Autor Zpráva
lucikmucik
Profil
Zdravím, právě mi moderátor přesunul do kontejneru příspěvek, který jsem poslal do svého témata pro hození ho na přední pozice, protože byl 21 dní bez odpovědi.
Jak mám tedy někomu předhodit své téma, když ne dalším příspěvkem?

Děkuji za odpověď...
Joker
Profil
lucikmucik:
moderátor přesunul do kontejneru příspěvek
To udělal správně. Nekonstruktivní příspěvky sloužící pouze ke zviditelnění dotazu jsou zakázané.

Jak mám tedy někomu předhodit své téma, když ne dalším příspěvkem?
Zakázané jsou nekonstruktivní příspěvky (asi nejčastější je „Nikdo neví?“).
Oživit téma konstruktivním příspěvkem možné je.
Konstruktivní příspěvek je například něco na způsob: „Vyzkoušel jsem *popis*, ale stále se mi nepovedlo problém vyřešit“, nebo „Objevil jsem novou věc o problému, a sice…“, nebo „Protože nikdo neodpovídá, zkusím problém lépe popsat: …“.

Taky se kdysi probírala možnost placeného zviditelňování příspěvků, ale neřekl bych, že po tom existuje taková poptávka, aby se to vyplatilo dělat.

Ještě dodatek: Na diskusích se obvykle považuje za neslušné posílat více příspěvků za sebou, pokud ty příspěvky nejsou opravdu důležité. Takže bych zvážil psaní i „ne úplně nekonstruktivního“ příspěvku ve chvíli, kdy dva poslední jsou taky moje.
jenikkozak
Profil
lucikmucik:
Tohle je jeden z případů, kdy u nakopnutého vlákna nesystémově přimhouřím oko a nakopávací příspěvek vyhazuji, až když na něj někdo zareaguje. Tohle se ale týká jen malé části, protože jsem to ochoten přehlédnout jen u vláken starších týdne, týkajících se webdesignu a postrádajících konstruktivní odpověď. Když se tam pak objeví věcná odpověď, tak jsem spíš rád, protože se tím diskuse obohacuje. Mám pocit, že i ostatní účastníci jsou k nakopávacím příspěvkům ve starých a zajímavých vláknech tolerantnější.
Pak dodatečně ten příspěvek nevyhazuji kvůli tomu, abych autora dodatečně ztrestal, ale spíš proto, aby si ostatní diskutující neřekli, že si taky svá témata nakopnou.
Přidání užitečného příspěvku je ale podstatně lepší.
lucikmucik
Profil
Joker:> Děkuji Vám mockrát za vysvětlení.
jenikkozak:> Dobře, děkuji i za reakci přímo od Vás a přimhouření oka. Neměl jsem s tím žádný problém. Jen mě zajímalo, jak to tu na diskusi vlastně funguje.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0