Autor Zpráva
weroro
Zdravím.

Ak chcem citovať nejaký text, označím ho a následne kliknem na Citovat v úplne inom príspevku, tak k danej citácii priradí nick užívateľa, v ktorého príspevku som klikol na Citovat.

Príklad:
Ak chcem citovať Chamurapiho, označím text, ale kliknem na Citovať v príspevku od Tori, tak citácia bude síce Chamurapiho ale priradí k nej nick Tori.

Ak to už niekto "nahlásil", tak pardón ale nepodarilo sa mi to dohľadať.
Str4wberry
Před časem jsem to připomínkoval a Chamurappi psal: „Nyní mám funkci, která zjišťuje označený text v dokumentu. Vrací mi string. Dohledat zpětně, ve kterém <div>u (či <div>ech) dotyčný řetězec byl, elegantně nepůjde.

Muselo by se tedy asi vytvořit nějaké „gesto“, které by rozpoznalo, ve kterém příspěvku se označil text. A buď zvýraznit odkaz „Citovat“ (předpokládám, že se nedopatření stává při přehlédnutí), nebo si zapamatovat, jaké jméno se má k citaci přilepit. Je pravda, že se občas stane, že někdo cituje/reaguje sám na sebe, ale nepřijde mi to moc časté.
Tori
weroro:
Taky je tu možnost kliknout na jméno (= do textarea se vloží jméno), označit kus textu a stisknout "Q" (=označené se vloží do textarea).
Marek88
Str4wberry:
Muselo by se tedy asi vytvořit nějaké ‚gesto‘, které by rozpoznalo, ve kterém příspěvku se označil text.
Většina lidí označuje text myší, tak co použít na element s příspěvkem událost onclick (nebo jinou vhodnou událost) a při té ukládat do proměnné autora příspěvku. Při kliknutí na "Citovat" se pak jen vytáhne jméno z té proměnné. Sice to taky není 100% spolehlivé, ale těm pár omylům by to asi zabránilo a je to úprava na pár minut - zvlášť pro Chamurapiho...
Chamurappi
On také čistě teoreticky může být označený větší kus stránky (napříč několika příspěvky).

Reaguji na Marka88:
těm pár omylům by to asi zabránilo a je to úprava na pár minut
Už jsem o ní kdysi uvažoval, byla by snadná, ale nepovažoval jsem tuto vadu za důležitou. Ještě jsem neviděl, že by způsobila nějaké nedorozumění.

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: