Autor Zpráva
Petr ZZZ
Profil
Občas lze pozorovat, že autoři chlazených textů nereagují ani na zchlazení, ani na případné dotazy v souvislosti s nedostatky jejich příspěvků, a někdy si říkám, zda to není tím, že jim účel kategorie U ledu není jasný. Víckrát už mě napadlo, že by bylo vhodné charakter a účel chladírny vysvětlit, a konečně jsem se dokopal k tomu, abych tedy něco sepsal:

Jaký je účel kategorie U ledu?

Pište sem prosím dotazy, návrhy na úpravu či na doplnění, objevené překlepy a cokoli dalšího, co vás v této souvislosti napadne.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Petra ZZZ:
nereagují ani na zchlazení, ani na případné dotazy
Sám se snažím formulovat ultimáta pokud možno tak, aby bylo jasné, co se stane.

Počítáš s tím, že si ten, kdo je zchlazený, bude procházet celou kategorii a přečte si tam tenhle manuál k ledu? Nebo že místo toho, abychom jednou větou popsali přečin i možný důsledek, budeme odkazovat na sbírku všech možných přečinů? Nějak nerozumím, na koho je ten text cílen.
Petr ZZZ
Profil
Reaguji na Chamurappiho:
Je cílen v první řadě na nezkušeného uživatele, který neporuší pravidla z arogance, ale z neznalosti, zobrazí se mu červené upozornění, že byl přesunut, podívá se kam a neví co je led. Nebo posoudí situaci správně, poleje ho pot, vyleká se a více už se neukáže. Jako stěžejní vidím na tom textu informační hustotu, umístění přímo v chladicí kategorii a především smířlivé vyznění, které má signalizovat, že i u narušitele pořádku předpokládáme dobrý úmysl, pokud v porušování pravidel nebude pokračovat. Noví kvalitní autoři se mohou rekrutovat jen z nových autorů – a u lidí, kteří sem píšou poprvé, je šance, že nějak narazí, poměrně vysoká. Nechceme-li o ně hned přijít, měli bychom jim vycházet v rámci možností vstříc, i když v prvním příspěvku poruší pravidla. Jako součást takové strategie je myšlen ten informativní „manuál k ledu“. :)
Trejpa
Profil
Petr ZZZ:
Pak by to chtělo na ty tvoje informace o funkci chladírny viditelně odkázat. Například z hlavních pravidel, nějak takto:

Porušíte-li pravidla a moderátoři naznají, že tak bylo učiněno neúmyslně, přesunou Vaše téma do kategorie U ledu nebo příspěvek do tématu Kontejner. Tam máte šanci své jednání během několika dní opravit nebo vysvětlit a Vaše dobře míněné příspěvky se tak mohou vrátit zpět do běžné diskuze. Nejčastější důvody přesunu shrnuje téma Jaký je účel kategorie U ledu?

Jinak souhlasím s Chamurappim, osvětové téma by nemělo suplovat vysvětlení toho, co dotyčný způsobil. To mu má být jasné hned z informace o přesunu.
Petr ZZZ
Profil
Reaguji na Trejpu:
„osvětové téma by nemělo suplovat vysvětlení toho, co dotyčný způsobil. “
To ne, ale vysvětlení by nemělo vyděsit nováčka, nebo by aspoň měl mít šanci si přečíst i něco smířlivého. Umístění smířlivého mimo konkrétní souvislost zajistí, že vynadání není se smířlivým v konfliktu.

Odkázat z pravidel není špatný nápad; možná by stačilo přidat odkaz do úvodního odstavce, třeba takhle nějak:

Porušení pravidel může vyústit ve zchlazení a následné odstranění příspěvku nebo zablokování IP adresy.

Manuál k ledu by měl být U ledu, ale diskuse o něm se vlastně hodí víc do kategorie O této diskusi, tak přesouvám.
Petr ZZZ
Profil
Nikdo nic nenamítá, tak jsem chtěl do úvodní věty pravidel ten odkaz přidat, ale v náhledu se příspěvek usekl. Vypadá to, že je příliš dlouhý.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0