Autor Zpráva
Mulisak
Profil *
Ahoj, všiml jsem si, že v některých topicích se ukazují informace odkud se na ten topic odkazuje. Chtěl jsem se zeptat, jak je to technicky provedeno, chtěl bych si něco podobného udělat do vlastní diskuse.

Zatím mě napadají 2 způsoby:

1) Při ukládání přispěvku si regulárem zjistím zda se jedná o odkaz do topicu a uložím do nějaké 1:n tabulky ( id_topic | id_odkazovany_topic)

2) Rovnou se budu pokoušet zjištovat v SQL dotazu přes nějaký regulární výraz, zda se v textu příspěvku nachází odkaz vedoucí do topicu (složitý regulár, který si ted ani neumím představit, a náročnější pro SQL server)

Jak se to řeší tady prosím?
panther
Profil
Mulisak:
nevím, jak přesně je to tu řešeno technicky, ale troufnu si nezaujatě tvrdit, že tabulkou, o které píšeš.
Str4wberry
Profil
Zde se to řeší tak, že existuje CRONem spouštěný skript, který projde příspěvky obsahující odkaz do diskuse za poslední den a naháže je do tabulky typu „id_topic | id_odkazovany_topic“. Teoreticky by se to mohlo vkládat při vložení příspěvku, ale tady je to CRONem ze dvou důvodů:
1) Bylo záměrem zaznamenat i odkazy zpětně od zavedení této funkce.
2) Uživatel může svůj příspěvek měnit (přidávat/odebírat odkazy), což by při jiném řešení asi bylo vhodné řešit.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0