedná o klávesu, takto mi to připomíná spíš nějaký rozevřený blok :)
Str4wberry
Profil
těžko bych si zvykal na jinou

Tak na jeden redesign loga už jsme si zvykli. :–)


joe
Profil
Trochu jsem si s tim pohrál, rád sem chodím pro rady tak co bych tomu trochu čas nevěnoval :) Vkládám jako obrázek, jako odkaz to bylo lehce přehlédnutelné:

DoubleThink
Profil *
Stažení jasu těch zadních hran bylo víceméně schválně. Je zajímavé sledovat, kolik lidí nepozná layout klávesy, kterou mačkají stokrát za den.

Nové logo by se možná hodilo, ale přimlouval bych se za to, aby to udělal někdo, kdo s tím má alespoň nějaké zkušenosti. Pokud by to mělo být univerzální pro světlé i tmavé pozadí, není v podstatě jiná cesta, než klávesu celou nakreslit - třeba ve 3d.
Fisir
Profil
[#9] DoubleThink:
kolik lidí nepozná layout klávesy
No jo, jenže co my, kteří jsme na notebooku s chickletovou klávesnicí?


[#9] DoubleThink:
než klávesu celou nakreslit - třeba ve 3d
No, já jsem spíše na vytváření znělek, ale tohle jsem asi za 5 minut vytvořil: Ale než tuhle hrůzu, to tam nechte stávající logo.

Je to udělané v Cinema 4D.
Taurus
Profil
Pokud chcete nějaké změny, rád na to hodím vektorové oko... Každopádně současný obrázek se mi líbí. Aj mě udivuje, že někoho nenapadlo, že je to klávesa.
joe
Profil
Taurus:
Aj mě udivuje, že někoho nenapadlo, že je to klávesa.
Osobně jsem v tom klávesu teda neviděl, jednak proto, že tam chybí dvě hrany a taky proto, protože mám klávesy černé a spíš píšu bez diakritiky, takže "á" zrovna moc nemačkám :-)
Chamurappi
Profil
Díky všem za návrhy.
Kdybyste někdo chtěli poslat kousek své klávesnice do Vídně, tak Petr ZZZ se nabízí, že vám ho vyfotí :-)


Reaguji na joa:
Trochu jsem si s tim pohrál
Zkusil jsem tebou upravenou klávesu dát do loga v sandboxu. Sluší jí to tam… ale je to docela nezvyk :-)


Reaguji na DoubleThinka:
univerzální pro světlé i tmavé pozadí
Mimochodem to, že stávající klávesa nejde snadno přenést na tmavé pozadí, zatím vždy zabrzdilo všechny úvahy na téma propagačních/dárkových předmětů. Tričko s logem by muselo být fádně bílé, hrneček s logem by musel být fádně bílý, propiska s logem by musela být fádně bílá… a přitom naše diskuse je tak pestrobarevná :-)


Reaguji na Taura:
Oko hodit můžeš, ale pokus se zůstat věrný tvarům a barvě současného obrázku.
joe
Profil
Chamurappi:
ale je to docela nezvyk :-)

Nezvyk? :-) Myslíš ten skoro neviditelný stín a skoro neviditelnou hranu klávesy? :-)
Taurus
Profil
Chamurappi:
Reaguji na Taura:
Oko hodit můžeš, ale pokus se zůstat věrný tvarům a barvě současného obrázku.



Můžete si různě vymýšlet, kterým směrem to posunout (např. stíny víc rozmazat, možná jsou ostré...). JPW jsem zkusil velkým, aby nezavazely dolní dotahy a podtext se mohl přiblížit nadpisu.

Edit: JPW zmenšeno :-)
Jan Tvrdík
Profil
Chápe někdo, proč ty stíny vypadají tak divně?
Petr ZZZ
Profil
Jan Tvrdík:
proč ty stíny vypadají tak divně
Protože se kříží. Stíny jsou dva a důvodem jsou dva zdroje světla. Podobně jako na (večerním) fotbalovém hřišti, tam někdy bývají čtyři zdroje světla a každý hráč má potom čtyři stíny. Z kompozičního hlediska to je osvětlovací chyba. Na stadiónu je řešení technicky docela náročné, zatímco klávesu lze vyfotit v souladu s principy kompozice poměrně snadno.
Jan Tvrdík
Profil
A nevypadala by ta klávesa lépe s jedním normálním stínem?
Petr ZZZ
Profil
Nebo vůbec beze stínu (případně se stínem mimo zorné pole). Rád tu klávesu na několik způsobů vyfotím, ale musel by mi ji někdo poslat poštou, jsem obklopen německými klávesnicemi (když tak mě předtím zkontaktujte přes email).
Taurus
Profil
Honzo, myslíš něco takového?

Chamurappi
Profil
Reaguji na Taura:
V první verzi mi ten stín připadá příliš výrazný a ve druhé zase naopak skoro nepostřehnutelný (možná za to může to jemně šedivé pozadí). Jinak se mi to velmi líbí.
Raději bych zůstal u současné velikosti té klávesy vzhledem k velikosti textu.
jenikkozak
Profil
Vzhledem k tomu, že ta klávesa tímto přišla o ten dominantní stín, možná by té nové verzi pomohlo zvýšení kontrastu, v porovnání se stávající verzí je nové logo málo výrazné.
Poměr mezi tím, jak je výrazná klávesa a její stín, se mi v Taurově poslední verzi líbí.
Petr ZZZ
Profil
Z dosavadních verzí bych také řekl, že Taurův návrh je nejlepší, přesto by možná nebylo od věci vyrobit pro srovnání ještě verzi úplně beze stínu a možná dokonce i bez toho čudlíku vzadu na klávese. Síla dobrého loga je v jednoduchosti.

Pokud jde o poměr velikosti písma ke klávese, tož to je otázka do pranice. Větší písmo se lépe čte, je ale otázka, zda by u loga neměl být kladen důraz spíš na grafickou stránku věci, tedy na klávesu. Kontrastnější, jak navrhuje jenikkozak, by možná být mohla.
Str4wberry
Profil
Mně se na tom tedy dost nelíbí ty hodně uměle vypadající okraje (i na joeově úpravě).

Mimochodem, je opravdu nové logo potřeba? Po propagačních předmětech nebyla přílišná poptávka ani před 6 lety v době největší slávy této diskuse. A jiný důvod pro potřebu loga universálního vůči podkladu mě nanapadá. Nakonec mi ještě moc neladí to Taurovo logo ke stylu ikonek kategorií.
DoubleThink
Profil *
Rozhodně si myslím, že první návrh je lepší než druhý - druhý je taková umělá stydlivka, skoro jako clipart do Wordu. Jinak pokud nové logo, tak proč ne úplně nové logo? Jestli má někdo dostatečné zkušenosti...
panther
Profil
DoubleThink:
pokud nové logo, tak proč ne úplně nové logo
nevím, jestli by to bylo vhodné. Logo s klávesou k DJPW patří. Už teď mi přijde to logo dost a upravené a svým způsobe divné (zvyk je železná košile), na jiné logo by se mi dívalo těžko.

Jasně, šlo by udělat hezčí, kreativnější, ... logo, ale proč?
Chamurappi
Profil
Reaguji na DoubleThinka:
Jinak pokud nové logo, tak proč ne úplně nové logo?
Plynulé drobné změny jsou lepší.


Reaguji na Str4wberryho:
hodně uměle vypadající okraje (i na joeově úpravě)
Zkusil jsem teď do sandboxu nasadit kompromis mezi původní verzí a tou od joa. Lepší?

A jiný důvod pro potřebu loga universálního vůči podkladu mě nanapadá.
Světlý web mi rychleji vybíjí baterku v mobilu. Mohl bych vyrobit přepínač na temnou verzi.

moc neladí to Taurovo logo ke stylu ikonek kategorií
Můžeme ho nechat, ať nám překreslí i ikonky kategorií :-)
Stávající ikonky kategorií mi po technické stránce připadají též hodně svazující (víc než neuniversální logo), protože jsou moc malé a natvrdo předgenerované proti dvěma šedivým podkladům. Zkusil jsem si vyrobit skript, který porovná tmavou a světlou verzi a z rozdílů barev jednotlivých pixelů zrekonstruuje PNG s alfakanálem. Nevylezlo z toho nic použitelného. Ikonky nijak znatelně předělávat nemusíme, ale té neprůhlednosti a nízkého rozlišení bych se rád zbavil. Velikost 16×16 je sice fajn, ale generovat z ní zmenšeninu 10×10 moc rozumně nejde… a možná by se někde využila i větší verze než 16×16.
Str4wberry
Profil
Jo, to už je skoro neznatelné. Ale stejně nevím, jak to chceš použít s temným podkladem, aby to nevypadalo hnusně. Současné pojetí loga stejně není úplně vhodné pro zobrazení na mobilu, kde zabírá hodně místa. Pokud bychom nasadili nové menu, tak by nové a nižší logo mohlo být v něm.

Můžeme ho nechat, ať nám překreslí i ikonky kategorií :-)
:–)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Jo, to už je skoro neznatelné.
Hodil jsem tuto podobu klávesy i do ostré verze.

stejně nevím, jak to chceš použít s temným podkladem, aby to nevypadalo hnusně
Zkusil jsem klávesu invertovat (takže vlastně pochází z černé klávesnice a je nasvícená z opačné strany) a ručně jí smazat stín:


Současné pojetí loga stejně není úplně vhodné pro zobrazení na mobilu, kde zabírá hodně místa.
V mém mobilu působí zoom: 0.75, to je docela fajn :-)
Založím separátní vlákno obecně o optimalizaci DJPW pro mobily…
Taurus
Profil
Chamurappi:
Můžeme ho nechat, ať nám překreslí i ikonky kategorií
Když se dohodnete, tak nakreslit můžu. Předpokládám ve stejném duchu i barvách, jen ve vektorech (stejně to jinak neumím). :-)
« 1 2 »

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0