Autor Zpráva
jozob
Profil
V poslednom čase som si všimol, že v diskusiach sa niekedy vyskytujú príspevky, v ktorých sú len odkazy(nič iné) a odkazy sú úplne nekontextové a vedú na komerčné stránky, v jednom príspevku ich býva tak 20. Meno prispievateľa je zakaždým nejaký anglický názov a nikdy to nie je člen... Mám pocit, že by to mohol byť nejaký skript, ktorý zabezpečuje spamovanie miniBB diskusií... Nemá o tom niekto infomácie?
Martin Kuželka
Profil
Ano, opravdu to dělají skripty.
jozob
Profil
Nedá sa proti tom brániť? Pretože to je otravné, keď sú v téme 3 príspevky každý dlhý na výšku okna, to musím zbytočne rolovať... Možno by stačilo len zmeniť názvy položiek vo formulároch (v podstate názvy premenných vo formulároch, ktoré sa odosielajú cez POST VARS) - predpokladám, že spamovací skript má svoj formulár, ktorý odosiela na spracovanie vášmu skriptu...
Yuhů
Profil
tak jsem hoďte URL, já jsem to neviděl

Je jasné, že by stačilo změnit jméno prvku formuláře, problém je ovšem v tom, že by se v tu chvíli musely přepsat i vnitřní skripty, které ten formulář chytají. MiniBB není zrovna zrovna nejpřehlednější kus softu, takže bych se bál, že to v tu chvíli přestane fungovat. Čert ví, kde všude se to jméno pole používá :-(
mat
Profil
Yuhů

bývá to u starších příspěvků, které to tím pádem "vytáhne" nahoru... sám jsme jich mazal desítky...
Yuhů
Profil
hmmm, chtěl jsem sváteční večer strávit v nějaké hospůdce u skleničky vína. No nic, jdu hledat to políčko a pak se přehrabovat ve skriptech, tady jde sranda stranou.
Šlaha
Profil
Zkus to políčko s textem, jak se to musí opsat (captcha?). Ale jen pro neregistrované.
jozob
Profil
Šlaha
Dobrý nápad...
jozob
Profil
ešte doplňujem - asi bude treba aj pri registrácii - aby sa skript nemohol regnúť...
Yuhů
Profil
vy jste mi chytráci :-)

Jasně, že se na to dá použít CAPTCHA, ale vpracujte do do současných skriptů, ve kterých se nedá dobře vyznat. Ne, že by se to nedalo udělat, ale pak by se to muselo týden testovat, jestli jedna malá změna neovlivní něco jiného.
jozob
Profil
Yuhů
A ešte jedná zaujímavá vec... na mail mi chodí niekoľko tém, ktoré som vôbec nesledoval - nezaškrtol som checkbox "Oznámení na email". A v každej takejto téme sa nachádza SPAM... Dnes mi mailom prišla táto téma, o ktorú som vôbec nežiadal:
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=9&topic=33 2&page=-1
jozob
Profil
Stalo sa už niekomu, že mu chodí téma na maila bez objednávky?
thingwath
Profil
CAPTCHA, jo, a ve škole si vás z linksu budu číst jak, he? :-)
jozob
Profil
thingwath
CAPTCHA, jo, a ve škole si vás z linksu budu číst jak, he? :-)
Môžu sa zaregistrovať v grafickom prehliadači...
Miloš
Profil
jozob: zatial nestalo
matsám jsme jich mazal desítky...> že by plural majestaticus? :-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0