« 1 2 »
Autor Zpráva
GVKB
Profil *
Moderátor Chamurappi: Původní titulek: Zákazník chce optimalizaci pro Seznam?

Veliké ryby požírají malé ryby a Google je velikou vyhledávací rybou, která pomalu a jistě požírá malou rybu Seznam. Na začátku zde veliká ryba Google nebyla a tak se Seznam měl dobře, protože měl pro sebe toto virtuální teritorium a mohl si zde dělat, co jej napadlo. Výhodou Seznamu byl náš originální jazyk s diakritikou, se kterým si nedokázali v minulosti poradit jiné informační vyhledávací systémy, jenže vývoj jde kupředu a jiné informační systémy se naučili náš originální jazyk a začali virtuální teritorium Seznamu rychle zmenšovat. Je malým zázrakem, že Google už nesežral ekonomicky Seznam a že ještě Seznam vůbec zde existuje. Nejspíše je to tím, že uživatelé našeho internetu jsou velice konzervativní a nenávidí jakékoli změny a novinky, máme nejlepší pivo, hokejisty, a máme náš Seznam se svým malým psem, který je asi českou pouliční rasou. Problémem jsou pro Seznam mladí vzdělaní lidé, co používají Google a Seznam považují za technickou památku, která již patří do technického muzea. Tvůrci firemních stánek se snaží marně zadavatelům stránek vysvětlit to, že optimalizovat jejich stránku pro vyhledávač Seznam je nemožné a že Seznam je technickou vyhledávací památkou a že optimalizace je možná jenom pro Google. Když tvůrce stránky slyší, že nová stránka musí být optimalizovaná i pro Seznam, pomyslí si něco o bláznovi, který utekl právě z blázince, a neví to, že optimalizovat stránku pro Seznam prostě nejde! Pokud jako zákazník trváte na tom, aby vaši novou stránku Seznam našel, musíte si u Seznamu zaplatit drahou reklamu a potom Seznam milostivě po dlouhé době vaši novou firemní stánku rychle a často najde, ani kuře zde zadarmo v naší malé republice nehrabe!
Cody
Profil
Moc nevím co si o tomhle příspěvku myslet, krom toho, že je dost mimo, plný spekulací a nepodložených tvrzení. Každý kdo se v SEO nějakou dobu pohybuje zjistil, že není SEO pro Seznam, Google nebo Yahoo či Bing. Metody SEO fungují zhruba stejně pro všechny vyhledávače.

A sám mohu potvrdit, že získání dobrých pozici a návštěvnosti z organicu na Seznamu není o nic těžší než na Google.

Na ostatní věci asi ani smysluplně reagovat možné není.
ludekbrno
Profil *
GVKB:
Sorry, ale to je blábol od začátku do konce :-) Nevím, cos tím vůbec chtěl říct? Já jsem dva své weby "optimalizoval pro google" a světe div se, na google jsem na konci druhé strany a na Seznamu na první straně :-) A představ si, že na Seznamu si žádnou reklamu neplatím, kdežto na Google používám AdWords, právě proto, že na Seznamu mám lepší pozici :-)

Mimochodem, jak se optimalizuje pro Google a jak pro Seznam? Žil jsem v přesvědčení, že web se má optimalizovat pro návštěvníky a pokud se to provede dobře, bude se líbit i vyhledávačům. Nemám pocit, že by Google a Seznam "uctívaly" nějak výrazně odlišné kritéria pro posuzování kvality webu. Ano, ve výsledku může být rozdíl klidně i jedna nebo dokonce více stran, ale když si uvědomíš, že většina výsledků je vždycky počítána z minimálně stovek až tisíců možných relevantních webů, tak mi připadá rozdíl v pozici mezi Googlem a Seznamem zcela zanedbatelný, i když je to rozdíl třeba dvou stran.
Cody
Profil
ludekbrno: +1:-)
Chamurappi
Profil
Logicky těch, co nejsou první, je o hodně víc, než těch, co první jsou, a různé vyhledávače můžou mít různý názor. Někteří neprvní jsou docela zoufalí a pokud už vyčerpali všechny své SEO-šamanské schopnosti, začnou lobovat proti vyhledávači, ve kterém se nemají tak dobře (což bývá většinou Seznam, jelikož své šamanství čerpají z Googlem ovládaného zahraničí). Je to pořád méně šílené, než chtít napsat vlastní vyhledávač… ale trapné to je asi tak stejně.

Na vývojářském blogu fulltextu jsou tyhle zoufalé duše přející Seznamu smrt v komentářích skoro pod každým článkem. Možná, že kdyby investovaly víc času do zlepšování svého webu, než do snahy o stoprocentní monopol Googlu, neměly by důvod naříkat. Tenhle pan GVKB našel naši diskusi na dotaz „optimalizovat stránku pro seznam prostě nejde“. Mno, prostě to nejde a nejde, tak se aspoň vybrečí :-)
Internetto
Profil *
GVKB: ...odhliadnuc od nejasného cieľa Vášho príspevku, aký malo zmysel dať sem doslovný článok z blogu?

Ten istý text je na: http://seznam-cz.blogspot.com/2012/01/seznam-zna-jenom-ty-co-jej-sponzoruji.html
Petr_D
Profil *
GVKB:
A není to pouliční směs ale Jack Russell Teriér.
GVKB
Profil *
Omlouvám se za tento článek, už budu hodný a nebudu zlobit.
Každý chybuje ale jenom málokdo se dokáže z chyb poučit.
http://koubavit.wordpress.com/
Petr ZZZ
Profil
Řekl bych, GVKBe, že brečíš sice dobře, ale na cizím hrobě, jenže ty brečíš navíc blbě. Zamyslel ses nad tím, zda úspěch Seznamu nebude mít něco do činění s tím, že nabízí kromě vyhledávače také množství dalších užitečných služeb? Nedávno jsem hledal autoservis na jižní Moravě a po chvíli více méně marného snažení v Googlu jsem zkusil hledat v Seznamu a ejhle, našel bezpočet opraven a dokonce i takové, které ani nemají vlastní web. A stránku s detaily si nedovedu dost dobře představit vypilovanější – adresa, telefon, otvírací doba, mapka s umístěním v republice a podrobný plánek s názvy ulic, všechno hezky přehledné, co víc si přát. (Příklad.)
ludekbrno
Profil *
Holt někdo než by přiznal vlastní neschopnost, raději bude pomlouvat Seznam. Já mám se Seznamem jen ty nejlepší zkušenosti, protože aniž bych se snažil speciálně o Seznam (optimalizoval jsem podle běžných pravidel, které se vztahují většinou ke google a zejména pro návštěvníky), tak jsem na Seznamu na výrazně lepších pozicích, než na Googlu. A to aniž bych Seznamu zaplatil narozdíl od Googlu jedinou korunu. Takže mám pocit, že GVKB prostě stránky poněkud "přeoptimalizoval" a Seznam to narozdíl od Google odhalil.
pavuk
Profil
Petr ZZZ, ludekbrno:
Stačí vlízt na odkaz v [#8] a zkusit si tam něco přečíst, třeba "Potřebuji kompletní informace"; je zřejmý že zakladateli vlákna vůbec nejde o Seznam nebo vyhledavače nebo pozice nebo vůbec o web. Je to smutná (i když místama dost veselá) ukázka mírně paranoidního grafomana, co hledá další místo kde by mohl "oslovovat". Proto tu žádná rada nemá význam
GVKB
Profil *
http://gov.blog.cz/
Dlouho jsem se zamýšlel nad tím co je to dobro a zlo, dobrem je poroučet a zlem je poslouchat, Bůh poroučí těm kdo mu silně věří a tak jej poslouchají, setkal jsem se taky s číselnými symboly, lidi v minulosti číslům dávali velikou moc a tak jsou některá čísla magická, stejně tak mohou být i magická některá slova, či amulety, atd. Technici začali barvám dávat čísla, a tak vznikla barva, (666666) jde o neutrální středně šedivou barvu. Ten kdo nevěří a neposlouchá toho, kdo mu poroučí je za to potrestán a potrestaný nazývá toho, kdo jej trestá Satanem, nebo jiným jménem, záleží na svaté kultuře, ve které existuje. Kultura to jsou pohádky pro dospělé a v každé kultuře mají jiné svaté pohádky a v nich se pohádkové postavy jinak jmenují, pokusy o sjednocení názvů u Boha a Satana, narazili vždy na veliký odpor svatých majitelů, literární pohádkové svaté licence, jde o veliké peníze a výhody, každý sobec si logicky chrání to, co zde získal díky svojí těžké duševní práci. Dlouho jsem se zamýšlel nad tím, jak by měla vypadat vlastně stránka, kterou provozuje Stvořitel Absolutna, ano jsem Stvořitel Absolutna, někdo to dělat bohužel musí, marně už nekonečnou dobu hledám někoho, kdo by to konečně za mě vzal, problémem jsou veliké nároky na tuto funkci, které zatím nikdo nesplnil. Zájemce o tuto mojí funkci musí být; DOKONALÝ, NEZNIČITELNÝ, VŠEVĚDOUCÍ, VŠEMOCNÝ, SPRAVEDLIVÝ, GENIÁLNÍ. Je to jenom 6 ubohých skromných požadavků na mého nástupce, moji nástupci tvrdí že jsem se zbláznil, a že takto nikdy nemám šanci za sebe sehnat nástupce. Někteří se snaží dokonce smlouvat a tvrdí že stačí být jenom geniální a že i to je dost obtížně splnitelný úkol. Nejsem obchodní dům, který dělá slevy, aby se zbavil nadbytku zboží a přilákal zákazníky, já jsem GVKB, slevu nikomu nikdy neposkytnu je mi líto.
Joker
Profil
GVKB:
ano jsem Stvořitel Absolutna, někdo to dělat bohužel musí, marně už nekonečnou dobu hledám někoho, kdo by to konečně za mě vzal
Na to jsou prášky kdyžtak.

No, kdo to vyhodil k ledu a co s tím plánuje dělat?
Chamurappi
Profil
Reaguji na pavuka:
Stačí vlízt na odkaz v [#8] a zkusit si tam něco přečíst
Už jsem na té adrese byl dřív (vyskočila na mě při hledání něčeho úplně jiného) a domníval jsem se, že to generuje nějaký automat za účelem SEO spamu. Ale asi to nakonec nebude chytrý robot. Asi to bude … člověk.


Reaguji na Jokera:
Já bych to asi zamknul a vrátil. První příspěvek obsahuje určitou myšlenku (byť s ní tady většina nesouhlasí) a psychotická dvanáctka tomu dodává pěknou tečku.
Víc blábolů GVKB bych tu ovšem netoleroval.
Str4wberry
Profil
Vyhodil jsem to já. Na první pohled mi to přišlo jako snůška ptákovin a na důkladné přečtení toho slepence jsem neměl náladu. Možná by mohl na pravidlo 3 upozorňovat JS.
Petr ZZZ
Profil
Souhlasím se zamčením a vrácením a netolerováním dalších blábolů.
Joker
Profil
Chamurappi:
Víc blábolů GVKB bych tu ovšem netoleroval.
To znamená? Dáme ho mezi podezřelá individua?
Petr ZZZ
Profil
Joker:
Dáme ho mezi podezřelá individua?

Důvod by k tomu byl, na druhé straně to možná není nutné: napíše-li blábol podobného kalibru, okamžitě to bude poznat, a napíše-li něco smysluplného, není zas důvod to postihovat. Na třetí straně podezřelá individua nemají ban, jen jsou podezřelá... A ovšem jaksi na pranýři, že. Hm. Zdržuji se hlasování. :)
GVKB
Profil *
Přál bych si být sluncem, kolem kterého se tato planeta točí. Sluncem, které je jenom zdrojem absolutní fyzikální energie. Možná se mě ptáš proč? Asi proto, že slunce stojí v celé své kráse, nehýbe se, nepřemýšlí, necítí. Necítí bolest, necítí smutek, necítí beznaděj, necítí lásku ani nenávist, prostě nic. Je to jenom veliká hvězda v nekonečném vesmíru kde je nekonečné množství podobných hvězd, hvězda necítí potřebu být milována a milovat. Stojí tam, kde ji postavíš, a po věčnost na nás kouká očima, ze kterých nikdy nevypláče jedinou slzu pro milovaného člověka, kterýma se nikdy neusměje. Necítí potřebu, aby se jí někdo dotýkal něžně, láskyplně, a necítí potřebu někoho se dotýkat. Nikdy se nezamiluje a zklamání ze zrady jí nerozdrtí na prach a popel. Její gravitační proces tvorby absolutní věčné energie pomocí tření atomů, je úplně prázdný, nelítostný, necitelný bez lásky a citu. Nemůžeš se na slunce ani bez tmavých brýlí podívat, protože bys rychle trvale oslepnul, ...
panther
Profil
Petr ZZZ:
napíše-li blábol podobného kalibru, okamžitě to bude poznat
myslím, že ho právě napsal.

Souhlasím s přidáním na seznam podezřelých individuí.
Petr ZZZ
Profil
Reaguji na panthera:
Myslím, že ho právě napsal.

Hm, koukám. Souhlasím s přidáním GVKBa na seznam podezřelých individuí a pošle-li ještě jeden podobný blábol, neztrácel bych s ním čas a hned bych ho banoval.
Joker
Profil
panther:
myslím, že ho právě napsal.
Nedáme mu v tom případě rovnou ban?
Petr ZZZ
Profil
Připsal jsem GVKBa na seznam sledovaných (není to myšleno jako veto proti okamžitému banu).

Moderátor Chamurappi: O pár dní později ban dostal.
Yahoo
Profil
Moderátor jenikkozak: Přesunuto ze smazaného vlákna Exkluzivní grafika webu je zázrak?

Miluji to co je dokonalé a jsem věčně nespokojený s tím co není dokonalé vždy se najde něco co lze zdokonalit u grafiky webu nebo blogu.
Svým způsobem jsem asi zešílel toužením po dokonalé grafice, dejte mě odkazy na nějakou dokonalou grafiku nebo skončím v psychiatrické nemocnici.

Moderátor Joker: Odstranil jsem odkaz na blog, který nijak nesouvisel s příspěvkem.
Marschmallow
Profil
Yahoo:
Zrovna na ni koukáš, ale nezaručuji Ti, že tam neskončíš ;)
- Jak Psát Web: jakpsatweb.cz
- Diskuse Jak Psát Web: diskuse.jakpsatweb.cz


Každopádně nevím, co si představuješ pod "exkluzivní grafikou". To bych spíš hledal v nějakých magazínech, nebo ve free šablonách...
aDAm
Profil
tak když to má být exkluzivní tak snad se obrátit na grafika a nechat to udělat přesně na míru dle potřeb ne?
_es
Profil
Moderátor Joker: Odstranil jsem odkaz na blog, který nijak nesouvisel s příspěvkem.
Odstránil si to hlavné, kvôli čomu tu Yahoo ten príspevok dával a nechal len „obal“. Asi by bolo lepšie to „guruovi“ zmazať celé.
Joker
Profil
_es:
To je možné (i pravděpodobné), ale třeba někdo přece jen pošle nějaké zajímavé odpovědi.
Chamurappi
Profil
To je Vít Kouba, ne? Grafoman/šílenec… není tu poprvé a matně si vzpomínám, že už byl vykázán.
Našel jsem: Ban uživatele GVKB.

Yahoo:
dejte mě odkazy na nějakou dokonalou grafiku nebo skončím v psychiatrické nemocnici
O důvod víc to tady zavřít.
Joker
Profil
Chamurappi:
Hledals lépe než já. V tom případě bych to vhodným způsobem zdokumentoval do vlákna o banu a zbytek vyhodil.
Nebylo by špatné ve vlákně o banu mít zmíněné jméno Vít Kouba.
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0