« 1 2 3 »
Autor Zpráva
Chamurappi
Profil
Zdejší kategorie mají malé černobílé ikonky, které jsou uložené jako 8-bitové obrázky (původně GIFy) ve dvou variantách — pro tmavý a pro světlejší podklad. Možná by se nám hodilo mít je i ve vyšší kvalitě s alfakanálem a v barvě, ale už nevím, odkud je DoubleThink kdysi vzal. Předpokládám, že pocházejí z mnoha různých zdrojů (částečně třeba z Windowsu XP).

Dokázali byste někdo vyrobit nebo někde najít větší a barevnější verze zdejších ikonek?
Kcko
Profil
Chamurappi:
http://fontastic.me/
Chamurappi
Profil
Reaguji na Kcka:
Díky, ale nechci je vyměnit za něco zbrusu nového, pátrám spíš po stejných obrázcích ve vyšší kvalitě.
Krom toho používat na obrázky fonty je dost špatný nápad, protože chybí fallback v případě, kdy se font nenačte, což se děje mnohonásobně častěji než u obrázků.
DJ Miky
Profil
Ikonky z Windows XP, co jsem našel:
http://nikdo.atwebpages.com/djpw-icons/djpw-icons.html
Chamurappi
Profil
Ikonka pro sekci „Redakční systémy“ se jmenovala textpattern.gif, ale co jsem hledal ve WebArchivu, redakční systém Textpattern takové logo nikdy neměl. Hm. Teď mě napadlo podívat se do archivu na dávnou podobu DJPW a zjistil jsem něco zajímavého — dotyčná kategorie se zpočátku jmenovala „TextPattern“. Odtud tedy pochází název ikonky. Dohledat, o čem se tehdy diskutovalo, je docela fuška, protože stránkování na úvodní straně DJPW mě nepustí víc do minulosti a stránkování uvnitř kategorií mi u starých vláken ukazuje zábavné časy typu „před 8 lety v 01:47“ … ale něco jsem našel. O původu ikonky ani slovo.

Ikonky pro kategorie „Názor na stránku“, „HTML“ a „Webová grafika“ pocházejí velmi pravděpodobně z Dreamweaveru MX 2004. Možná, že i některé další ikonky mají původ v tehdejších programech od Macromedie. Pořídím si tedy Dreamweaver a mrknu, jestli tam jsou i ve vyšším rozlišení.

Ikonky ke kategoriím „Flashové animace a grafika“ a „ActionScript ve Flashi“ jsou oficiální (i když z různé doby), s těmi tedy asi není problém.

Ikonku pro „Obsah webu“ jsem vyrobil sám. Docela ve velkém rozlišení, ale bohužel jsem originál ztratil :-)

Zbývají ikonky kategorií „CSS“, „PHP“, „Databáze na webu“ (ta byla mimochodem jediná barevná), „XHTML, Doctype a validita“ a „Návody, články a knihy“ — tam je původ nejasný. Vlastně ještě původ vločky „U ledu“ neznáme.
V adresáři, kde bývaly ikony, se válí i java.gif, kterou měl původně JavaScript.


Reaguji na DJ Mikyho:
Díky moc. U některých jsem ani netušil, že jsou z Windowsu.

O této diskusi; zdroj: WinXP (verze bez ‚sítě‘ nejspíš existuje, možná jsem ji jen přehlédl)
Dlouho jsem si myslel, že ten domeček pochází z Exploreru 6, ale tam má ikona na tlačítku vedoucím na domácí stránku jen velké dveře, žádné okno.
Chamurappi
Profil
Takže ze starého Dreamweaveru pocházejí ikonky kategorií „Názor na stránku“ (tlačítko na HTML komentář), „HTML“ (tlačítko kódu v přepínači design/kód), „CSS“ (tlačítko, které jsem nenašel), „XHTML, Doctype a validita“ (tlačítko na <abbr>) a „Webová grafika“ (tlačítko médií). Když jsem tlačítko médií rozkliknul, vykouklo na mě i kafe java.gif.
V Dreamweaveru není žádná možnost zapnout velké ikony v ovládacích panelech, jinými slovy: Macromedia nikdy nenamalovala větší varianty než 18×18 pixelů. Smůla.

Jako nová ikonka kategorie „XHTML, Doctype a validita“ by se mohlo použít logo W3C, ta stávající není moc pěkná a stejně tam skoro nikdo nepřispívá, takže to nebude moc velký nezvyk.

Našel by se prosím někdo, kdo překreslí nynější ikonky následujících kategorií do vyššího rozlišení, pěkně i s alfakanálem? (+ třeba i barevně, i když si je nejspíš zešedivíme)
• Názor na stránku
• HTML
• CSS
• PHP
• Databáze na webu
• Redakční systémy
• Obsah webu
• Návody, články a knihy
• U ledu
Taurus
Profil
Nakreslím :-)
Chamurappi
Profil
Taurus nakreslil, za což mu děkuji.

Píšu sestavovač sprite obrázku kvalitnějších ikonek a zjistil jsem, že:
• Prohlížeče neumí při použití background-size moc pěkně zmenšovat. Hustit 64×64 do 16×16 není dobrý nápad, ale zmenšení z 32×32 vypadá OK. Aspoň nemusím ošetřovat, že některé ikonky mám ve vyšším rozlišení a některé v nižším, na což jsem si původně chtěl troufnout.
• Ikonka kategorie „Hosting“ zřejmě pochází z nějaké systémové knihovny Windowsu XP, ale ve výčtu od DJ Mikyho není. Tudíž mi chybí.
• Ikonku kategorie „Webová grafika“ jsem zapomněl připsat do seznamu v příspěvku #6. Tu by ještě mohl Taurus dodělat, kdyby měl chuť a čas.
• Ikonku pro kategorii „Obsah webu“ jsem si teď zkusil zrekonstruovat sám a jsem s ní spokojen.

Zatím mám nové ikonky jen u sebe připojené přes HTML dodatek. Je to takové… trochu jiné, ale pořád stejné. Takže fajn.
Str4wberry
Profil
A nechceš nám ty nové ikonky nasdílet?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Tak jo. V sandboxu jsou nasazené.
Kategorie „Hosting“ a „Webová grafika“ mají provizorně staré nekvalitní ikonky.

Všechny nashromážděné obrázky jsem hodil sem, aby příští generace nemusely řešit podobné záhady jako letos já.

Původně jsem vyrobil sprite obrázek tak široký, aby šlo zadávat background-position pěkně v procentech (a tedy nezávisle na velikosti elementu), ale Firefox pak při zmenšování divně rozmazával, což bylo nepochopitelné a smutné… takže tudy ne. Nyní používám em a velikost určuji pomocí font-size. Na pár místech se asi nepočítalo s tím, že ikonka bude mít font-size: 16px, to srovnám později.
Joker
Profil
Chamurappi:
V sandboxu jsou nasazené.
První pocit byl „Něco je jinak“ → „Aha, jiné ikonky“ :-)
Chamurappi
Profil
Díky vyšší kvalitě můžu s ikonkami provádět všelijaké věci bez výrazných ztrát. Zkusil jsem si vygenerovat třeba tuhle sestavu:

Mám z toho udělat opravdové favikony? Nebo už jsme si moc zvykli na stávající barevný proužek? Jelikož favikony nejdou dát do sprite obrázku, bude s tím nějaká práce, tak abych to nedělal zbytečně.
Str4wberry
Profil
Moc hezké. Snad jen ta CSS ikona mi přijde jako hrozná nudle, ale asi si zvyknu. Počítá se i s tmavou variantou?

Jinak já si na obarvené favikony nezvykl vůbec, takže bych tyto nové možná ocenil nebo je přijal neutrálně.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Snad jen ta CSS ikona mi přijde jako hrozná nudle
Také mi připadá poněkud anorektická. Zvyknout si na ní půjde, ale nevím, jestli je na první pohled zřejmé, co vlastně znázorňuje.
Zkusil jsem si ji teď u sebe vodorovně nafouknout na 140 %, ale výsledek nic moc. Asi to bude chtít profesionální zásah od Taura. Tuším, že přístup do sandboxu má, takže ikonky v provozu vidí.

Počítá se i s tmavou variantou?
Jako se zhasnutou? Část ikon by dokázala slušně vypadat na černém podkladu i bez úprav, ale ne všechny. Budu muset ty černošedé rozsvítit. To půjde… (už nyní některým z nich individuálně srovnávám jas)
Dodělám někdy brzo zhasínací tlačítko.

Edit ↓: Teď jsem nemejovi přidal do jeho HTML dodatku nastavení <html id="dark">.
nemeja
Profil
Super, mě se líbí a podle mě to bude v pohodě změna.

Str4wberry:
Počítá se i s tmavou variantou?
A co rovnou tvavý vzhled diskuse? Mě osobně by se to líbilo, protože v noci je tento moc výrazný i při stlumeném podsvícením.
Str4wberry
Profil
Ano, tmavý vzhled je/byl v plánu. Už jsem ho před časem trochu začal tvořit (sandboxovým uživatelům by se mohl objevit po vytvoření sušenky night). Ale pak se mi nějak přestal líbit, takže jsem ho nedodělal.
nemeja
Profil
Str4wberry:
Aha super, dá se nějak přepínat? Zkusím si ho dodatkem dodělat a potom i nabídnout diskusi.

Opravdu by to chtělo tmavé ikonky, včetně editoru a ostatních světlých ikon.
DJ Miky
Profil
Chamurappi:
Ikonka kategorie ‚Hosting‘ zřejmě pochází z nějaké systémové knihovny Windowsu XP, ale ve výčtu od DJ Mikyho není. Tudíž mi chybí.

Bohužel, ve Windows XP SP2 není. Právě jsem prošel úplně všechny .dll, .exe, .ocx, .cpl, .ico a nikde není. Ozubená kola tam jsou většinou (kromě jedné ikony) z úhlu, takže ani stylem moc nesedí. Spíš bych ji tipoval na nějaký set ikon z internetu.

Každopádně to prohledání přineslo aspoň nějaké ovoce – našel jsem ikony sekcí JavaScript a Webové prohlížeče (opět s přechodem „do bíla“) ve více rozlišeních (včetně 48×48) a ikonu sekce Práce s počítačem bez skříně ve větších velikostech. Doplnil jsem je sem. Mimochodem, domeček v ikoně sekce O této diskusi bez sítě asi nakonec neexistuje.
Taurus
Profil
Ano, přístup do sandboxu díky Petrovi ZZZ mám (resp. se za mě tehdy přimluvil). Potřebné ikonky dokreslím, CSS jsem už jednou natahoval, asi to bylo málo. Jestli chcete, můžu zkusit navrhnout i noční variantu, jak píše i nemeja.
Kajman
Profil
Chamurappi:
Škoda, že ikonky (ani staré) nefungují v miniopeře, pokud je nastavená na single column view. Nedal by se přes css v tomto jediném případě přidat textík např. js, php, db, djpw?
Petr ZZZ
Profil
Reaguji na Taura:
„se za mě tehdy přimluvil“
Rádo se stalo. :-)

Nové ikonky se mi líbí. Kontrastnější, ostřejší a čitelnější než ty staré jsou všechny, nicméně některé (především Webové prohlížeče, Software na tvorbu webu, Návody, články a knihy, Webová grafika, Hosting, Práce a zakázky, Práce s počítačem, Nezařaditelné dotazy o webu) by myslím mohly být ještě kontrastnější (možná až směrem k ikonce moderátorské sekce, v tom případě by se ale musely asi ještě více zkontrastnit všechny). Jistou anorektičnost ikonky CSS by mohla vyřešit mezera mezi oběma závorkami.

Barevnou favikonu jsem ještě neobjevil; IE10 – že by nestačilo vymazání keše? (F12 -> Browsercache löschen.)
Kubo2
Profil
Nechcem vám do toho príliš hovoriť, ale tak okrajovo poviem svoj názor:
Ikonky sú všetky pekné, akurát sa mi viac páči stará ikonka kategórie Pri ľade (U ledu), oproti novej má viac šmrncu, ak to mám takto povedať — ja by som teda túto jedinú ikonku nemenil (nechal pôvodnú).
Ale to fakt iba čisto okrajovo.
Ivy
Profil
Zajímavé. Všechny ikonky vidím šedé, jen php je modrá. To tak má být?
Chamurappi
Profil
Reaguji na DJ Mikyho:
Právě jsem prošel úplně všechny .dll, .exe, .ocx, .cpl, .ico a nikde není.
Díky za snahu, musela to být fuška.

Většinou jsem použil verze 32×32, protože zmenšení v prohlížeči ze 48×48 na 16×16 nevypadalo moc dobře a když bych do sprite obrázku zmenšoval 48×48 do 32×32 a pak nechal prohlížeče, ať z toho udělají 16×16, tak tam už vznikají zbytečné ztráty. Ovšem zrovna u kategorie JavaScript není ikona moc komplikovaná, tam zkusím dát větší verzi, díky za ni.


Reaguji na Taura:
můžu zkusit navrhnout i noční variantu
Tu nejspíš zvládnu vygenerovat.


Reaguji na Kajmana:
Můžeš zjistit, čím je způsobené, že nefungují? Na tabletu s Androidem je v Opeře Mini vidím, ale se špatnou pozicí výřezu.
Můžu zařídit, aby se v Opeře Mini nepoužíval sprite obrázek, ale separátní soubory. Vzhledem k tomu, jak Opera Mini pracuje, by to nemělo mít vliv na rychlost načítání.


Reaguji na Petra ZZZ:
Kontrastnější, ostřejší a čitelnější než ty staré jsou všechny
Většinou vycházejí ze stejného zdroje jako původní ikonky, vyšisování starých verzí byl patrně úmysl.
Hosting a Webová grafika jsou zatím zkopírované ze staré verze a roztažené (a prohlížečem zpátky zmenšované), přišlo mi to lepší, než tam mít prázdno.

Barevnou favikonu jsem ještě neobjevil
Jednotlivé kategorie mají ve favikoně zabarvený spodní jednopixelový proužek (JS má zelený, CSS modrý apod.). Už je to takhle cca čtyři roky. Není to moc zřetelné odlišení, ale já si ho teda dost všímám.


Reaguji na Kuba2:
ja by som teda túto jedinú ikonku nemenil (nechal pôvodnú)
Nemůžu, původní ikonka je 16×16 GIF. Toto vlákno nevzniklo proto, že bych chtěl změnit vzhled ikonek, ale jen kvůli nízké kvalitě toho jejich stávajícího vzhledu.
Jestli si myslíš, že dokážeš nakreslit šmrncovnější led, můžeš to zkusit (ale ať je to minimálně 32×32 pixelů s alfakanálem).


Reaguji na Ivy:
Nové ikonky kategorií jsou zatím k vidění jen v sandboxu (v testovací verzi diskuse, která jede nad stejnou databází). Na rozdíl od ostré verze diskuse jsou všechny černobílé, aby se lépe komprimovaly.
Kubo2
Profil
[#24] Chamurappi:
To je škoda, tá stará ikonky sa mi celkom páčila. Ak teda nemáš nič proti tomu, kým je ešte nasadená, stiahnem si ju.
Petr ZZZ
Profil
Reaguji na Chamurappiho:
kategorie mají ve favikoně zabarvený spodní jednopixelový proužek
Aha, tak to asi nevidím proto, že to mám moc titěrné (mám na malém monitoru nastaveno vysoké rozlišení).
Chamurappi
Profil
Nasadil jsem v sandboxu favikony s ikonkami kategorií. Moc se mi s tím sklonem nelíbí :-)


Reaguji na Kuba2:
To je škoda, tá stará ikonky sa mi celkom páčila.
Zkusil jsem hledat a našel jsem na dotaz „snowflake“ velkou verzi vločky, která po zmenšení vypadá přesně jako původní DoubleThinkova vločka. Nasadil jsem ji do sandboxu (už někdy minulý týden).


Reaguji na Taura:
Potřebné ikonky dokreslím
Už se na to těším :-)
Str4wberry
Profil
Co tu ikonu kategorie dát do favicon doprava nahoru, kde je volné místo? Už se mi párkrát stalo, že jsem DJPW vlákno podle ikony nenašel. I když možná je to o zvyku.
Fisir
Profil
Reaguji na Chamurappiho:
Moc se mi s tím sklonem nelíbí :-)
Mně taky ne :-D.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho a Fisira:
Zkouším si tu teď všechno možné… a nic není ideální. Když není v pravém horním rohu prázdno, připadá mi to rušivé.

0)
1)
2)
3)
4)
5)
6)
7)
8)
9)
Hnul jsem trochu se zabarvením, ale jak na to teď koukám, nebyl to asi dobrý nápad. Všechno znovu s šedivějšími barvami se mi generovat nechce, pro představu možností to asi stačí.

Nějaký další nápad, co bych měl zkusit?
Mohli bychom diskusi vymyslet úplně novou ikonku, která by počítala s nějakou proměnlivostí. (Což by teda také byl velký nezvyk.)
« 1 2 3 »

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0