Autor Zpráva
Batrachus
Profil
Vzhledem k tomu, že pro uživatele zakládajícího téma není moc příjemné kvůli diskuzi dávat stránky s problémem kamsi na server a třeba si kvůli tomu zakládat účet na freehostingu a naopak odpovídajícímu se nechce zkoušet u sebe zkoušet cizí kód, mě napadl kompromis a to hosting živých ukázek přímo zde.
Nejsem si stále příliš jistý detaily, ale asi by šlo o odkaz do nového okna s framesetem, kde nahoře by byly nějaké základní informace, cože to vůbec je atd. a dole samotná živá ukázka.
S místem by nejspíš problém nebyl, i při počtu sto tisíc živých ukázek by to zabralo maximálně několik stovek MB. Maximální velikost jedné ukázky by samozřejmě šla technicky omezit.
Str4wberry
Profil
Už jsme o tom uvažovali. Nicméně, důvodem pro potřebnost této služby je spíš snaha zajistit trvalost. Je trochu nešikovné, když zdroj, kam míří řešení z desítek vláken, přestane najednou existovat. Uvést pohodlně živou ukázku lze i nyní.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Batracha:
není moc příjemné kvůli diskuzi dávat stránky s problémem kamsi na server
Bylo by snazší nakopírovat je na náš hosting ukázek? Myslím, že častěji tazatele trápí, že musí ukázku izolovat od věcí, které s problémem nesouvisejí.
Jako hlavní plus vlastního hostingu bych ale spíš viděl, že zajistí trvalou funkčnost té živé ukázky.

S místem by nejspíš problém nebyl, i při počtu sto tisíc živých ukázek by to zabralo maximálně několik stovek MB.
Náš hosting loni překročil kvótu, zejména kvůli rozměrným HTTP logům.
Sir Tom
Profil
Batrachus:
To je zbytečné - jen ať si začínající vývojáři naučí dávat svá díla na hosting 3. osoby.
Batrachus
Profil
Sir Tom:
Naším úkolem je pomáhat, nikoli vychovávat. Můžete uvést další důvody, proč je to zbytečné?
Sir Tom
Profil
Batrachus:
Já bych spíše řekl, že naším úkolem právě ta výchova a návyk nováčků k tomu, aby svá díla prezentovali na hostingu, který si sami najdou a sami tam nahrají své soubory. Domnívám se, že v případě, že by existovala možnost, že by díla prezentovali zde, tak by to měli velmi jednoduché a nic, co se týče problematiky hostingu by si nevyzkoušeli. Každý začínal stejně a každý své díla se musil naučit dávat na internet. Není důvod, proč by najednou nováčci měli mít jednodušší situaci tím, že nahrají své soubory sem.
Petr ZZZ
Profil
Reaguji na Sira Toma:
„Není důvod...“
Je. Trvanlivost. Nahrávat na hosting se stejně každý musí naučit, k tomu nemusíme nikoho vychovávat.

„Není důvod, proč by najednou nováčci měli mít jednodušší situaci...“
Nezlepšit podmínky jen proto, aby najednou nováčci neměli něco jednodušší, mi přijde krátkozraké. Bylo by možné přít se, zda zlepšování podmínek mladých oproti podmínkám jejich předchůdců je cílem, samotným principem pokroku a hnací silou civilizace, nebo jen vedlejším produktem snahy o zlepšení situace vlastní, nic to ale nemění na tom, že pokrok se děje, ani na tom, že je obvykle vnímán jako žádoucí.

Pokud tato diskuse možnost nahrát ukázku dosud nenabízí, viděl bych příčinu v kapacitě hostingu a v tom, že tuto funkčnost nejdřív musí někdo vyrobit, ale určitě ne v tom, že by byla nežádoucí.
Tori
Profil
Možná by mělo smysl k Povídání o živých ukázkách přidat pár rad k výběru freehostingu - např. nebrat starší verze PHP než x.y, nebo které často používané extenze PHP si je lepší zkontrolovat v phpinfo toho kterého hostingu (párkrát jsem tu zaregistrovala dotaz proč cosi nefunguje, kde příčinou bylo, že freehosting to nepodporoval).

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0