Autor Zpráva
Kubo2
Profil
Hlásim #Bug v prehliadačoch dolphin browser 10.0.1, dolphin browser mini 2.3, továrenskom prehliadači, opera mini šľapajúcich na systéme android.

Popis chyby:
V spomínaných prehliadačoch (a tuším aj v starších verziách normálneho dolphinu) sa mi v príspevkoch, kde je uvedený trochu dlhší kód (a teda je zalomený a skrytý, a "dostupný" iba pomocou rolovacej lišty) táto rolovacia lišta nezobrazuje (a kód mám bez možnosti rolovať), a teda si kód musím buď domýšľať, alebo pri ešte dlhších kódoch som nútený odísť z daného vlákna bez možnosti poskytnutia rady alebo pomoci zakladateľovi vlákna, pretože mám nulovú šancu zistiť, kde v kóde urobil chybu alebo čo sa v danom kóde vôbec nachádza.

Návrh možného riešenia:
Na mobilných zariadeniach by sa do CSS kódu pridávalo display: none; pre viacriadkové zobrazenie kódu + View/Hide code button, ktorý by zobrazil alebo skryl CELÝ kód menením jeho CSS vlastnosti display.
+ odstránenie vlastnosti overflow na mobilných zariadeniach, prípadne nastavenie tejto vlastnosti na východziu hodnotu auto.

Priorita (od 1 do 5):
3.9 // teda aspoň podľa mňa

Pevne verím že sa vám tento bug podarí v čo najkratšom čase fixnúť.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Kuba2:
View/Hide button, ktorý by zobrazil alebo skryl CELÝ kód menením jeho CSS vlastnosti display
O tom už také nějakou dobu uvažuji. Dokonce přemýšlím o tom, že při zobrazení kódu skryju všechno ostatní.

V ostré verzi diskuse je na rozdíl od sandboxu zobrazení i na mobilech pořád dvojsloupcové, takže si můžeš ořezávání dlouhých kódů vypnout. Nebo ne?
Kubo2
Profil
Chamurappi:
Áno, môžem, ale to je potom veľmi nepohodlné, lebo celý kód sa vďaka dvom stĺpcom natlačí doprava a je takmer nečitateľný (z pohľadu ergonómie), lebo nemá od pravého okraja nijaké odsadenie.

Tvoj nápad že preto zobrazení kódu skryješ všetko ostatné poskytne asi oveľa lepší komfort.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0