Autor Zpráva
PHP_koule
Profil *
Zajímalo by mě, zda bude mít tato diskuse místo pro Python....
Keeehi
Profil
Moc dotazů ohledně python tu není, takže tipuji že zatím ne. Bude to tím, že moc hostingů python nenabízí. Pokud však nějaký dotaz máš a nevíš kam ho zařadit, od toho tu pak jsou Nezařaditelné dotazy.
PHP_koule
Profil *
No, slabá podpora hostingů byla před 5 lety. Tehdy se říkalo, že PHP je o moc slabší než Python, hlavně proto, protože Python byl jeden z prvních jazyků. Ale dnes je PHP 6 a vše je jinak. Dokonce se říkálo, že s PHP se dají skládat jen menší webové projekty. Python prý je více provázaný, nikoliv jen na webu. Nevím, co je na tom pravda, protože já jsem složil několik intranetů v PHP.
Keeehi
Profil
PHP 6 jsem tedy ještě neviděl, nicméně jak to souvisí s původním dotazem?
PHP_koule
Profil *
Pardon, nejnovější verze je 5.4.
Zda by neměl už Python dostat šanci i tady?
Keeehi
Profil
PHP_koule:
Šanci má, ovšem zájem o něj tady není.
PHP_koule
Profil *
Dobře, díky za echo, taky mám raději PHP .-)
margin
Profil *
Jedna ze sekcí se sice jmenuje PHP, ale podnadpis má "PHP a další serverové jazyky. Objekty, MVC, spolupráce s databází, knihovny a frameworky.", takže dotazy (nejen) na Python tam klidně můžeš pokládat.
PHP_koule
Profil *
Důležité je, aby to věděli ostatní. Pak sem začnou chodit lidé, kteří řeší Python.
Keeehi
Profil
PHP_koule:
Pokud by byl zájem o Python tak veliký, chodili by sem už teď, protože to, že tu na to není vytvořená speciální kategorie většině lidí nebrání, aby se stejně zeptali. Lidé se tu ptají i na věci, které s tvorbou webu vůbec nesouvisí, takže to, že tu není speciální kategorie určitě nemůže za to, že tu nejsou dotazy ohledně Pythonu.
PHP_koule
Profil *
Python je ale dobrý pomocník ve web tvorbě. Navíc, když se půjdeš zeptat na místo, kde se peče jen chleba, na to jestli se jich ptají zákazníci, zda pečou koláčky, pak vám řeknou, že se jich nikdo neptá. Proč taky, když se ví, že dělají jen chleba, ale přitom koláčkama by si zvýšili profit.
shaggy
Profil
PHP_koule:
kde se peče jen chleba, na to jestli se jich ptají zákazníci, zda pečou koláčky, pak vám řeknou, že se jich nikdo neptá
To je pekné. Ale tu sa pečie aj chlieb aj koláčiky ;-)
Je to diskusia o tvorbe webu. Ak bude mať niekto otázku na python, tak sa opýta. Doteraz také otázky nepribúdali a ani odpovedí by nebolo veľa. Rozšírenosť pythonu u ľudí je malá a chodia (pravdepodobne) na špecializovanejšie weby. To je fakt. A aj keby si založil desať sekcií určených iba pre Python, nič by sa nezmenilo na počte dotazov venovaných tejto oblasti.
Alphard
Profil
PHP_koule:
Podobné dotazy tady jsou častěji, žádostí na založení sekce o Javě tady bylo snad víc než dotazů o Javě.
Takže jak bylo napsáno výše, jakýkoliv jazyk zde má místo, budou-li se dotazy týkat webu. Nová sekce se teď zakládat nebude.

Zamykám to tady, nová sekce Python se nyní vytvářet nebude.
PHP_koule
Profil *
Dobře, máte raději chleba. Hmm, ale dostal jsem chuť na koláček... kdyby tam nebylo tolik cukru .-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0