Autor Zpráva
Honza.P@
Profil
Co umožnit uživateli smazat účet?

Určitě bych to využil :)

Tím také prosím o jehosmazání, děkuji.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Honzu.P@:
Co umožnit uživateli smazat účet?
K čemu by to bylo? Jediný praktický dopad by byl ten, že se uvolní přezdívka k nové registraci a že si člověk se stejným e-mailem bude moct zřídit nový účet. Ani jedno nepotřebujeme.

Tím také prosím o jehosmazání, děkuji.
Zamítá se. Děkuji.
Honza.P@
Profil
Já tedy neděkuji, přeci k tomu nemám žádný důvod.
Str4wberry
Profil
Pokud nemáš pro smazání žádný důvod, proč oň žádáš?
Honza.P@
Profil
Str4wberry: Nikde jsem neřekl, že ho nemám!

Důvodů by se našlo!
margin
Profil *
Honza.P@:
Důvodů by se našlo!
Tak nějaké své důvody napiš, třeba se najde jiné, oboustranně přijatelné řešení, řešení, něž smazání účtu.
Petr ZZZ
Profil
Reaguji na Honzu.P@:
Co umožnit uživateli smazat účet?

Většinu údajů v profilu si můžeš změnit nebo odstranit sám. Úplně smazat účet včetně příspěvků nelze, protože by se musely mazat i příspěvky jiných autorů, což by vůči nim bylo nezdvořilé a demotivující. Proč chceš účet smazat?
Amunak
Profil
Mě třeba přijde jako slušnost umožnit smazání účtu. Obzvlášť tady na jpw by se pak příspěvky mohly tvářit jako od anonymního autora... Přece není důvod mazat příspěvky, když si někdo chce smazat účet.

Vím, že to není případ jpw, ale jsou fóra, kde se posílá newsletter jen na základě registrace (a třeba se to nedá ani zrušit). Pak smazání účtu přijde vhod.
panther
Profil
Amunak:
Přece není důvod mazat příspěvky, když si někdo chce smazat účet.
a není důvod nesmazat, pokud účet neobsahuje nesmazatelná osobní data spojující účet s autorem.

Zde na diskusi je zvykem u reakce na autora zobrazit v reakci jeho jméno, reakce by pak pozbyly smysl, kdyby nesedělo jméno autora se jménem v příspěvku.

Vím, že to není případ jpw, ale jsou fóra, kde se posílá newsletter jen na základě registrace
to se tady neděje, není proto tedy nutné účty rušit.
Petr ZZZ
Profil
Amunaku, tady vpravo dole, jak je Mohlo by se hodit, tak když tam odroluješ úplně dolů, tak tam je kastlík na fajfku: Posílat na e-mail upozornění na nové reakce. Když tam žádná fajfka není, nic se neposílá.

Rozumně zdůvodněným žádostem o změnu přezdívky bývá vyhověno. Jak si představuješ smazání účtu, aniž by se mazaly příspěvky? Opakuji, že smazat běžný dotaz a zachovat odpovědi nepřichází v úvahu, a smazat i odpovědi bez souhlasu jejich autorů by bylo opravdu divné. Rozhodně zde není zvykem "zametat stopy" tazatelů, kterým snad jejich dotazy s odstupem času připadají hloupé. Hloupý dotaz neexistuje, žádný učený z nebe nespadl a nikdo se nemá za co stydět. Zdejší archív sestává z dotazů a odpovědí a představuje vysoce hodnotnou znalostní databázi, která nabízí odpovědi na obrovské množství dotazů, aniž by musely být znova a znova kladeny.
Tori
Profil
moderátoři:
Předpokládám, že jste zavrhli i variantu, kdy by se jen změnil status z registrovaného uživatele na neregistrovaného, ale příspěvky i s přezdívkou zůstaly? Zřejmě by v tom případě musela zůstat přezdívka blokovaná, aby se pod ní nemohl někdo jiný zaregistrovat.
Str4wberry
Profil
Tak to si může žadatel o smazání do profilu někam dopsat sám něco jako „Bývalý člen“.
Petr ZZZ
Profil
Tori, myslíš něco jako "skrýt profil"? Myslím si, že viditelnost profilů je důležitý nástroj např. v konfrontaci s autory, kteří, ať vědomě nebo nevědomě, porušují pravidla. Registrace je dobrovolná a každý, kdo se registruje, má možnost promyslet si výhody i nevýhody. Do některých kategorií ani nelze bez registrace přispívat – pokud by se umožnilo dodatečné skrytí profilu, muselo by se i kontrolovat, zda daný autor nepřispěl někdy do kategorie Hosting. Přijde mi to zbytečně komplikované. Navíc si myslím, že stav, kdy i nemoderátoři mají přístup ke všem profilům, přispívá k čistotě a úrovni diskuse.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0