Autor Zpráva
candiess
Profil
Dobrý večer,
vážení adminové a kolegové, tak jako já i určitě mnoho z vás je ve spojení s programováním pouze přes internet (tuto diskusi).
Sem tam velice řídce narazím na různých IT portálech na nějaké srazy a různé setkání programátorů.

Chtěl bych proto navrhnout založení nového téma a to sice např. Srazy a přednášky, kde by lidé nahazovali různé srazy, setkání, přednášky, atd..

Např.: http://www.barcampbrno.cz/, který byl 23/6/12

Jednotlivé příspěvky do tohoto tématu by mohly být třeba stylem:
Název akce - Místo- Datum
např.: Barcamb Brno 2012 - Brno - 23/6/12


Děkuji za případné reakce a doufám, že získám kladné ohlasy, přeji příjemný zbytek večera :)
Str4wberry
Profil
Docela to vypadá, že ani větší akce příliš netáhnou:

Půjdete na WebCamp'08? + malý osobní průzkum
Webexpo 2008
Webexpo 2008 podruhé
Jak se Vám líbilo na WebExpo?
Kdo jede na WebExpo 2009?

Kvůli těm několika vláknům kategorii nejspíš zřizovat nebudeme.
candiess
Profil
Str4wberry:
No v prvním vláknu jsem to vymezil na srazy a přednášky, ale teďka jsem si vzpoměl, že je i spousta soutěží s projekty atd.
Já osobně jsem byl na 4-řech soutěžích a to jen v okolí Ostravy, mohlo by to být vlákno stylem ,,Přiďte se podívat" nebo tak něco.

No ale máte pravdu, kvůli takové trošce to je asi passé. I tak děkuji za vyslechnutí a chci se zeptat, jestli nevíte o nějakém sjednoceném portálu, který nabízí tyto informace?

Ono každý portál má jen něco, nikde to není sjednocené, díky
Str4wberry
Profil
Před časem tu byl k hodnocení web Sprednasky.cz - Přehled nejen českých přednášek, ale to jsou asi spíš online přednášky. :–)

Jinak nic nebrání založení tématu „Přijďte se podívat“, kdo ví, třeba se v něm debata rozjede takovým způsobem, že to vyústí v založení nové kategorie.
Joker
Profil
Str4wberry:
Jinak nic nebrání založení tématu ‚Přijďte se podívat‘, kdo ví, třeba se v něm debata rozjede takovým způsobem, že to vyústí v založení nové kategorie.
Skutečně asi bude stačit vlákno spíš než celá kategorie.

Otázka je, jestli tam organizovat i případné srazy DJPW, které přece jen bývají „ukecanější“.
candiess
Profil
Joker:
případné srazy DJPW,
Za tohle bych byl neskutečně rád, kdybych věděl o těchto srazech a věřím, že nejsem sám :)

Joker:
asi bude stačit vlákno
No a do jakého téma to vlákno hodit?
Joker
Profil
candiess:
Za tohle bych byl neskutečně rád, kdybych věděl o těchto srazech a věřím, že nejsem sám :)
Stačí sem chodit ;-)
Alespoň ty poslední srazy se diskutovaly docela dlouho (víc než měsíc), měly několik vláken a výraznou informaci v hlavičce diskuse.
candiess
Profil
Joker:
Stačí sem chodit ;-)
Troufnu si říct, že jsem každodenní i vícekrátdenní návštěvník, ale tohle jsem fakt nezaregistroval. Budu hold více koukat :)
Str4wberry
Profil
Stačí dávat pozor v říjnu nebo listopadu. :–)

Sraz diskuse • 2009
Sraz diskuse • 2010
Sraz diskuse • 2011

A jinak ano, pro srazy této diskuse bude lepší celé vlákno.
Joker
Profil
Str4wberry:
Stačí dávat pozor v říjnu nebo listopadu.
Optimisté by měli dávat pozor i v jiných měsících, protože snad na každém srazu se objeví myšlenka, že by ty srazy měly být častěji a nalezne širokou podporu, jen ta realizace pokulhává :-)
Alphard
Profil
Str4wberry:
A jinak ano, pro srazy této diskuse bude lepší celé vlákno.
Neomezoval bych se na tuto diskusi. Může-li tady být diskuse o různých srazech pro webové vývojáře, snad by nevadilo ani vlákno o Barcampu apod.
Pro informativní vlákno by se mohla vytvořit nějaká doporučená strukura, např. Název, Kdy, Kde, Pro koho, Podrobnosti a když by bylo třeba diskutovat, přidal by se odkaz na samostatné vlákno.
candiess
Profil
Alphard:
Souhlasím

Joker:
jen ta realizace pokulhává
Mohu se zeptat, na čem to vždycky skončí?
Taurus
Profil
Shodnout se v tolika lidech z tolika míst je problém. Někdo jede kvůli někomu, druhý pracuje/studuje, třetí nemá na dalekou cestu...
Joker
Profil
Alphard:
Neomezoval bych se na tuto diskusi. Může-li tady být diskuse o různých srazech pro webové vývojáře, snad by nevadilo ani vlákno o Barcampu apod.
Vzniká otázka v jaké sekci.
Srazy DJPW se organizují v sekci „O této diskusi“, ale co jiné srazy?

candiess:
Mohu se zeptat, na čem to vždycky skončí?
Tak jednak dlouho trvá vybrat hlavně termín srazu. Na dosavadních srazech se kromě otázek webů, vesmíru, života a tak vůbec, probírají i zásadní věci kolem fungování diskuse a k tomu je nutná účast konkrétních lidí, jejichž možnostem se pak musí přizpůsobit termín srazu.
Prostě ve stávajícím pojetí nestačí říct, že sraz bude v nějaké datum a kdo přijde, přijde.
No a druhá věc je, že ta organizace srazu taky stojí nějaký čas a úsilí.

K tématu příštího srazu, optimisticky se domnívám, že bude „v krátkodobém horizontu“ hotový základní kurz učebnice PHP a že by se pak mohla ta učebnice spustit a že by to byla dobrá příležitost/záminka k oslavě :-)
Alphard
Profil
Joker:
Srazy DJPW se organizují v sekci ‚O této diskusi‘, ale co jiné srazy?
Klidně nezařaditelné.
Zdá se mi, že zde zase vzniká diskuse o problému, který neexistuje (tohle už je [#15]). Mluvil jsem o jednom informativním vláknu, dal bych ho do Nezařaditelných. Až bude aspoň 5 samostatných detailních vláken o něčem nesouvisejícím s djpw, můžeme se bavit, kam je zařadit. Až jich bude 20, můžeme se bavit o vytvoření nové kategorie.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0