Autor Zpráva
Kubo2
Profil
Všimnite si to menu, čo je vždycky úplne hore na stránkách tejto diskusie. Áno, práve sa na neho dívate.
Nemyslíte si, že je trocha zle usporiadané? Všetko je tam len tak halabala, kromě pravidel diskuse. Ty jsou tam kam patří. Na konci.
Čiliže podle mě by to mělo být uspořádané takhle:

~ Hlavní strana ~ Nové téma ~ Můj profil ~ Upravit profil ~ Odhlásit ~ Hledat ~ Nápověda ~ Statistika ~ Pravidla diskuse ~


Vznikli by tak vlastně tri skupiny:
(1) Hlavní strana, Nové téma - to se týče přímo diskuse,
(2) Můj profil, Upravit profil, Odhlásit - to se týče užívatela,
(3) Hledat, Nápověda, Statistika, Pravidla diskuse - a to se týče tohoto webu a nepřímo diskuse.

Kto má lepší návrh, pište prosím.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Kuba2:
Spíš bych je uspořádal tak, aby co největší počet položek měl své pevné místo nezávisle na tom, kde právě jsem. Momentálně se snaží být srovnané podle aktuální důležitosti a právě proto vypadá tak halabala…

V současné vlně úprav si už najdu čas na výrobu již dříve plánovaného fixního panelu (viz pokusný polotovar).
jenikkozak
Profil
Kubo2:
Nemyslíte si, že je trocha zle usporiadané? Všetko je tam len tak halabala, kromě pravidel diskuse. Ty jsou tam kam patří. Na konci.
Čiliže podle mě by to mělo být uspořádané takhle:
Na to má každý člověk jiný názor. Například já bych dal na konec odkaz na odhlášení, dělám to tak vždycky. Když se chci odněkud odhlásit, nejprve hledám patřičný odkaz na konci menu, pak někde u svého nicku (je-li vypsán), pak se dívám, jestli je na to odkaz někde mimo menu a teprve pak začnu pročítat jednotlivé položky navigace.
Myslím si, že není důvod položky menu přehazovat, za celou dobu, co tu na diskusi jsem, se mi nestalo, abych omylem vstoupil na jinou stránku, než jsem chtěl.
Všimni si, že i stávající menu je seřazené tak, že se v tom dá najít systém (podobně jako v tom tvém): první, druhá i třetí třetina menu obsahuje položky řazené podle abecedy. :)
Nemyslím si, že změna pořadí by někomu pomohla.
Taurus
Profil
Čiliže :-))) když se nad tím zamyslím, taky mi přijde uspořádání divné. Návrh polotovaru je na dobré cestě, jen bych kvůli použitelnosti nedával odhlášení a profil vedle sebe, ale na konec, jak říká jenikkozak.
joe
Profil
Já bych to menu zrušil a dal místo toho ten Chamurappiho pokusný polotovar s tím, že bych změnil ikonky :-) protože není příliš jasné, kdy je například sledování zapnuté nebo vypnuté a trochu to obarvil. Třeba zelenou, jako je v horním logotypu a červenou pro odhlášení. Bylo by dobré přidat ještě špendlík pro ty, kterým by tato lišta překážela (ukládat by se to mohlo do localStorage, dost prohlížečů to již podporuje a myslím, že je jen velmi malé množství uživatelů co jsou zde a mají nějaký starší prohlížeč).

---

Zajímavý pro mě je, že ten fixní panel nezpomaluje scrollování, já kam jsem ho přidal, tam se mi scrollování zpomalilo a někdy až do takové míry, že jsem to musel dát pryč :-)
Kubo2
Profil
Já bych i souhlasil s Chamurappim...


O tom pevným místě .

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0