« 1 2 3 »
Autor Zpráva
okolojsoucí
Profil
Osobně se mi nejvíce líbí 4 tedy
han5vk
Profil
Osobně se mi nejvíce líbí 4
Súhlas.
Chamurappi
Profil
Do sandboxu jsem teď nasadil variantu 4 v méně modré podobě. Na první pohled to vypadá celkem fajn. Sice v ikoně není tradiční nakloněné áčko, ale symboly kategorií jsou také dost typické pro DJPW, takže rozeznat diskusi jde snadno.

Zároveň jsem nahradil ikonky kategorií CSS, Hosting a Webová grafika za nové verze, které mi Taurus včera večer poslal, za což mu velmi děkuji.
lionel messi
Profil
Aj ja sa prikláňam k verzii 4, pôsobí najpríjemnejšie a najelegantnejšie.
jenikkozak
Profil
Snahu o nové ikonky vítám, tiše jsem vás podporoval.

Se změněnými faviconkami mám trochu problém, nevnímám je jako zjednodušení své práce, spíše naopak. Navštěvuji všechny kategorie. Když se od jiné činnosti vracím na Diskusi, musím mezi spoustou otevřených záložek v prohlížeči hledat ne jednu konkrétní ikonku, ale jednu z třiceti možných. Vnímáte to ostatní podobně? Nebylo by řešením, že by prohození stavby <title> na Název stránky — Diskuse ponechala jedna ikonka ve všech kategoriích?
Taurus
Profil
Chamurappi:
Rádo se stalo. Přemýšlím, jestli je nutné to zkosené pozadí, jinak se mi pátá varianta taky docela líbí. Na druhou stranu jenikkozak má dobrou poznámku k zamyšlení, jestli dávat kategoriím favikony. Hmm, asi bych se nakonec přiklonil k jedné hlavní ikoně.
Kubo2
Profil
jenikkozak:
Nebylo by řešením, že by prohození stavby <title> na Název stránky — Diskuse ponechala jedna ikonka ve všech kategoriích?
Keď už sa o tom hovorí, ja by som tiež celkom uvítal zmenu stavby <title>. Totiž keď prehliadam DJPW z mobilu (čo sú asi 3/4 môjho času stráveného na Diskusii), alebo keď mám v prehliadači na PC otvorených niekoľko desiatok kariet súčasne, tak v titulku nevidím nič okrem Diskuse: ... . V prípade, že chcem prejsť na jednu konkrétnu z tých kariet, musím ich na mobile všetky preklikať, na PC nad každú záložku vojsť myšou a počkať na zobrazenie bublinky title, ak chcem zistiť ktorá to je.
Z tohto dôvodu by som sa priklonil buď k stavbe navrhovanej jenikkozakom, alebo k môjmu návrhu:
Názov vlákna — Názov kategórie resp. Názov stránky/kategórie — Diskuse pre kategórie.
Môj ďaľší návrh je Názov stránky — Diskuse: názov kategórie, ale to mi pripadá už trochu dosť krkolomné.

Chamurappi:
Do sandboxu jsem teď nasadil variantu 4
Pokiaľ ide o tie ikonky, ako favicon by som ich nasadil iba do rozcestníkov jednotlivých kategórií, t.j. že vlákna by mali pôvodnú variantu, ktorú má aj hlavná stránka (nakoniec aj tak všetky patria pod Diskusiu).
Do sandboxu by som nasadil nejakú odlišnú verziu pre ikonky hlavnej stránky a vlákna, ale v sandboxe som nikdy nebol, takže neviem posúdiť, či je to žiaduce.

K Chamurappiho ikonkám iba vyjadrím svoju náklonnosť variante 4, s ohľadom na to, čo som písal vyššie.

Pozn.: V prípade ďaľšej diskusie o usporiadaní/stavbe <title> by sa hodilo príspevky, ktoré sa toho týkajú, vyčleniť do samostatného vlákna, a ako zakľadateľský príspevok naklonovať [#5].
jenikkozak
Profil
Kubo2:
V sandboxu je možné nastavit formát titulku: Diskuse: Název stránky, nebo Název stránky — Diskuse. Kdyby v titulku bylo uvedena kategorie nebo třeba datum založení vlákna, bylo by mi to jedno, stejně bych ho ve většině případů neviděl.
Kubo2
Profil
jenikkozak:
Aha. Prepáč, to som nevedel.
Chamurappi
Profil
Pokud se vám nelíbí, že je favikona příliš odlišná od tradičního áčka, přestaňte vyjadřovat obdiv k variantám 4 a 5 a navrhněte něco méně odlišného, ne? :-)


Reaguji na jenikkozaka:
musím mezi spoustou otevřených záložek v prohlížeči hledat ne jednu konkrétní ikonku, ale jednu z třiceti možných
Mívám obvykle jedno okno vyhrazené pouze na věci související s diskusí. Právě proto, že také navštěvuji všechny možné kategorie, se mi odlišná favikona velmi hodí k rozpoznání, co je co. Ze stejného důvodu mám nastavený i prohozený <title>, ikonka + první dvě písmena názvu (případně před nimi apostrof) obvykle stoprocentně stačí k identifikaci, co v tabu je.

Kdyby měl odlišné favikony přepínat přepínač, měl by být zvlášť. Ale raději bych našel nějaký kompromis. Nemusí se vybírat z variant, které jsem zatím vygeneroval, můžu vygenerovat cokoliv, co tu kdo vymyslí.


Reaguji na Taura:
má dobrou poznámku k zamyšlení, jestli dávat kategoriím favikony. Hmm, asi bych se nakonec přiklonil k jedné hlavní ikoně.
Kategorie mají různé favikony už cca čtyři roky — odlišně zbarevný spodní proužek. A ten asi nevadí, ne? Tak proč nejde najít něco jiného, co nevadí a co shledá užitečným víc lidí?


Reaguji na Kuba2:
favicon by som ich nasadil iba do rozcestníkov jednotlivých kategórií
Myslím, že tam moc lidí nechodí.
Taurus
Profil
Chamurappi:
Nějak jsem nad tím moc nepřemýšlel, dokud jsem nezavítal sem a nepřemýšlel nahlas. Proužek jsem bral jako chybu zobrazení a přijdou mi celkem stejné, když se dívám do ostré verze. Že je to áčko mě nenapadlo, až když jsem teď natočil hlavu. Vzhledem ke složitosti loga bych asi do favikony dal DJPW. Třeba dvě a dvě písmena nad sebe, protože ta zkratka je, řekl bych, dost říkající a známá. Edit: popř. vzhledem k JPW dal upravenou variantu červeného áčka na klávese. Popřemýšlím teda...
Amunak
Profil
A co tak něco jako tohle?

Na první pohled jde snadno rozeznat, že jde o diskuzi, a přesto to nebrání v "čitelnosti" ikon kategorií. Založeno na verzi 4.
Marschmallow
Profil
Amunak:
Takhle se mi to také líbí. Proč tam je ten červený proužek?
lionel messi
Profil
Amunak:
Nie je to zlé, ale trošku ma tam ruší ten červený pásik.
Kubo2
Profil
Marschmallow:
Proč tam je ten červený proužek?
Citujem Amunaka:
Na první pohled jde snadno rozeznat, že jde o diskuzi, a přesto to nebrání v "čitelnosti" ikon kategorií.

Odpoveď na tvoju otázku bude teda naskôr znieť takto: „Na první pohled jde snadno rozeznat, že jde o diskuzi (...).
Petr ZZZ
Profil
Trochu jsem koukal na favikony pár webů (seznam.cz, idnes.cz, zdrojak.cz, mall.cz, Živá ukázka, Je čas, ) a mají jedno společné – jsou nápadné. Jiné weby mají favikony nenápadné (alza.cz, w3.org). Myslím si, že obecně je lepší favikona nápadná. Zdejší návrh je nápadný až po Amunakově úpravě s červeným proužkem. Možná to není tak decentní, ale myslím to pomůže rozeznatelnosti. Mně se ten nápad líbí. Neříkám tím, že ten proužek musí být zrovna červený, ani že to musí být zrovna proužek, ale nějak nápadnější by ty ikonky být mohly a z dosavadních návrhů mi Amunakova varianta přijde asi nejlepší.
Amunak
Profil
Kubo2:
Ano.

Marschmallow, lionel messi:
Červený proužek tam ruší proto, aby bylo bez přemýšlení anebo zdlouhavého koukání hned poznat, že jde o prohlížečový dab, ve kterém je otevřená diskuze.
Batrachus
Profil
Já tu barvu proužku pořádně nerozpoznám. Osobně bych navrhl měnit odstín celé ikonky nebo zřetelnější proužek - třeba dva až tři pixely široký, popřípadě něco jako má Amunak. V případě zájmu bych se do toho klidně pustil.

Mimochodem, cože a kde je ten sandbox?
okolojsoucí
Profil
Batrachus:
Sandbox je testovací prostředí, kde se testuje novinky pro hlavní diskuzi. Dá se to bát něco jako verze beta (sandbox), stable (tato).
Sandbox nalezneš pod adresou 401 Authorization Required , je pod heslem (ani já nevím jak to tam vypadá, a tak to mě to láká:D)
Joker
Profil
Batrachus:
Mimochodem, cože a kde je ten sandbox?
Tady vpravo vedle políčka pro odpověď by měl být sloupec „Mohlo by se hodit“ a v něm odkaz Co je to „sandbox“?

Jinak ještě k tématu, za mě by ty ikony nemusely být nápadnější, já je poznám i tak :-)
Kubo2
Profil
okolojsoucí:
ani já nevím jak to tam vypadá, a tak to mě to láká :D
To vie iba malá skupina tunajších diskutérov, ktorí tú beta verziu testujú. Ja medzi nich tiež nepatrím a priznám sa, ani ma to veľmi neláka, nemám veľmi veľa času na hlásenie chýb a zdĺhavé diskutovanie o nich. Oveľa radšej pomáham s problémami tunajších začiatočníkov a mierne pokročilých, a na novú verziu diskusie si počkám.
Viac informácií o sandboxe je na stránke Čo je to „sandbox“?
Marschmallow
Profil
Ano, přiznávám se. Okopíroval jsem nápad od Amunaka.
Místo šikmého proužku jsem vytvořil tuhle sadu:

Červená:

Modrá:

Světle modrá:

Zelená:

Je to od Chamurappiho sady č. 4. Ikonky témat tam jsou celé dobře vidět. Jen ten světle modrý proužek tam není moc vidět.
Amunak
Profil
Marschmallow:
Já s tím zkoušel různě experimentovat, ale tohle mě nenapadlo. Je to pěkné.

Ještě jeden nápad byl využít toho průhledného rožku, a něco výrazného, barevně odlišného dát do toho prázdného místa (pod ikonku kategorie).
Marschmallow
Profil
Amunak:
využít toho průhledného rožku
Zkusím vytvořit stejnou sadu jako tady [#22] a stejnou barvou vyplnit ten růžek.
Tedy pokud někdo bude chtít, ozvěte se :)
Chamurappi
Profil
Nasadil jsem teď do sandboxu tuto variantu:



Reaguji na Amunaka:
Na první pohled jde snadno rozeznat, že jde o diskuzi
Ale je to hodně jiné, než stávající ikonka. Když už by to mělo být jiné, tak by to mohlo být aspoň nějak … hezké :-)


Reaguji na Taura:
Proužek jsem bral jako chybu zobrazení a přijdou mi celkem stejné, když se dívám do ostré verze.
Já si na proužek zvyknul velmi rychle. Opravdu mi pomáhá v orientaci. Jestli jsem skutečně jediný, kdo informaci o kategorii ocení, můžeme zůstat u staré verze favikon s proužkem…

Že je to áčko mě nenapadlo, až když jsem teď natočil hlavu.
Je to kus klávesy 8.

Vzhledem ke složitosti loga bych asi do favikony dal DJPW.
Jako nápis? Čtyři malinká písmenka? Pochybuji, že by z toho vylezlo něco pěkného. Jak by to vyřešilo otázku, jak poznačit kategorie?


Reaguji na Marschmallowa:
Místo šikmého proužku jsem vytvořil tuhle sadu
Nemyslím si, že je jednotný proužek dole dost nápadný (ostatně proto jsem ho používal k odlišení kategorie). Krom toho ikona má mít velikost 16×16, ne 16×18.
Marschmallow
Profil
Chamurappi:
ikona má mít velikost 16×16
Opraveno, viz můj příspěvěk [#22].
Str4wberry
Profil
Ta poslední varianta zatím vypadá celkem dobře (z prozatím nasazených do sandboxu nejlépe / nejméně špatně).

Osobně mi ale přijde informace o kategorii dost k ničemu, takže cokoliv, co bude i s označením kategorie identifikovatelné jako DJPW, bude OK.
Joker
Profil
Chamurappi:
Já si na proužek zvyknul velmi rychle. Opravdu mi pomáhá v orientaci. Jestli jsem skutečně jediný, kdo informaci o kategorii ocení, můžeme zůstat u staré verze favikon s proužkem…

A co místo barevného proužku na spodní straně využít to prázdné místo a udělat barevný trojúhelníček v pravém horním rohu?
Jen takový nápad.

Ještě dodatek: Dosavadní 1px barevný proužek z ostré verze ani nevnímám, o jeho existenci vím jen z toho, že se o něm občas mluví na diskusi.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Marschmallowa:
Opraveno
Hm, zdeformováno. Tudy opravdu cesta nevede.


Reaguji na Jokera:
udělat barevný trojúhelníček v pravém horním rohu
Samotná barva není intuitivní, proto jsem hledal způsob, jak tam dostat ikonku kategorie.
Růžek by šel využít k indikaci rozepsané zprávy (místo stávajícího apostrofu), kdybych si troufl dynamicky měnit favikonu (do čehož se mi moc nechce, stejně to nejde všude).
Joker
Profil
Chamurappi:
Samotná barva není intuitivní
Napadlo mě přidat stejný barevný růžek buňce s ikonou dané kategorie.

kdybych si troufl dynamicky měnit favikonu
No, nevím, to asi raději ne.
« 1 2 3 »

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0