Autor Zpráva
Joker
Profil
Moderátor Chamurappi: Vyčleněno z Proč nejede notebook?

Navíc toto je diskusní fórum o webdesignu a není tu mnoho lidí, kteří by měli zkušenosti s opravami notebooků.

Poznámka pro mmm:
Později to vyhodím, pokud se tu náhodou neobjeví užitečné řešení.
Dále předpokládám, že sem elena přišla přes nějaké starší vlákno. Jaké to bylo? Neměli bychom ho nějak zneškodnit, aby neodvádělo hledající sem místo stránek, kde by jim třeba lépe pomohli?
Alphard
Profil
Joker:
Poznámka pro
Většinou mi bylo líto podobná vlákna mazat, ale nefunguje to, přemýšlím o nějakém kompromisním řešení, hledám a nalezl jsem
<meta name="robots" content="noindex, nofollow">
Ví o tom někdo něco? Funguje to aspoň na hlavní vyhledávače? Kdybychom mohli nežádoucím vláknům nastavit tento parametr, nemuseli bychom mazat jen kvůli tomu, aby to někdo nenašel.
Petr ZZZ
Profil
Reaguji na Alpharda:
„Funguje to aspoň na hlavní vyhledávače?“
Na stránce o srazu DJPW 2010 mám od jejího vzniku noindex, follow a přinejmenším Google ji zatlouká a Seznam taky. Jiné stránky mého webu oba vyhledávače znají (Seznam zná jen některé) a na tu stránku o srazu vede odtud z DJPW minimálně jeden téměř dva roky starý nofollow odkaz (možná i dva nebo tři, nevím). Také Taurus na to moje povídání o srazu odkazuje (jeho odkaz je tuším follow).

Takže bych řekl, že noindex funguje. Nevýhodou je, že potom nebude možné ani z této diskuse zakázaná vlákna hledat.
panther
Profil
Alphard:
Kdybychom mohli nežádoucím vláknům nastavit tento parametr, nemuseli bychom mazat jen kvůli tomu, aby to někdo nenašel.
...to by se mohlo tykat cele kategorie 'Prace s pocitacem' - vetsina z tamnejsich vlaken je 'nezadouci' na diskusnim foru o webdesignu - mozna i proto tu nejednou padl navrh na smazani teto kategorie.

Nechcete to nekdo prenest do nasi kategorie, abychom to tu neplevelili? Ja na to momentalne nemam ty spravne prostredky.
jenikkozak
Profil
Alphard:
Ví o tom někdo něco?
Myslím si, že vyřazení stránky z vyhledávače bude mít stejnou platnost jako smazání stránky. Nedokážu odhadnout, jak často lidé při řešení problémů listují diskusí o webdesignu, ale řekl bych, že zas tak velký vzorek to nebude.
Alphard
Profil
jenikkozak:
vyřazení stránky z vyhledávače bude mít stejnou platnost jako smazání stránky
O to jde, ale bez smazání stránky :-)

jak často lidé při řešení problémů listují diskusí o webdesignu
Myslím, že nelistují, prostě jsme ve vyhledávačích moc nahoře a mnoho lidí neřeší, že jsou naprosto mimo téma.

Petr ZZZ:
Dík.

panther:
mozna i proto tu nejednou padl navrh na smazani teto kategorie
Jak jsem psal, preferoval bych méně radikální řešení. Kdybychom mohli každému vláknu (nebo kategorii) nastavit neindexování (samozřejmě by se vůbec negenerovalo do sitemap), mohlo by to vyřešit problémy s příhozími z vyhledávačů na vlákna mimo téma.
Joker
Profil
Chtěl jsem to začít řešit až elena nějak uzavře svůj problém s notebookem, ale když už se tu rozjela debata na jiné téma, přesouvám k ledu.

Alphard, panther:
Z debat, které se kolem toho vedly, jsem pochopil, že ani tohle není ideální řešení.
Je žádoucí, aby řešení bylo dohledatelné pro ty kdo mají stejný problém (jinak proč ho nesmazat rovnou poté, co autor vlákna problém vyřeší?), ale ne aby sem vodilo další podobné dotazy.
Tuším se už i mluvilo o úpravách na straně diskuse, pokud někdo přijde přes takové vlákno a pak zakládá nový dotaz.
Alphard
Profil
[#8] Joker
Jestli existuje jiný nápad, tím líp.
Já jsem reagoval na tvoje „zneškodnit“, to je vše. Jsem si vědom nepříjemného vedlejšího efektu, že by bylo téměř nemožné dohledat řešení vyřešeného problému. Ale předpokládám, že i to připravované řešení by využilo informaci o tom, která vlákna jsou nežádoucí pro pokračující diskusi.
Chamurappi
Profil
Poměrně hodně lidí v kategorii Práce s počítačem řešení svých potíží najde. Podle AWStats se o nejčastější přístupy z vyhledávačů v srpnu postarala tato hledaná spojení:
1) jak zformátovat disk
2) jak naformátovat disk
3) šipka nahoru
4) křížek na klávesnici
5) michal kolesa
6) formátování disku
7) formát mkv
8) pevná mezera word
9) menu
10) reklamy na youtube

Podle logu hledání nepřišla elena přes vyhledávač.
panther
Profil
Bylo by hodne hloupe nechat 'dozit' soucasnou kategorii Prace s pocitacem, tzn. nemazat, nechat moznost lidem dohledat jiz vyresena temata, ale zaroven ji na vypisu kategorii neukazovat, zkratka nemit ji mezi kategoriemi, do kterych lze prispivat?

Tohle by bylo asi na delsi debatu, spise momentalni napad. Je to dalsi moznost vedle moznosti, jez se resily: smazat / nechat byt.
Joker
Profil
Alphard:
Já jsem reagoval na tvoje ‚zneškodnit‘
Tohle konkrétní vlákno bych nakonec smazal, asi tu nebude nic přínosného pro někoho dalšího, komu se rozbije notebook.
jenikkozak
Profil
Chamurappi:
To je trochu děsivý žebříček. Ovšem my se neukvapíme a nebudeme chtít mazat všechny kategorie tak, aby tu zůstal jen Michal obklopený prací s počítači. Tvoří těchto 10 nejhledanějších slov celkem aspoň více než 1 % návštěvnosti z vyhledávačů?

Zkusil jsem uvedená slova (patřící zřejmě do Práce s počítačem) hledat v Googlu. (Na dotaz „menu“ se mi tato diskuse nezobrazila ani na 20. stránce výsledků.) Nejnovější z těchto témat je staré 4 roky, přičemž průměrné stáří osmi hledaných stránek je 5,25 roku.
Na Seznamu jsem kromě „menu“ nenašel do 20. stránky ani odkaz na „reklamy na youtube“. Zde průměrné stáří vyhledaných témat činí 6 let. Stejně se choval i Bing, který ovšem navíc ještě nenašel výsledek na frázi „formát mkv“. Pokud měl seznam 10 nejvyhledávanějších slov dokazovat, že bychom se bez Práce s počítačem neobešli, pak toto mé pozorování říká, že by se vlastně nic nestalo, kdyby se Práce s počítačem zakonzervovaly už před čtyřmi lety.

Ještě něco jsem při tom hledání (kterým jsem rozbil srpnovou statistiku) zjistil: Průměrná délka témat, na která jsem se při vyhledávání výše uvedených frází dostal, je 39,7 příspěvků. V posledních letech takto dlouhá témata v Práci s počítačem nevznikají. (První vlákno, které dosahuje tohoto průměru, je až na 30. stránce této sekce. Ale založené bylo kdysi dávno.) Myslím si, že za to může současná politika dívání se na tato vlákna negativně. Proto za současné situace mají vlákna z Práce s počítačem obtížnější cestu do vyhledávačů. Ta sekce vlastně živoří na přístrojích. Vyřazení této kategorie z vyhledávačů považuji za lidsky se přetvařující eutanazii. Krokem k ní je podle mne i jakékoliv další utlumování ze strany serveru.

Ovšem deset frází je vzorek příliš malý na to, aby se z něj daly věštit nějaké závěry. ;-)

Edit: Reaguji na Petra pod sebou: Opravil jsem místa, kde jsem chybně uvedl Práce a zakázky místo Prací s počítačem. Díky za upozornění.
Čtyři z devíti nalezených vláken nemají dvě stránky.
Petr ZZZ
Profil
Reaguji na jenikakozaka:
„Průměrná délka témat...“
Možná jsou delší vlákna lépe umístěna proto, že jsou rozdělena na dvě nebo i více stránek, které na sebe vzájemně odkazují, takže delší vlákna z tohoto důvodu (a nejspíš i z dalších důvodů) mají více zpětných odkazů.
(Mimochodem, bavíme se o Práci s počítačem nebo o Pracech a zakázkách?)

Reaguji obecně:
Je to opravdu takové neštěstí, když zde máme kategorii Práce s počítačem a objevují se v ní dotazy ohledně práce s počítačem? Když sem občas zabloudí někdo s dotazem, potom sem přece může zrovna tak zabloudit někdo, kdo bude schopen a ochoten kvalitně poradit. A je mi jedno, jestli se sem dostal hledaje Michala Kolesu nebo Ptáka Ohníváka. Kdejakému SEO-holátku zde radíme long tail a sami ho nechápeme? :) Já nevím, já bych tu kategorii ponechal přirozenému vývoji a bude-li bujet životem, tím líp... :)
Chamurappi
Profil
Reaguji na jenikakozaka:
Tvoří těchto 10 nejhledanějších slov celkem aspoň více než 1 % návštěvnosti z vyhledávačů?
V součtu tvoří 1,6 %. Není to mnoho.
Díky za průzkum.

Ovšem deset frází je vzorek příliš malý na to, aby se z něj daly věštit nějaké závěry. ;-)
Kdybys byl moderátor, měl bys přístup k celému AWStats (ačkoliv ten také neukazuje všechno, jen 1000 nejhledanějších frází, které tvoří necelých 20 % všech přístupů z vyhledávačů).


Reaguji na Petra ZZZ:
potom sem přece může zrovna tak zabloudit někdo, kdo bude schopen a ochoten kvalitně poradit
Může, ale není to až tak pravděpodobné a dosavadní zkušenost tu nepravděpodobnost potvrzuje. Náhodní kolemjdoucí se ptají a pravidelní diskutéři (tedy kodéři, grafici, programátoři) odpovídají…

A je mi jedno, jestli se sem dostal hledaje Michala Kolesu nebo Ptáka Ohníváka.
Takže když se tu někdo bude ptát na dotazy související s Michalem Kolesou a najdou se i lidi, kteří na ně budou fundovaně odpovídat, bude to v pořádku?
Nemáme zájem být tou nejlepší diskusí o všem možném. Obor „Práce s počítačem“ je nadmnožinou webdesignu, takže bez regulace by obecné počítačové dotazy pravděpodobně časem vytěsnily ty webdesignérské — diskuse by sice určitě žila, ale s jinými tématy i jinými lidmi. Částečnou regulaci nyní zajišťuje jméno webu.
Petr ZZZ
Profil
Reaguji na Chamurappiho:
„Takže když se tu někdo bude ptát na dotazy související s Michalem Kolesou a najdou se i lidi, kteří na ně budou fundovaně odpovídat, bude to v pořádku?“
To samozřejmě ne. Spíš jsem si představoval, že někdo hledá (třeba) UFO, najde (nečekaně) zdejší diskusi a přijde mu natolik zajímavá, že zapomene, co původně hledal. :)

„Práce s počítačem je nadmnožinou webdesignu...“
To je jasné.

„...takže bez regulace by obecné počítačové dotazy pravděpodobně časem vytěsnily ty webdesignérské.“
To je těžko hádat, já si spíš myslím, že by byly navíc. Aby A mohlo vytěsnit B, muselo by mu úspěšně konkurovat. Myslíš, že znalci jazyků by raději odpovídali na dotazy ohledně HW a potom by už neměli čas na dotazy k webdesignu?

„Částečnou regulaci nyní zajišťuje jméno webu.“
To ano. Myslíš, že to nestačí a obecné počítačové dotazy je opravdu nutné likvidovat?
Chamurappi
Profil
Vyčlenil jsem debatu do vlastního vlákna.

Reaguji na Petra ZZZ:
někdo hledá (třeba) UFO, najde (nečekaně) zdejší diskusi a přijde mu natolik zajímavá, že zapomene, co původně hledal
Vzdá pátrání po nových světech a nových civilizacích a odvážně se pustí do ladění webových stránek a poznávání prohlížečů.

Myslíš, že znalci jazyků by raději odpovídali na dotazy ohledně HW a potom by už neměli čas na dotazy k webdesignu?
Myslím, že by je nebavilo diskusi sledovat, když by je drtivá většina dotazů neobohacovala v oblasti, která je zajímá. Jsem si tím jistý.

Myslíš, že to nestačí a obecné počítačové dotazy je opravdu nutné likvidovat?
Některé asi ano. Není to černobílé.
Petr ZZZ
Profil
Reaguji na Chamurappiho:
„Vzdá pátrání po nových světech...“
Ale kdeže, napíše o nich na web, jak tomu třeba Leo učinil: Krabí mlhovina: Příběh nejmladšího pulsaru :)

„Myslím, že by je nebavilo diskusi sledovat, když by...“
Hustota kvality je důležité kritérium, nicméně nemám pocit, že by zde byla ohrožována zrovna dotazy v sekci Práce s počítačem.

„Není to černobílé.“
Tak nějak. :)
Chro
Profil
Moderátor jenikkozak: Přesunuto z Nabíjecí akumulátor CMOS-Bios pro notebook Toshiba.

Možná je čas na rozšíření této diskuze i o "techničtější disciplíny". Člověk zaobírající se programovaním je běžně zběhlý i v technických problémech s počítači. A byla by škoda neporadit jen kvůli stávajícím pravidlům. Svět se mění a my s ním. Jen nezakrnět. Jen taková úvaha.
Medvídek
Profil
Chro:
Možná je čas na rozšíření této diskuze i o "techničtější disciplíny". Člověk zaobírající se programovaním je běžně zběhlý i v technických problémech s počítači. A byla by škoda neporadit jen kvůli stávajícím pravidlům. Svět se mění a my s ním. Jen nezakrnět. Jen taková úvaha.
Od toho je u nás celkem dost fór, kam chodí uživatelé, zabývající se danou tématikou. Je pravděpodobnější, že tazatel dostane odpoveď rychleji tam, nž bude čekat zde na nějakého programátora se znalostí HW. Hodně lidí tu bude zajímat i servis aut, jízdních kol a třeba i vaření, ale s programováním toho má společnýho pramálo. Vesměs se dá do Práce s počítačem zařadit cokoliv.
Chro
Profil
Opravdu je takový problém přidat kategorii Technické problémy s HW a moderovat ji, jak je zvykem doposud?
Chamurappi
Profil
Ještě jedno související vlákno zde není odkázané: Co diskusi rozšířit za hranici tvorby webu?

Reaguji na Chro:
Do Práce s počítačem se vejdou i Technické problémy s HW. Ovšem moc rádi je tu nevídáme. Tato diskuse je velmi pravděpodobně jedničkou mezi československými fóry o webdesignu a kdyby měla usilovat o podobně kvalitní pozici mezi obecnými počítačovými diskusemi, mohly by obecné IT dotazy časem zastínit ty webdesignové, protože s počítači má potíže větší množství lidí, než s tvorbou stránek.

Čemu bych se nejspíš nebránil — že by se na stejném diskusním jádře (se všemi zlepšováky) vylíhnula vedle DJPW i další, jinak orientovaná diskuse. Netroufám si odhadnout, zda by mohla být životaschopná i bez podpůrného obsahového webu (typu JPW).

Člověk zaobírající se programovaním je běžně zběhlý i v technických problémech s počítači.
Mě osobně HW vůbec nezajímá, jsem čistě virtuální osoba, svět tam venku je krutý, hardware nevyjímaje (furt se to přehřívá, kouří se z toho, doutná to, jiskří to, hučí to, rezonuje to, není to imunní vůči vodě, zvířátkům a jiné vodivé potravě).

Svět se mění a my s ním. Jen nezakrnět.
  Rok | Vláken | Příspěvků
——————+————————+———————————
 2005 |    481 |      3066 
 2006 |    686 |      5006 
 2007 |    687 |      4685 
 2008 |    494 |      3346 
 2009 |    391 |      2251 
 2010 |    323 |      1541 
 2011 |    276 |      1415 
 2012 |    190 |       877 
 2013 |    119 |       650 

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0