« 1 2
Autor Zpráva
Chamurappi
Profil

Kompromisní návrh (inspirován [#26])

Moji e-mailovou adresu:
• Ukazovat v profilu veřejně všem.
• Ukazovat v profilu pouze registrovaným.
• Neukazovat, ale umožnit komukoliv poslat mi e-mail z rozhraní diskuse.
• Neukazovat, ale umožnit pouze registrovaným poslat mi e-mail z rozhraní diskuse.
• Neukazovat a nikomu nic neumožňovat.

Třetí a čtvrtá možnost by způsobily, že se v profilu ukáže formulář, který bude přímo posílat mail. Čtvrtá možnost by mohla být pro nově registrované výchozí. Juandev by mohl kontaktovat kohokoliv, kdo by o to stál, a nemuseli bychom nic víc řešit.
Ještě bychom mohli mít u kontaktů kolonku, do které by člověk mohl napsat textové sdělení určené těm, kdo by ho kontaktovat chtěli — třeba vymezit, co ho nezajímá a o co naopak má zájem, kdy třeba nechce být rušen…


Reaguji na Juandeva:
Těch co si řekou je ve společnosti málo, ale neznamená to, že ostatní by to nechtěli:-)
Na diskusním fóru se lidi většinou nebojí mluvit.

Tak tvrdím, že nečíst zprávy špatné není.
Ale ty své nepřečtené zprávy dostatečně čteš. Ignorovat člověkem psané zprávy je špatné.


Reaguji na Str4wberryho:
to, že provozovatel zodpovídá za to, že si ostatní uživatelé kontrolují schránky, mě nikdy nenapadlo
Běžný uživatel to tak nevnímá, ale když by potřeboval někoho kontaktovat a ve většině případů by adresát vůbec nijak nereagoval, tak by to jako chybu systému brát mohl. Kdyby ze dne na den odešlo z Facebooku 90 % lidí, také by to vypadalo jako chyba Facebooku a ne jako chyba těch lidí.


Reaguji na Jokera:
kontaktní formulář v profilu
Mno, teď jsi mi ten nápad vyfouknul :-)
Str4wberry
Profil
A kompromisní je to v tom, že je to jednodušší na vytvoření? Protože jinak moc nevidím rozdíl oproti zprávám přímo v diskusi. Pokud by domněnka, že nereagování na zprávu bude bráno jako naše chyba, byla pravdivá, tak to přece stejně tak platí pro e-mailový formulář.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Je mnohem jednodušší na vytvoření a bez většiny nevýhod, které jsem zmiňoval. Zprávy nebudou u nás, takže je nemusíme nikdy nijak řešit ani technicky, ani moderátorsky, ani bezpečnostně.

tak to přece stejně tak platí pro e-mailový formulář
Neplatí, pokud bude jasně vysvětleno, že formulář jen posílá e-mail na uživatelem zadanou adresu. To, jestli adresa funguje, už naše starost není a navíc je nemalá šance, že i po pár letech bude fungovat člověku, který DJPW opustil.
Trejpa
Profil
Chamurappi:
nemusíme nikdy nijak řešit ani technicky, ani moderátorsky, ani bezpečnostně.
Bude třeba reagovat na výtky, že danou funkcionalitu někdo zneužívá, například ke spamu. Takže provést preventivní opatření, třeba v omezení počtu adresátů na den, a nějaké represivní, jako je hlášení obtěžujících uživatelů, kterým se prokázaná nekalost odmění banem.
Joker
Profil
Trejpa:
Bude třeba reagovat na výtky, že danou funkcionalitu někdo zneužívá, například ke spamu.
Proč?
Zveřejnění e-mailové adresy je pro spam zneužitelné mnohem snáz. A sice jsem zaznamenal poznámky o spamu na zde zveřejněné adresy, ale zatím snad nikdo z toho nevinil nás.
Amunak
Profil
Chamurappi:
Na diskusním fóru se lidi většinou nebojí mluvit.
Já jsem výjimka.

Návrh z [#1] se mi zamlouvá - bude asi nejsnazší na uskutečnění a řešíá všechny případné problémy/rýpaly. Navíc mail vždy dorazí tam kam má (pokud tedy někdo nepoužívá třeba nějakou jednorázovou adresu) a zároveň by se zbytečně nezaplácávala databáze djpw. I tak by ale možná bylo vhodné zprávy logovat, aby se třeba zpětně dalo dohledat, že někdo spamuje, a takové chování mu znepříjemnit.
Domnívám se taky, že většina lidí má kvůli robotům sbírající adresy problém s veřejným publikováním kontaktního emailu. Toto ten problém eliminuje.
Trejpa
Profil
Joker:
Zveřejnění e-mailové adresy je pro spam zneužitelné mnohem snáz.
Jak to souvisí? Pokud vyrobíte službu, ze které půjdou posílat spamy, pak by mělo být samozřejmostí, že případného viníka půjde nabonzovat a potrestat.

Soukromá zpráva by jako odesílatele měla zobrazovat přezdívku z diskuze, případně odkaz na profil podle ID v databázi uživatelů. Rozhodně by neměla (povinně) obsahovat e-mail odesílatele.
Juandev
Profil
Chamurappi[#1]

Ale ty své nepřečtené zprávy dostatečně čteš. Ignorovat člověkem psané zprávy je špatné.
Nečtu. Většina těch zpráv je z meiling listů. Většinou jen přelitnu očima nadpis a ani tu zprávu neotevřu. Jen asi ve 2% se stává, že bych četl zpětně nepřečtené zprávy. Nevídím tudíž nic špatného na tom, nečíst informace, které jsou hozeny "jen tak do pléna".

Chamurappi
Ten návrh je zajímavý. Bylo by asi dobré moci utnout na požádání třeba spamera.
« 1 2

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0