Autor Zpráva
Fisir
Profil
Ahoj,
většinou si tuto diskusi pročítám na mobilu jako pohádku na dobrou noc. Někdy dokonce někomu i odpovím. Jenže od nedávna se po dokončení psaní příspěvku na mém dotykovém telefonu automaticky přišpendlí formulář pro psaní příspěvku. Což není zrovna žádoucí. Horší ale je, že potom není vidět na příspěvky, ani na tlačítko pro odšpendlení formuláře. Díky tomu musím vždy stránku načíst znovu. Myslím, že to nebude tím, že jsem do špendlíku omylem ťuknul. Stalo se mi to už asi patnáctkrát.
Vše ostatní je plně funkční a jeví se stejně jako v počítači. (I ten zakomentovaný dvousloupcový layout.)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Fisira:
To je zvláštní. Chybí mi ale odpověď na jednu klíčovou otázku, kterou by sis na mém místě položil také. Hádej jakou… :-)

Myslím, že to nebude tím, že jsem do špendlíku omylem ťuknul.
Měl by být na mobilu zneviditelněný. Na mobilech by mělo jít měnit jen zebrování, písmo a vlastnosti [pre].

Díky tomu musím vždy stránku načíst znovu.
Tím se problém spolehlivě opraví? Stává se to náhodně?
Fisir
Profil

Reaguji na Chamurappiho [#2]:

Měl by být na mobilu zneviditelněný.#
Není, diskuse vypadá navlas stejně jako na počítači.

Tím se problém spolehlivě opraví?#
Ano. Text zůstane naštěstí uložený v local.storage a po znovunačtení je formulář zpátky nepřipnutý na svém místě.

Chybí mi ale odpověď na jednu klíčovou otázku#
No ano, až mě budeš jednou chtít okrást, tak ber na vědomí, že mám geniální telefon Nokia C5-03, uvnitř operační systém Symbian 5th a Operu Mobile (není aktivované to přednačítání na jejich serverech).
Dostal jsem vtipnou náladu, ale nevím jestli by bylo dobré takto odpovídat moderátorům a králům.
Fisir
Profil
Ovšem zvláštní je, že v integrovaném prohlížeči se to neděje.
Opravdu nevíte co s tím? Je to velmi protivné, a integrovaný prohlížeč je na dvě věci.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Fisira:
diskuse vypadá navlas stejně jako na počítači
Zdá se, že tvá Opera Mobile nechytá @media screen and (max-width: 480px). Buď si myslí, že mobil není screen, nebo že nemá šířku <= 480px (tzn. nebere <meta name="viewport">). Čímž se ale stejně nevysvětluje…

po znovunačtení je formulář zpátky nepřipnutý na svém místě
… tohle.
Fisir
Profil

Reaguji na Chamurappiho [#5]:

nevysvětluje…“ „… tohle.
Já vím, je to k nevíře.

Formulář se přišpendlí, hned jak aktivuji… formulář (i když nic nenapíšu).
Fisir
Profil
Ale ale! Zkusil jsem po přišpendlení zmáčknout tlačítko pro odšpendlení a hotovo! Funguje to i poznovunačtení stránky!
No to je úžasné. Ale vysvětlete mi, jak je možné, že byla tato volba defaultně zapnutá? Vždyť jsem preventivně mazal cookies i cache.
To je super, předtím jsem se při psaní odpovědi a přišpendlení na diskusi naštval a příspěvek nedopsal a řešení do rána zapomněl.

Ale jak píše Chamurappi, je tu dost dalších zvláštností, které by stály za objasnění.
Fisir
Profil
Tak jsem se probral a aktualizoval Operu Mobile na dvanáctou verzi. Formulář se už nešpendlí a vyhledávání se šouplo pod logo. Škoda jen, že se sype dvojsloupcový layout hlavní stránky. Stejně byl nejhezčí. Taky se mi ztratilo přepínátko přišpendlení (to mi vůbec nevadí). A to se schválně příspěvěk do localStorage neuloží, když jsem na mobilu?
nemeja
Profil
ja mam nokii N8 a taky pouzivam Operu. To ze nebere styly pro screen, ale pro desktop je dano nastavenim opery. S prispendlenim problem nemam. Local.storage mi funguje taktez bez problemu. Pravda je ze mam Opera 11.50. Doporucil bys mi update?
Fisir
Profil
Reaguji na nemeju [#9]:
No jo, po updatu jsem zapomněl nastavit Operu na desktopový režim. No upgrade bych ti asi doporučil. Nic nového navenek není. Akorát zhranatěly boxy s weby na startovní stránce, je to tak hezčí

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0