« 1 2 3
Autor Zpráva
Taurus
Profil
Chamurappi:
„Vzhledem ke složitosti loga bych asi do favikony dal DJPW.“
Jako nápis? Čtyři malinká písmenka? Pochybuji, že by z toho vylezlo něco pěkného. Jak by to vyřešilo otázku, jak poznačit kategorie?

Asi bych je nepoznačoval. Nebo tam dal ikony, ale víc kontrastní / jak jsou na indexu a bez nějakých podbarvení, podtržení aj.
Kubo2
Profil
Vytvoril som si favikonky so skratkou DJPW.

Viem, že vo vytváraní obrázkov niesom veľmi dobrý, ale kľudne to môže poslúžiť ako základ / šablóna pre návrh ikoniek, ktorý tu vyššie niekde padol.


(Ak by mal niekto záujem, poskytnem ikonky aj ako jednotlivé .gif súbory.)
Str4wberry
Profil
A současná sandboxová podoba nevyhovuje? Mně se čím dál víc zamlouvá.
Kubo2
Profil
Str4wberry:
A současná sandboxová podoba nevyhovuje? Mně se čím dál víc zamlouvá.
Ja do sandboxu prístup nemám, takže nemôžem vedieť, ako to tam vyzerá :-) Ale ak ikonky nechcete, ja to samozrejme pochopím, bol to iba prostý návrh, trochu som sa tak hral, na základe návrhu, ktorý tu niekde padol.
Fisir
Profil
Reaguji na Kuba2:
Momentálně se mi zdá lepší podoba v sandboxu:
Batrachus
Profil
Kubovy ikonky jsou dost nepřehledné, já bych navrhoval něco takového:
Kubo2
Profil
Fisir:
Tá podoba je celkom zaujímavá, akurát sa mi to zdá príliš natlačené na sebe. Skôr by som ikonku kategórie umiestnil asi do pravého horného rohu favikony.

Textová podoba by asi znamenala príliš drastickú zmenu, takže ten nápad je dosť nepravdepodobné, že sa uchytí.

Batrachus:
Páči sa mi to písmo, ale zdá sa mi to až prehnane jednoduché. A nemajú ani alfa kanál :-)
Fisir
Profil
Reaguji na Kuba2:
A nemajú ani alfa kanál
Předpokládám, že by nebyl problém ho dodělat.

Myslím ale, že spíše zůstaneme u nějaké variace na klávesu.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Taura a ostatní:
> „Jak by to vyřešilo otázku, jak poznačit kategorie?
> Asi bych je nepoznačoval.
V tom případě asi nemám zájem o změnu. Proč rušit něco, na co jsme zvyklí a celkem dobře to vypadá, když nová verze nepřináší žádné výhody?

Jak jsem již psal dříve, strčit do ikonky čtyři písmenka mi přijde jako opravdu špatný nápad. Nepotřebujeme je tam, důležité je jednoznačně rozpoznat ikonu mezi ostatními, ne vyčíst z ní název webu.
Pokud tedy nevymyslíte lepší symbol, který by dostatečně reprezentoval DJPW a zároveň umožňoval dobře rozeznat kategorii (= ne z dekódování barvy), považuji stávající verzi favikonek v sandboxu za finální.
Fisir
Profil
Reaguji na Chamurappiho:
Je vlastně tolik důležité na první pohled vědět, v jaké je vlákno kategorii?
margin
Profil *
Kubo2:
A nemajú ani alfa kanál :-)
To beru spíše jako výhodu, nikdy nevíš, jaká bude barva pozadí.

Fisir:
Mám tušení, že zrovna Chamurappi chce už při pohledu na záložku vědět, v jaké kategorii je vlákno.
jenikkozak
Profil
Str4wberry:
A současná sandboxová podoba nevyhovuje?
Pro mě je nejpřijatelnější ze všech návrhů zobrazených v tomto vlákně. Možná by ty ikonky snesly trošku větší kontrast, ale to nejspíš není tolik důležité.
Amunak
Profil
margin:
Mám tušení, že zrovna Chamurappi chce už při pohledu na záložku vědět, v jaké kategorii je vlákno.
Já jsem za to taky rád.

jenikkozak:
Pro mě je nejpřijatelnější ze všech návrhů zobrazených v tomto vlákně. Možná by ty ikonky snesly trošku větší kontrast, ale to nejspíš není tolik důležité.
Souhlasím. Líbilo by se mi, kdyby to šlo ještě trochu lépe rozpoznat, jinak se mi to ze všech návrhů líbí nejvíc.
Kubo2
Profil
Chamurappi:
důležité je jednoznačně rozpoznat ikonu mezi ostatními, ne vyčíst z ní název webu.
V takom prípade by som sa priklonil k zachovaniu starej favikonky, ktorá mi dosiaľ úplne vyhovuje.

Fisir, Chamurappi:
umožňoval dobře rozeznat kategorii
Je vlastně tolik důležité na první pohled vědět, v jaké je vlákno kategorii?
Ako pre koho. Z môjho pohľadu je úplne jedno, v akej kategórii je vlákno, u mňa sú stavy viem poradiť - vlákno si otvorím, neviem poradiť - posúvam sa na ďaľšie vlákno. Možno by stálo za to vytvoriť používateľom možnosť prepínať si zobrazovanie ikoniek v profile, kde by si jednoduchým checkboxom každý nastavil, či chce u každého vlákna zobrazovať favikonu kategórie, v ktorej je dané vlákno, alebo jednotnú favikonu celého webu. Pre širšiu verejnosť som navrhoval asi nastaviť defaultne tú jednotnú favikonu.

margin:
To beru spíše jako výhodu, nikdy nevíš, jaká bude barva pozadí.
Tiež mi to napadlo, ale nejako som to nebral vážne. No zrejme na tom niečo bude.
Batrachus
Profil
Chamurappi:
důležité je jednoznačně rozpoznat ikonu mezi ostatními
Pokud není třeba poznat název webu, pak stačí třeba velký barevný čtvreček, že? Že není třeba přečíst název webu nevadí, písmenka by unikátně reprezentovala tento web stejně dobře jako ona klávesa.

Kubo2:
A nemajú ani alfa kanál
Jen to jen orientační příklad a nechtělo se mi kvůli tomu otevírat GIMP. Ale vlastně by nebyl špatný nápad nechat písmenka jak jsou a pozadí měnit podle kategorie.

Upřímně, v Chamurappiho ikonkách mám problém na první (někdy i druhý) pohled poznat, co je to za kategorii. Cosi šedého na čemsi jiném šedém. Barvy sice nejsou univerzálně rozpoznatelné, ale po chvíli by si každý zapamatoval barvy svých "oblíbených" kategorií.

Hm, nedal by se nějak využít <title>?
Fisir
Profil
Reaguji na Batracha:
Hm, nedal by se nějak využít <title>?
Ne, pokud by byl název kategorie v titulku, buď by odsunul za hranici viditelnosti název vlákna, nebo by naopak název vlákna odsunul název kategorie.
Taurus
Profil
Mně přijde Batrachusova verze, kterou jsem si zkusmo lehce upravil, zatím nejlepší. V záložkách hned vidím, že tam mám i nějakou diskuzi. Když budou ikonky kategorií ale dostatečně kontrastní, taky si na to asi zvyknu. :-)
Chamurappi
Profil
Trošku jsem zvedl kontrast kategorií ve favikonách. Změna není moc vidět. Ale už je to na hraně toho, co s tím jde dělat.

(Také jsem speciálně ve favikoně převrátil nazpátek peříčko Apache, aby z ní tolik netrčelo.)


Reaguji na Fisira:
Je vlastně tolik důležité na první pohled vědět, v jaké je vlákno kategorii?
Momentálně mám v tomto okně otevřených 18 stránek z DJPW a odhadnout, co je kde, skutečně podle tří viditelných písmenek titulku nejde. To, že se jakékoliv další vodítko hodí, mi tady opravdu nevymluvíte :-)


Reaguji na Batracha:
Pokud není třeba poznat název webu, pak stačí třeba velký barevný čtvereček, že?
Asi jo. Ale odmítám vyměňovat výřez charakteristické klávesy za něco tak fádního.

Barvy sice nejsou univerzálně rozpoznatelné, ale po chvíli by si každý zapamatoval barvy svých "oblíbených" kategorií.
Z dosavadní odezvy vyplývá, že si barevného proužku na spodní hraně favikony vesměs nikdo nevšímal.


Reaguji na Taura:
V záložkách hned vidím, že tam mám i nějakou diskuzi.
Vážně? Jak to z těch čtyř písmenek vyčteš? Mohl by to být i web nějakého diskžokeje jménem P. W. — tak či tak si musíš zapamatovat „tenhle symbol patří k tomuhle webu“, takže dávat do symbolu písmenka je mrhání místem, které by šlo využít k něčemu nápaditějšímu.
Když už by tam měly být nějaké znaky, tak dvě osmičky, hvězdička a malé dlouhé áčko :-)
Chamurappi
Profil
Vyrobil jsem také sprite obrázek s ikonkami kategorií přizpůsobenými pro tmavou verzi stylů diskuse…


(Přepínač funguje pouze v sandboxu. Parametry tmavého vzhledu nesouvisející s ikonkami zde prosím nekomentujte.)
jenikkozak
Profil
Chamurappi:
Trošku jsem zvedl kontrast kategorií ve favikonách. Změna není moc vidět. Ale už je to na hraně toho, co s tím jde dělat.
Ještě by možná šly udělat tři věci:
1) Změnit kontrast ikonek nezávisle na sobě. Korunka, vločka, domeček, íčko a lupa takto stačí, ostatní symboly by větší kontrast snesly.
2) Možná by ve faviconce mohla být jednodušší verze ikonky. U databáze by zůstalo úložiště bez tabulky, z W3C by se vyhodilo céčko, AS by měl jen logo Flashe (nebo jen svitek), Obsahu webu by zůstal pilcrow, hostingu by se sebralo ozubené kolečko, Prohlížeče by měly éčko bez podkladu. Třeba.
3) Ikonkám vložených do faviconky by se zrušily barevné přechody. Např. celé složené závorky u CSS by byly jednou barvou.
Batrachus
Profil
Chamurappi:
Z dosavadní odezvy vyplývá, že si barevného proužku na spodní hraně favikony vesměs nikdo nevšímal.
Pravděpodobně je to proto, že na jednopixelovém proužku se nedá pořádně poznat barva.

Dále Chamurappi:
Když už by tam měly být nějaké znaky, tak dvě osmičky, hvězdička a malé dlouhé áčko :-)
To ale vůbec není špatný nápad:
(obrázek opět pouze orientační, hlavně ta barva je nic moc)
Ikonka by se mohla tam mohla plácnout v plné velikosti aniž by nějak rušila informaci, že se jedná o DJPW a ne jiný web.

Stále Chamurappi:
„tak či tak si musíš zapamatovat „tenhle symbol patří k tomuhle webu“, takže dávat do symbolu písmenka je mrhání místem“
Podle této logiky (jestli jsem to správně pochopil) je mrhání místem cokoli, co není ikonka.

Ještě by se daly připustit blikající favikony (trocha javascriptu), ale to asi neprojde :)
Fisir
Profil
Reaguji na Batracha:
To ale vůbec není špatný nápad
Ehm… :-)

blikající favikony
Blázníš? Zkusil jsi si tu někdy dát hodnotit web, na kterém blikalo byť jen jedno písmenko?

Dosavadní ikonky jsou asi nejlepší.
aleskva
Profil *
Fandím 4) nebo 5) (tam je aspoň něco vidět, jináč je to celkem nepřehledné).
« 1 2 3

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0