Autor Zpráva
Fisir
Profil
Stejně jsem je už použil. Ale rád bych, abyste o tom věděli, a případně mi to zamítli.

# Co bych chtěl použít

• Styly pravidel (s drobnou úpravou)
• Styly nadpisů (se změnou barvy)
• Superkotvu #najdi
• Některé texty z pravidel
• Styly pro JUSH
• Kód do JUSHe pro přidávání odkazů na specifikaci HTML5
• Styl moderátorských poznámek (s drobnou úpravou)

Jak vidíte, je toho docela dost. Texty z pravidel Yuhů dovolil použít, takže s nimi by neměl být problém. Chamurappimu prý zkopírování kódu pro superkotvu #najdi nevadí. Ostatní věci prý také nevadí, ale já bych hlavně chtěl vědět, co bude s tím JUSHem.
Str4wberry
Profil
Trochu problém je, že různé věci mají různé autory. Třeba zasazení JUSHe do diskuse vyrobil Kajman, tvorba stylů byla víceméně komunitní záležitost a podporu HTML 5 přidal Chamurappi.

Pravidla kopírovat sice Yuhů dovolil, ale tehdy byly v trochu jiné podobě. Nadpisy jsou, tuším, nějaký kompromis mezi návrhy Chamurappiho a mě, styly pravidel psal on a jeden styl moderátorské poznámky já.
_es
Profil
Str4wberry:
Hlavný problém nie je ani tak s tým, aké detaily a nakoľko môže použiť, ale o to, že išlo o akýsi pokus napodobiť celkovú funkčnosť JPW+DJPW, s okopírovanými vecami, či s trochu poupravovanými (texty z diskusie a JPW) Kritika webu www.j-jaburek.tk. Šanca na úspech takého pokusu síce nie je, no malo by ísť o princíp. Niečo iné by bolo, ak by išlo o web a fórum s iným zameraním.
Fisir
Profil
Reaguji na _es [#3]:
Kritika webu www.j-jaburek.tk
To sem prosím netahej. Jedno vlákno je tam, jiné tady.

fórum s iným zameraním
Fórum je zaměřené obecně na práci s počítačem.

s okopírovanými vecami
Jak jsem již zmínil, Yuhů pravidla dovolil šířit.

išlo o akýsi pokus napodobiť
O žádný pokus napodobit nešlo. Ty si vážně myslíš, že já, nevzdělaný trouba, bych dělal horší kopii něčeho existujícího?
_es
Profil
Fisir:
Fórum je zaměřené obecně na práci s počítačem.
Pokiaľ to tak bude, tak pôjde o niečo iné, než pôvodná verzia webu. „Všeobecná práca s počítačom“ nezahŕňa HTML, CSS, JavaScript a pod.

O žádný pokus napodobit nešlo. Ty si vážně myslíš, že já, nevzdělaný trouba, bych dělal horší kopii něčeho existujícího?
„Horšiu kópiu niečoho existujúceho“ si robil aj vyrobil. Motiváciu, a prečo bol ten výtvor zrušený, nepoznám.

To sem prosím netahej. Jedno vlákno je tam, jiné tady.
Veď ale predsa ide o „použitie častí diskusie“ na ten konkrétny web. To je podstatná informácia.
Fisir
Profil
Reaguji na _es [#5]:
‚Všeobecná práca s počítačom‘ nezahŕňa HTML, CSS, JavaScript a pod.
Ne? Já myslel, že zahrnuje. To snad nesouvisí s počítači?

prečo bol ten výtvor zrušený
Jak „zrušený“? Předpokládám, že jsi narazil na stránku, informující o údržbě webu. To bylo pouze dočasné. Web jsem z důvodu nízké rychlosti v zatížení přestěhoval na jiný server. (Diskuse je zatím nefunkční, čekám na aktualizaci DNS.)
_es
Profil
Fisir:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Poh%C3%A1dka
Fisir
Profil
Reaguji na _es [#7]:
Pěkná „báchorka“. Ale osobně nevím, zda bychom měli rozjížet offtopic.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Fisira:
Ostatní věci prý také nevadí
Jen ve tvém případě a pouze, pokud nepřekročíš hranici parazitování — třeba kradením obsahu.

já bych hlavně chtěl vědět, co bude s tím JUSHem
JUSH si stáhni od Jakuba Vrány. Doplnění odkazů na HTML 5 mi dalo víc práce, než jsem původně čekal, a stejně je takové ošklivě improvizované (snažil jsem se nezasahovat dovnitř JUSHe, abychom ho kdykoliv mohli vyměnit za novější verzi). Vůbec by mi nevadilo, kdyby si Vrána při doplňování odkazů na HTML 5 do oficiálního JUSHe z mého kódu cokoliv vycucnul. Ale dokud tak neučiní, budeme jediná diskuse s tímto vylepšením. Šíření té mé šílenosti si nepřeji.

Styly pro JUSH
Naše styly pro JUSH ti nebudou fungovat správně, protože krom namíření odkazů na HTML 5 ještě má úprava mění, že se vnitřky odkazů obalují do dalšího elementu (aby šlo změnit barvu podtržení).
Když máš jinak barevnou diskusi, proč si nevymyslíš vlastní barvy kódů? Stáhni si oficiální jush.css a přebarvuj…

Jak jsem již zmínil, Yuhů pravidla dovolil šířit.
O tom by ses nejspíš nedozvěděl, kdybych to nezmínil já — texty jsi přebral, aniž by sis zjistil, jestli smíš.
Fisir
Profil
Reaguji na Chamurappiho [#9]:
Takže, jestli to správně chápu, jediné co musím udělat, je stáhnout si originální JUSH?
_es
Profil
Fisir:
jediné co musím udělat, je stáhnout si originální JUSH?
A ten použiť na webe s vlastným obsahom.
Nox
Profil
Takže chceš mít vlastní web o tvorbě webů a uděláš to tak, že zkopíruješ web se stejným zaměřením včetně obsahu a pak se ptáš, jestli je to ok? To je docela drsné.
Navíc - proč to mermomocí chceš mít stejné? Chápu, že je to tady vyšperkované, ale ... i kdyby nic jiného (jako že jo), tak proto, že - proč by někdo měl chodit k tobě a ne sem?

Když máš forum o počítačích a tvorbě webů, člověk by doufal, že dokážeš ukódit něco sám
Fisir
Profil
Reaguji na Noxe [#12]:
Podívej, já jsem zkopíroval:
• Text pravidel
• Superkotvu #najdi
• Styly nadpisů, pravidel a moderátorských poznámek
• Pouze nápad (kód jsem vyrobil téměř sám) na ukládání příspěvků

proč by někdo měl chodit k tobě a ne sem?
Na to není odpověď.

Ono, já to vlastně všechno provozuji proto, abych si vyzkoušel své znalosti a prakticky se naučil něco dalšího.


Reaguji na _es [#11]:
vlastným obsahom
Vždyť tam je vlastní obsah. Nebo to mám chápat tak, že když si někdo založí web o tvorbě webu, tak už nesmí nikdo jiný?
Petr ZZZ
Profil
Reaguji na Fisira:
Mám pocit, že jsi nějak nepochopil základní princip internetu, kterým je tzv. "hypertext", to znamená možnost provázat nezávislé informační celky pomocí odkazů. Chceš-li zpřístupnit části této diskuse svým návštěvníkům, můžeš na ně odkázat – nemusíš je ani kopírovat, ani neuměle přepisovat.

Ono, já to vlastně všechno provozuji proto, abych si vyzkoušel své znalosti a prakticky se naučil něco dalšího.
To je chvályhodné, ale v okamžiku, kdy výsledek svého snažení zveřejníš, musíš zohlednit spoustu věcí, mimo jiné autorský zákon.
_es
Profil
Fisir:
když si někdo založí web o tvorbě webu, tak už nesmí nikdo jiný?
Samozrejme, že môže, no nie tak, že len upraví pôvodný web, trochu upraví/preformuluje jeho obsah, aby nešlo o identické kopírovanie a vydáva ho za svoj.
Internetto
Profil *
Fisir: "Ono, já to vlastně všechno provozuji proto, abych si vyzkoušel své znalosti a prakticky se naučil něco dalšího."

= na také účely stačí úprimný autorský blog s url odkazmi z príspevkov blogu na autoritatívne zdroje akým je JPW, a nie vybudovanie akejsi napodobeniny nedostižného originálu...
Fisir
Profil
Chamurappi, chtěl bych ti oznámit, že JUSH i jeho styly mám své. Ještě něco?

Reaguji na Chamurappiho odvedle:
To jsem na tom tak špatně? :-)
To sice nebylo určené mě, ale… tím chceš říct jako co?!
jenikkozak
Profil
Fisir:
To sice nebylo určené mě, ale… tím chceš říct jako co?
To téma bylo zamčeno, aby se v něm nepokračovalo, ne proto, abys ho roztahoval po celé diskusi.
Co asi tím chtěl říct? Každého by zřejmě urazilo, kdyby byl přirovnán k někomu, kdo není schopen vyvinout alespoň takovou tvůrčí snahu, aby dokázal zamaskovat to, že jeho dílo jsou jen vykradené kusy práce jiných lidí. Já chtěl svou poznámkou napsat, že jsem si všiml, že kopíruješ Chamurappiho myšlenky - nejen to, co píše, ale také jak to píše. Totéž jsi předvedl Yuhůovi. V tomto případě mi jsou jedno nějaká autorská práva - od toho jsou ti dva, aby si pohlídali, co se s jejich prací děje; vadí mi způsob, jakým se tu chlubíš cizím peřím.

Ty si vážně myslíš, že já, nevzdělaný trouba, bych dělal horší kopii něčeho existujícího?
Já (ač na mne dotaz nebyl cílen) nevím, zda jsi nevzdělaný trouba. Ale horší kopii něčeho existujícího děláš a prezentuješ ji tu. Na jednu stranu web chválíš (nehledám v tom raději nic pokryteckého), na straně druhé jej bezostyšně rozkrádáš. Nerozumím tomu. Stejně jako nechápu, proč toto téma stále omíláš, když víš, jakou vlnu nevole jsi svým webem v těchto vodách způsobil.
_es
Profil
Fisir:
Trpíš nejakou poruchou chápavosti alebo to len predstieraš?
Fisir
Profil
Reaguji na jenikkozaka [#18]:
Ach bože, že já to do toho vůbec tahal. Očekával jsem reakci od Chamurappiho, který je autorem většiny vylepšení zde na diskusi. Proto se ptám znovu: JUSH i jeho styly mám svoje. Je ještě něco dalšího, co bych měl změnit?
Předem děkuji Chamurappimu za reakci.

Jo, a bych nezapomněl, Sira Toma jsi z odeslání prázdného emailu obvinil neprávem. Pokud mu ovšem lze věřit.


A víte co? Je možné, že se mé návody podobají těm na JPW. Ale rozhodně ne schválně. Yuhůovy návody jsem přečetl již několikrát a asi si z nich něco pamatuji. Ale já za to vážně nemůžu. Já nechci Yuhůovi vykrádat web. To je odemne k tomuto tématu poslední věc. Pokud si Yuhů bude přát smazání návodů, nezbude mi nic jiného, než mu vyhovět.
_es
Profil
Fisir:
Yuhůovy návody jsem přečetl již několikrát
Koľko si prečítal iných návodov a inej literatúry? Ak veľmi poskromne, tak z toho asi napriek želaniu „Já nechci Yuhůovi vykrádat web.“ nič pozitívne nevzíde. Napríklad v http://www.j-jaburek.tk/jak-udelat-web/html/ramy.php si skopíroval ešte aj „okienko od záchodu“ Rámy na webu » Jistota navigace. Prečo sa nepokúsiš o niečo vlastné, alebo aspoň o nejaké doplňujúce články k JPW alebo DJPW, alebo iný doplňujúci či rozširujúci obsah, čo by mohlo byť vnímané pozitívne a nie len ako zmršená kópia?
Fisir
Profil
Reaguji na _es [#21]:
Ta fráze „okýnko od záchodu” se mi líbí. A Yuhů přece píše, že se to tak říká, tak to snad mohu použít také, ne?
A já zase reaguji. Tamto téma bylo uzamčeno. Já jsem jasně řekl, že k ničemu dalšímu se vyjadřovat nebudu (krom reakce Chamurappiho nebo Yuhůa). Někdo tu psal, že nemám kritiku mého webu roznášet po celé diskusi. Měli bychom se tím řídit, ne?

Ty podemnou, řekl jsem, že očekávám reakci od Chamurappiho nebo Yuhůa. Čí porucha chápavosti nebude jen předstíraná?
_es
Profil
Obávam sa, že porucha chápavosti nebude len predstieraná.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Fisira:
„Ostatní věci prý také nevadí“
Jen ve tvém případě a pouze, pokud nepřekročíš hranici parazitování — třeba kradením obsahu.
Připadá mi, že tu hranici překračuješ. Čím víc je zde tvůj web propírán, tím méně se mi tvé počínání líbí.

Dojem, že rozkrádáš své vzory, je posilován faktem, že na ně nikdy neodkazuješ a že okázale zdůrazňuješ svá autorská práva. Když jsem ti vytkl, že sis pro svojí diskusi ukradl kus FAQ, tak jsi ho po pár pokusech o přeformulování raději smazal, než abys odkázal na originál. Jinými slovy: o tom, co svým čtenářům naservíruješ, nerozhoduje zajímavost či důležitost tématu, ale jestli se pod to můžeš podepsat.

chtěl bych ti oznámit, že JUSH i jeho styly mám své
Skoro po měsíci a po mé urgenci. Souhlas si máš zjišťovat předem, ne o něj dodatečně žebrat.
_es
Profil
Fisir:
Keďže je očividne značná časť webu postavená, a ďalej ju staviaš, na JPW a DJPW, a zrejme zámerne sa vyhýbaš na ne hocikde na svojom webe odkázať, mohol by si aspoň zmeniť odkaz v texte „Některé JavaScriptové kódy vytvořil Chamurappi a souhlasil s jejich použitím.(www.j-jaburek.tk/o-webu.php)“ na O uživateli Chamurappi, lebo tie JS kódy z www.webylon.info nepochádzajú.
Fisir
Profil
Reaguji na _es [#25]:
To mohl. To ale neznamená, že to udělám. „Záměrně se vyhýbám odkázat“ — v článcích odkaz je, na stránce o webu taky. Myslíš, že se vás štítím?
_es
Profil
Fisir:
v článcích odkaz je
Kde? Google na tvojom webe nenájde ani "Jak psát web" ani jakpsatweb ani jakpsatweb.cz ani JPW.

Myslíš, že se vás štítím?
Skôr sa asi „štítiš“ dôsledku porovnania dvoch „konkurenčných“ webov návštevníkom.
Fisir
Profil
Reaguji na _es [#27]:
Google nenajde. Za to já ale nemůžu. Ptáš se kde? Tady.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0