Autor Zpráva
Str4wberry
Profil
Napadlo mě v sandboxu změnit styl (šablony) pro zvláštní témata jako jsou pravidla (ukázka) nebo FAQ (tam rovnou z nadpisů vygenerovat obsah) (ukázka). Co si o tom myslíte? (Kromě toho, že se to v nějakém prohlížeči rozpadá, něco je špatně ostylované nebo nefunguje atd.) :–)
Alphard
Profil
Využít plnou šířku je pro kódy dobré, u textu by mohly být až moc dlouhé řádky.
U PHP FAQ si zatím nemohu zvyknout na velké množství textu, který vypadá méně členěný. Osobně jsem se v tom předtím orientoval líp, ale užitečný bude spíš názor někoho nestranného, já to znám skoro zpaměti. Na druhou stranu, formátoval jsem to jako příspěvky fóra, když by se zvětšily některé nadpisy a zvětšil se jim margin, asi by to šlo strukturovat líp.
Alphard
Profil
Tak co na to ostatní? Zůstane to tak? Jestli ano, mělo by se i v nových šablonách vyřešit barvení kódu, čísla řádků, js pro editaci apod. Současná podoba je nepoužitelná.
Nikdo jiný se k tomu bohužel nevyjádřil, já sám jsem si na to ani po měsíci zcela nezvykl. Klasická podoba se mi zdá vzdušnější, tady to je strašlivá masa textu.
Umím si ale představit naformátování po vzoru pravidel. Možná by šlo zkusit vykreslovat to tak, že jeden příspěvek se zobrazí jako jeden bílý blok v pravidlech.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Mlčel jsem, jelikož jsem si chtěl zkusit sžít se s touto úpravou. Pár myšlenek:
1) Automaticky generovaný seznam kotev se určitě hodí.
2) Bez levého sloupce jsou řádky delší než jinde. Člověk si tu může měnit šířku sloupce, bylo by asi dobré, kdyby mu pak vyhovovala všude.
3) Vystrčení čísel u řádků kódu či u pravidel se mi docela líbí, protože čísla jsou důležitá jen při odvolávání se na ně — čtenář pozorující hlavní blok jim nemusí věnovat pozornost.
4) Odbourání rušivých hranic mezi příspěvky je fajn, skrytí autora též.
5) Vypadá to moc málo jako vlákno… to je zejména u pravidel taková dlouhodobá přetahovaná :-)

Což takhle vrátit levý sloupec a dát do něj ten obsah? Bylo by tam méně místa, jen 60 % z toho, co má teď <ul class="summary">. Kdyby se použilo menší a netučné písmo (kotvení by mělo být netučné vždy), dostaly by se samotné odkazy na nějakých 80 % současné šířky, což už snad v těch 60 % nebude tak namáčklé.


Reaguji na Alpharda:
Současná podoba je nepoužitelná.
Kdyby měla zůstat, JS opravím.

Umím si ale představit naformátování po vzoru pravidel.
Prapůvodní plán byl, že by moderátoři měli nějakou možnost používat vlastní třídy zbb-něco (což mají přes [class.něco]) a zároveň i někde nějak upravovat stylopis (což nemají). Kdyby sis chtěl vymyslet nějakou třídu, museli bychom styly ručně přikopírovat do djpw.css. Což bychom zvládli.
Str4wberry
Profil
Což takhle vrátit levý sloupec a dát do něj ten obsah?

I u pravidel? Tam nějak není co do obsahu dát. Pravidla bych klidně nechal, jak teď (v sandboxu) jsou. Co se týče FAQ, tak mi přijde, že různým FAQ v různých sekcích by se hodily různé styly. Třeba Nejčastější chyby na webu nebo Řešení některých častějších problémů (FAQ) obsah nebo levý placeholder podle mě nepotřebují, Nejčastější potíže s PHP (FAQ) by se skoro mohly rozlámat do více stránek/témat a třeba Časté potíže, zajímavosti a poučné debaty vypadají k světu i v současném podání. Ale nějaká jednotnost by také byla pěkná…
Str4wberry
Profil
Trochu jsem to předělal (viz ukázky).

Povídání o živých ukázkách
Některé časteji řešené dotazy pro MySQL - FAQ
Nejčastější potíže s PHP (FAQ)
Moderování na diskusi JPW
Pravidla diskuse JPW a doporučení
Než založíte nové téma, přečtěte si!
Nejčastější chyby na webu

Ale když na to koukám, taky ty automaticky generované seznamy jsou takové… automaticky generované, ale jinak mi to nepřijde vůbec špatné.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0