Autor Zpráva
juriad
Profil
Aktuálně mám víc jak čtyři stovky příspěvků zobrazených na seznamu mých posledních příspěvků. Jejich počet je (byl, než jsem napsal tento) dělitelný desíti a seznam ukazoval, že existuje 48 stran (odkaz na poslední má v url page=47). Pokud kliknu na poslední stranu nebo na předposlední straně kliknu na odkaz "starší", dostanu se na stranu, která obsahuje prázdnou tabulku s textem: "(Zatím žádné příspěvky.)".

Myslím, že se nejedná o správné chování, ale na druhou stranu, nejsem si jistý, že to vůbec někomu vadí.
Str4wberry
Profil
Myslím, že se nejedná o správné chování, ale na druhou stranu, nejsem si jistý, že to vůbec někomu vadí.
To jsi naspal hezky.

Když tak koukám na to stránkování, tak by se hlavně asi mělo přidat do „Moje sledovaná témata“, už tam mám asi 200 témat. :–)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
tak by se hlavně asi mělo přidat do ‚Moje sledovaná témata‘
To, že tam zatím není, ve mně udržuje naději, že jsem tě možná přesvědčil ke spojení těch dvou seznamů dohromady, ale že sis na to zatím nenašel čas a tak to zůstává v tomto provizorním stavu :-)
Str4wberry
Profil
Jaké seznamy chceš spojit? (Už si to asi nepamatuji.)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
„Sledovaná témata“ a „Mé příspěvky“. A u sledování ukládat do DB pouze změnu oproti výchozímu stavu (tedy zapnutí sledování tam, kde jsem nepřispěl, nebo vypnutí tam, kde jsem přispěl). Momentálně jsou oba seznamy skoro stejné, takže mi přijde zbytečné udržovat oba.

Když jsme se o tom bavili naposledy, dostali jsme se k otázce, že není jasné, jestli příspěvky vzniklé jinak než přispěním (tedy naklonováním a přesunutím) mají zapínat sledování. Svůj postoj jsem shrnul: „Výchozí stav je, že se vývoj všech vláken, kde je můj příspěvek, sleduje — a rozdíl proti tomuto výchozímu stavu by měl vzniknout až na explicitní žádost uživatele, ne akcí moderátora.“ … pak následovalo tvé mlčení.

Další nápad, který jsem pak někde utrousil (tuším někde v hlavním vývojovém vlákně), byl, že by se sledovaná vlákna, kam přibyl příspěvek a která zároveň nejsou mezi třiceti nejnovějšími, zobrazila v dalším seznamu přímo na úvodní stránce.
juriad
Profil
Když už jsme u seznamů, mohu se zeptat, jak se liší: myldisc=1 a myldisc=0? Přijde mi, že jednička obsahuje oproti nule i příspěvky v kategorii U ledu; je to jediný rozdíl?
Chamurappi
Profil
Reaguji na juriada:
Měl by to být jiný druh řazení — výchozí je podle jakékoliv poslední odpovědi, druhá možnost je podle času mého posledního příspěvku. Jde to přepínat v seznamu vpravo nahoře. To, že jeden ze seznamů obsahuje i zmrzlá vlákna, je neškodný vedlejší efekt.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho mlčení:
Jen pro pořádek — teď o tom mém návrhu přemýšlíš, nebo ho zapomínáš? :-)
Myslím, že hodně registrovaných uživatelů teď nesleduje ani ten jeden seznam a sledovat oba je nepohodlné.
Str4wberry
Profil
Nevím.

Současný stav mi vyhovuje. Rušit „Mé příspěvky“ se mi nechce – občas ten seznam používám.

Co se stane po přesunutí nebo naklonování, mi po té docela dlouhé době pozorování přijde celkem jedno. Je to hodně ojedinělý jev.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Já nechci jeden ze seznamů zrušit, chtěl bych je spojit do jednoho.
Teď jsou oba dva seznamy víceméně stejné, změny v jednom z nich může dělat uživatel a změny v druhém dělá v podstatě moderátor (přesouváním a klonováním). To mi přijde takové … divné.

občas ten seznam používám
K tomu, aby sis prohlédl reakce ve vláknech, u nichž sis vypnul sledování?

Je to hodně ojedinělý jev.
Tahle funkce by měla usnadnit život lidem, kteří sledují diskusi jen občas, a ti téměř nemají šanci se dozvědět, že jim někdo někam zkopíroval příspěvek.
Str4wberry
Profil
K tomu, aby sis prohlédl reakce ve vláknech, u nichž sis vypnul sledování?
K tomu, abych viděl jen témata, kam jsem přispíval. Když se chci podívat, zda někde nedlužím odpověď, nepotřebuji vidět témata, která jen sleduji. Proto by se mi nelíbilo tento seznam zrušit.

a ti téměř nemají šanci se dozvědět, že jim někdo někam zkopíroval příspěvek.
Ano, mohlo by se kromě přesunů a nevím čeho ještě přidat upozornění na zkopírování. S tím jsem možná někde už i souhlasil.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
nepotřebuji vidět témata, která jen sleduji
Ale sleduješ je pravděpodobně proto, že do nich také můžeš chtít přispět, takže tě jejich další vývoj zajímá skoro stejně jako ve vláknech, kam jsi už přispěl. Je otázka, jak velké je to „skoro“ a zda se už neblíží k „úplně“ — tahle nuance mi připadá skoro zanedbatelná. Pokud se má udržet, uvítal bych jinou formu, než další seznam.

Já jsem na očičko zapínající/vypínající sledování snad ještě nikdy nekliknul, takže mám oba seznamy stoprocentně stejné a možná to ovlivňuje způsob, jak tu funkci chápu. Zajímaly by mě názory ostatních uživatelů sandboxu.

Tak či tak mi připadá, že se informace o přispění zbytečně (a nepřesně) duplikuje v databázi.
Str4wberry
Profil
Takhle – seznam „Mé příspěvky“ používám pro kontrolu, zda někde nedlužím odpověď, tam mě tedy logicky témata, co jen sleduji, nezajímají. A přijde mi škoda ten seznam zrušit, když už ho máme a používám jej.

Duplikování v DB se zdá být docela výhodné z pohledu výkonu. Ten nestránkovaný seznam stovek sledovaných témat se načítá rychleji než deset témat z „Mé příspěvky“.
jenikkozak
Profil
Chamurappi:
Zajímaly by mě názory ostatních uživatelů sandboxu.
Seznam „Moje sledovaná témata“ nepoužívám, u mě je stejný jako „Mé příspěvky“, kam chodím jen z nudy. Až bude jasné, že z nich pro mě nic zajímavého nebude, oba odkazy si hodlám skrýt pomocí HTML dodatku.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
seznam ‚Mé příspěvky‘ používám pro kontrolu, zda někde nedlužím odpověď
Já také. A seznam sledovaných vláken nepoužívám, protože je v mém případě úplně stejný (akorát dlouhý).

tam mě tedy logicky témata, co jen sleduji, nezajímají
A zajímají tě tam témata, do nichž jsi přispěl, ale u nichž jsi sledování vypnul?
Kolik těch témat, které jen sleduješ, je? Pokud používáš oba seznamy, nevadí ti v seznamu sledovaných vláken ta, která už jsi očima projel v tom druhém seznamu?

Duplikování v DB se zdá být docela výhodné z pohledu výkonu.
V tom případě by bylo fajn, kdyby se duplikovalo stoprocentně. Smazání mého jediného příspěvku z vlákna by mělo sledování vypnout, zkopírování příspěvku do jiného vlákna by mělo v tom jiném vlákně sledování zase zapnout, atd. — možná jsou to ojedinělé jevy, ale z pohledu běžného uživatele stávající nedostatek bude vypadat jako chyba a dříve či později se na to někdo zeptá :-)
Úplně ideální by bylo, kdyby se rozlišilo manuálně vyvolané sledování (a vypnutí sledování) od toho automatického — automatické by se samo rušilo při zrušení příspěvku, manuální ne. Třeba u Konejneru bych si sledování ručně vypnul a ono už by zůstalo vypnuté, nehledě na to, zda se tam ocitne můj přispěvek.
Str4wberry
Profil
Já také. A seznam sledovaných vláken nepoužívám, protože je v mém případě úplně stejný (akorát dlouhý).
Nojo, tak když žádná témata nesleduješ… Ale je pravda, že pokud je člověk na diskusi pravidelně, tak na sledování celkem stačí poslední diskuse s „+“ odkazy.

A zajímají tě tam témata, do nichž jsi přispěl, ale u nichž jsi sledování vypnul?
Ano, právě z výše uvedeného důvodu. Líbí se mi mít seznam, kde mohu zkontrolovat témata, kam jsem přispěl.

Kolik těch témat, které jen sleduješ, je? Pokud používáš oba seznamy, nevadí ti v seznamu sledovaných vláken ta, která už jsi očima projel v tom druhém seznamu?
To je dost různé. Musí to být téma, které mě zajímá, ale nemám, co bych dodal, takže jich je málo. Dva seznamy mi nevadí, protože primárně / mnohem častěji používám „Moje sledovaná témata“.

Smazání mého jediného příspěvku z vlákna by mělo sledování vypnout, zkopírování příspěvku do jiného vlákna by mělo v tom jiném vlákně sledování zase zapnout, atd.
Tohle jsme tuším už řešili, že není možné určit, jak sledování přenášet. A nabízí se řešení v podobě hlášky při přesunu/smazání/kopírování, třeba s možností nastavit sledování.

Úplně ideální by bylo, kdyby se rozlišilo manuálně vyvolané sledování (a vypnutí sledování) od toho automatického
To je dost obtížné. Opět je nemožné určit, jestli uživatel chtěl sledovat manuálně nebo automaticky. Navíc nevím, jestli by takové rozličné chování nevypadalo jako ještě větší chyba než současný stav.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Nojo, tak když žádná témata nesleduješ
Možná začnu, až se dokopu k tomu, aby zapnutí/vypnutí vyřizoval JS. Pak přestanou být oba seznamy stejné a seznam „Mé příspěvky“ mě přestane zajímat.

je pravda, že pokud je člověk na diskusi pravidelně, tak na sledování celkem stačí poslední diskuse s ‚+‘ odkazy
Přesně tak. Proto si myslím, že ani jenikkozak nevidí pro obě funkce využití.
Já si uplatnění onoho seznamu v mém případě představuji tak, že odjedu na nějakou offline dovolenou třeba na týden či dva… pak se vrátím a v seznamu sledovaných vláken najdu vše, od čeho jsem utekl a co jsem nemohl dál sledovat. Pokud jsem někam přispěl a sledování vypnul, učinil jsem tak proto, že mě další vývoj už vůbec nezajímá, ani odpovědi na můj příspěvek.

Líbí se mi mít seznam
Hm, tohle ti asi nevyargumentuji :-)
Napadá tě nějaký kompromis? Myslím si, že opravdu hodně lidí bude mít ty seznamy stejné a že to bude trochu matoucí. Možná zastrčit méně používaný seznam na méně prominentní místo…

Tohle jsme tuším už řešili, že není možné určit, jak sledování přenášet.
Na to jsem měl odpověď.

nabízí se řešení v podobě hlášky při přesunu/smazání/kopírování, třeba s možností nastavit sledování
Pro nemalou část lidí by tohle byl jediný kontakt s funkcí sledování vláken — nebudou chápat, na co se ptáme.

Opět je nemožné určit, jestli uživatel chtěl sledovat manuálně nebo automaticky.
S tím by problém nebyl, kliknutí na očičko by mohlo nastavovat do databáze jinou hodnotu než přidání příspěvku. Ale máš pravdu, že by to nemuselo být moc intuitivní.
Fisir
Profil
Hlasuji pro přepínač v profilu, pomocí kterého si mohu zvolit, zda chci téma automaticky po přidání příspěvku sledovat. Duplikuje mi to seznam Mé příspěvky. Nemyslím, že je třeba vymýšlet nějakou složitou automatiku. Pokud se budete bát, že si toho uživatelé nevšimnou, tak to připište na stránku informující o změně stavu sledování.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Fisira:
Duplikuje mi to seznam Mé příspěvky.
A lidem, kteří si to v profilu nepřepnou, bude to duplikování k čemu? Proč by si to někdo měl chtít nepřepnout?

Sledovaná vlákna měla nahradit Mé příspěvky, ne suplovat Oblíbené…
Na oblíbení bych tu rád viděl druhý čudlík.
Fisir
Profil
Reaguji na Chamurappiho [#19]:
Pak tedy Mé příspěvky zrušit, nebo sloučit se sledovanými. Oblíbená vlákna, to je ono.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0