Autor Zpráva
Spectator
Profil
Od doby, co se zde objevily prvky jako roztahování oken a pod. tak se mi začaly příspěvky zobrazovat až od vrchního menu a ne od vršku loga. Mám to tak i v práci a na všech prohlížečích.

Moderátor Chamurappi: Titulek „Zobrazení diskuze“ nevystihuje podstatu dotazu. Příště zkus prosím vymyslet lepší.
Str4wberry
Profil
Neměl bys screenshot zmíněného problému? Nějak si to neumím představit.
Spectator
Profil
Divný, že vy to němáte, mě se to děje na všech počítačích a různých prohlížečích.

de o to, že po reloadu stránky je menu:

· Hlavní strana · Odpovědět · Statistika · Hledat · Nápověda · Upravit profil · Můj profil · Odhlásit · Pravidla diskuse ·

Nejvrchnější prvek na stránce a logo je tedy nad okrajem browseru, musím tedy rolovat nahoru, abych si logo zobrazil
Davex
Profil
I když klikneš na logo? Jaká adresa je v adresním řádku prohlížeče?
Jan Tvrdík
Profil
Nevím, jestli to s tím souvisí, ale v Opeře pozorují zajímavou chybu. Při opakovaném zmáčknutí F5 se stránka načte vždy o trochu více odrolovaná :) Chtělo by to asi nahrát na video, ale snad si to představíte. Když místo F5 mačkám R, tak se chyba neprojevuje.

Chyba se neprojevuje vždy a pravděpodobně se jedná o kolizi snahy prohlížeče zachovat si odrolování a manipulace odrolováním pomocí JS.
Spectator
Profil
Jan Tvrdík:
Ano to je můj problém! S "R" to nedělá.
mylan
Profil
Tento problém som mal taktiež, keď som si zväčšil textareu prostredníctvom ikonky nad ňou. Vtedy po otvorení každej témy mi prehliadač odrolloval o toľko, o koľko som si zväčšil dole textareu.
Jan Tvrdík
Profil
mylan:
To mě vůbec nenapadlo, ale potvrzuji, že velikost textarey má na to vliv.
Spectator
Profil
jj, dělá to ta textarea, dal jsem jí menší výšku a stránka se zobrazuje normálně.
Majkl578
Profil
Potvrzuji problém zmíněný v [#5] i na poslední vývojové verzi Firefoxu.
Str4wberry
Profil
Ono je to problematické snad ve všech prohlížečích.

Na vině je zřejmě JS změna výšky po načtení stránky. Pokud se výška vypíše ze sušenky přímo do HTML kódu, tak problém nepozoruji. Akorát se nastavení výchozí výšky (dvojklik na ikonku) neprojeví hned po refreshi stránky.
Chamurappi
Profil
Opraveno.

Máme tu hodně přepínačů vzhledu a některé způsobují, že se mění výška stránky. Aby uživateli neujel z dohledu obsah, na který kouká, vymyslel jsem universální funkci, která posun spočítá a srovná pozici posuvníku, aby se horní hrana určitého elementu ocitla přesně tam, kde byla před změnou:
function zapamatujPozici(element)
{
  if(!element.getBoundingClientRect) return function(){};
  var top = element.getBoundingClientRect().top;
  return function()
  {
    window.scrollBy(0, element.getBoundingClientRect().top - top);
  };
}

Příklad použití:
var naroluj = zapamatujPozici(tlačítko);
scvrkniObsah();
naroluj();

Tuto fintu jsem vesele nastrkal všude, kde to šlo :-) (a jen díky ní je možné roztahování elementu směrem nahoru)
Chyba byla v tom, že jsem srovnával pozici i při počátečním nastavení uložené výšky <textarea>, mylan to popsal přesně.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0