Autor Zpráva
Petr ZZZ
Profil
1a) Označím text, který chci citovat, kliknu na Citovat a vyskočí mi alert:
Označte prosím ve formuláři text, který si přejete citovat

1b) Označím text, který chci citovat a kliknu na klávesu Q. Text se ocituje, nezařadí se ale tam, kde byl předtím v textarei kurzor, nýbrž na začátek textarei.

2) Označím ve svém příspěvku text, který chci formátovat, ten se ale po kliknutí na příslušné tlačítko nezformátuje. Místo toho se připíšou na začátek textarei prázdné formátovaci značky, třeba [i][/i]. Podobně zlobí i odkazování – označím text, kliknu na tlačítko a místo toho, aby se mi vytvořil odkaz, připíše se na začátek textarei tohle, s textem "Odkaz" jako anchor: [url=http://www.example.com]Odkaz[/url]

Odkazování pomocí Ctrl+K funguje. Také formátování označeného textu pomocí klávesových zkratek (např. Ctrl+I) funguje. Předpokládám, že většina pravidelných uživatelů používá spíš klávesové zkratky, možná proto si toho dosud nikdo nevšiml (aspoň co jsem prolezl sekci O této diskusi, tak jsem neviděl, že by na to někdo v poslední době upozornil).

Popsané problémy pozoruji teprve několik dní, dřív to fungovalo. Pozorováno v ostré verzi, v IE 9 (který mám několik dní; může to spolu souviset nebo nemusí, netuším).
Fisir
Profil

1a

Označím text, který chci citovat, kliknu na Citovat a vyskočí mi alert:
 — nevyskočí

1b

Označím text, který chci citovat a kliknu na klávesu Q.
 — pravda

2

DJPW
DJPW
 — funguje
Testováno v Internet Exploreru 9.
Petr ZZZ
Profil
V IE 10 fungují 1b a 2, přetrvává ale problém 1a.

3 (nové pozorování, též v IE 10): Vložím text pomocí tlačítka do [pre][/pre], ale pak si to rozmyslím a dám Ctrl+Z. Místo aby se zrušil poslední krok, odmaže se jen zavírací [/pre] a zduplikuje se označený text (někdy se zduplikuje jen jeho část). Zajímavé je, že když místo tlačítka použiji Ctrl+E, funguje posléze Ctrl+Z dle očekávání (=zruší výsledek předchozího Ctrl+E).
Tori
Profil
Petr ZZZ:
Zajímavé je, že když místo tlačítka použiji Ctrl+E, funguje posléze Ctrl+Z dle očekávání (=zruší výsledek předchozího Ctrl+E).
V Chrome 26.0 nikoli. Když po některé klávesové zkratce (Ctrl + B, I, tečka, E), která přidává znaky do <textarea>, stisknu Ctrl+Z, výsledek je pokaždé nesprávný (zůstane nějaký fragment bbcodu, zmizí/doplní se jiné znaky, než jsem naposled napsala apod.). Naopak třeba když dám z klávesové mapy vložit jméno, tak Ctrl+Z ho neodstraní. (Osobně to nevnímám jako problém, zvykla jsem si tady nepoužívat tabulátory ani Ctrl+Z.)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0