Autor Zpráva
Davex
Profil
Prosím ostatní moderátory o reakci. Nedokážu určit přesnou hranici zákazu affiliate marketingu, zda platí i pro inzeráty lákající nové uživatele k zapojení se do affiliate programu v kategorii Práce a zakázky a zda je vhodné tyto inzeráty tolerovat i v kategorii SEM, AdWords, webová reklama.
Petr ZZZ
Profil
Affiliate marketing je ze své podstaty příspěvek s komerčním podtextem; kdyby byl v nějaké kategorii povolen, byla by tedy věta o jeho zákazu zbytečná. Obecné pravidlo 6 chápu proto tak, že affiliate marketing ani výměna odkazů nejsou povoleny nikde.

Jiná otázka je, jak přísně to hlídat. Spravedlivější a z hlediska realizace jednodušší je přísný přístup, takže dokud zní pravidla jak zní, asi bych viděl hranici tolerance v okamžiku, kdy se takový případ začne diskutovat a už se nelze tvářit jako že se to přehlédlo. :-)

Přičemž osobně si myslím, že se zde bez inzerátů jak na výměnu odkazů tak na affiliate marketing docela dobře obejdeme, takže bych pravidla neměnil a vyžadoval jejich dodržování.
Chamurappi
Profil
Myslím, že to pravidlo bylo původně zamýšlené proti affialiate odkazům, protože ty jsou na hranici spamu. Nemyslím si, že by affiliate (který není letadlo) tuto diskusi nějak poškozoval.
Na druhou stranu toto vlákno je očividně inzerát a je tedy otázka, jak přistupovat k inzerátům jinde než v Pracích a zakázkách. V kategorii Hosting je de facto tolerujeme.
Davex
Profil
Tento inzerát byl v kategorii Práce a zakázky, ale chybí kontakt.

Vedlejší inzerát byl v kategorii SEM, AdWords, webová reklama, takže pokud to nevadí, tak vrátit tam nebo přesunout do Prací a zakázek?

Já jsem asi mírně zaujatý proti tomuto typu inzerátů.
Petr ZZZ
Profil
Ono dneska v podstatě není téma, u kterého by se nedala vyrobit alespoň nějaká souvislost s internetem. Tato diskuse se ale nevěnuje internetu v libovolném kontextu, ale v první řadě metodám tvorby a provozu internetových stránek a zde nevidím souvislost těch metod s affiliate na prádlo či na šroubky. Ale osobně je mi to celkem jedno, berte to jen jako pokus přispět k vyjasnění priorit.
Davex
Profil
Aby se téma Nový affiliate program RAJPRADLA.CZ zbytečně neválelo u ledu, tak jsem ho vrátil zpět.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0