Autor Zpráva
Fisir
Profil
V poslední době se tu začaly hromadit nefunkční odkazy na obrázky umístěné na obrázkovém hostingu 2i.cz. Bohužel, diskutéři mají místo obrázku jednopixelový obrázek, zatímco autoři příspěvků je evidentně vidí.

Chyba bude nejspíš ve způsobu vkládání odkazů na obrázek, všechny tyto nefunkční případy jsou totiž spojeny odkazem přímo na obrázkový soubor. Což ale zjevně nefunguje. Když jsem tady na diskusi (a jiných fórech) našel starší odkazy na obrázky z hostingu 2i.cz, které nevedly přímo na obrázkový soubor, fungovaly.

Tudíž by se asi nemělo odkazovat na plnou velikost obrázku (předpokládám, že autoři chybných odkazů klepli na stránce s obrázkem na tlačítko pro zobrazení ve větší velikosti, to je odkázalo na obrázkový soubor a zkopírovali jeho adresu), ale jen na stránku s obrázkem. Přesně tak, jak vám to vygeneruje generátor pro vkládání do stránek. Taky neodkáže přímo na obrázek, ale na stránku s obrázkem. Jestli kecám, a je v tom něco jiného, tak mě omluvte.

Prosím tedy, vkládejte odkazy ve formátu http://www.2i.cz/xxxx, ne přímo na velký obrázek.

Pokud se chcete podívat na obrázky pod nefunkčními odkazy, vezmete xxxx část řetězce: http://2i.cz/2i/i/yyyy/yyyy/xxxx.f.png a vložte ji za http://www.2i.cz/.
margin
Profil *
Složitější postup by nebyl?
Já osobně používám prohlížeč Opera a adresu obrázku zjistím díky funkci "Kopírovat adresu obrázku". V ostatních prohlížečích je něco podobného, případně pro zjištění adresy obrázku. lze použít vývojářský nástroj prohlížeče.
Fisir
Profil
Reaguji na margina:
Prosím, doplň k čemu má být složitější postup.

Možná k „Pokud se chcete podívat na obrázky pod nefunkčními odkazy…“. To platí pouze tehdy, pokud už sem někdo vložil nefunkční odkaz a ty si chceš obrázek prohlédnout.

Kopírovat adresu obrázku
A ta ti zkopíruje tu nefunkční adresu pro ostatní.
Tori
Profil
Fisir:
V poslední době se tu začaly hromadit...
Jak je to časté? Všimla jsem si toho už před nějakým časem, ale ještě jsem se s odkazy na tenhle server nesetkala tak často, aby mi začaly vadit. Kdyby jich bylo nějak moc, tak by možná stálo za to přidat na to kontrolu při psaní příspěvku - pokud pisatel vloží odkaz na 2i.cz, tak buď musí být v tom funkčním formátu, anebo se mu zobrazí varování, že to asi nebude fungovat (+ případně odkaz na nějaký jiný obrázkový hosting).
Fisir
Profil
Reaguji na Tori:
Jak je to časté?
Nijak extrémně, ale už to zmiňoval i Chamurappi, tak jsem si dovolil ten problém prozkoumat. Na tři takové odkazy jsem ale během asi čtrnácti dnů narazil.
juriad
Profil
Tori:
Tvůj odkaz v Proč mi databáze vypisuje Null? mi nefunguje.

Nebylo by vhodné doporučit fungující a ověřené služby pro sdílení screenshotů někde v blízkosti pravidel?
Tori
Profil
juriad:
Díky. Teď už lepší? Dala jsem kopii na imageshack, snad už by to mělo být ok.
Btw nefunkční verze byla udělaná podle [#1]: www.2imgs.com/a3584963b0.png (nebo www.2imgs.com/a3584963b0).
nemeja
Profil
Když už máme kod.djpw.cz, nešel by udělat i upload obrázků, obrázky by bylo možné zobrazit pouze na diskusi, aby se eliminovalo využívání serveru, jako free úložiště. Nejlépe rovnou při psaní příspěvku udělat input form na přiložení screenů k příspěvku.
weroro
Profil
nemeja:
To znie dobre. Otázne je, či by bolo niečo také dobré z pohľadu rýchlosti diskusie. Prípadne pridať limit max veľkosti (rozmeru) obrázku a tým by sa eliminoval aj efekt pretekajúcich obrázkov mimo layoutu.
Fisir
Profil
Reaguji na werora:
či by bolo niečo také dobré z pohľadu rýchlosti diskusie
Myslím, že hostování souborů by problém nebyl, případně by se mohly rovnou zakódovat do data-uri a tím by se šetřil i datový tok. Poslední přetížení bylo, pokud se dobře pamatuji, z důvodu vysoké náročnosti PHP skriptů.
jenikkozak
Profil
Fisir:
případně by se mohly rovnou zakódovat do data-uri a tím by se šetřil i datový tok
Nešetřil by se. Takový obrázek by nešel cachovat, při každém načtení příspěvku by se stahoval znovu, nebylo by jej možné využít ve více příspěvcích ani na něj kloudně odkázat.
Fisir
Profil
Reaguji na jenikkozaka:
Pardon, zase blábolím nesmysly. To je tou novou školou :)
Str4wberry
Profil
Nevím, jestli má smysl uživatele v posílání screenshotů motivovat. Skoro vždy je lepší živá ukázka.

(Nástroj na nahrávání obrázků mám v plánu, ale nevím, jestli jde nějak rozumně vytvořit něco pohodlnějšího než Výstřižky ve Windows + Dropbox.)
Chamurappi
Profil
Reaguji na margina:
Obrázek ve svém zdejším příspěvku vidíš jen ty. V tom je právě vtip služby 2i.cz :-)


Reaguji na Fisira:
by se mohly rovnou zakódovat do data-uri a tím by se šetřil i datový tok
Jako řetězec v base64 by byl o třetinu větší než v binární podobě.

Poslední přetížení bylo, pokud se dobře pamatuji, z důvodu vysoké náročnosti PHP skriptů.
Pak jsme měli ještě jednu méně veřejně viditelnou lapálii, že si hosting vzpomněl, že máme nastavený limit na velikost 1 GB a na serveru máme přes 4 GB, takže nám několik týdnů nedovolil nic nahrávat na FTP. Drtivou většinu z těch 4 GB tvořily zapakované HTTP logy v adresáři, za kterého jsme neměli právo mazat :-)

Ovšem kod.djpw.cz běží mimo, na nějakém Str4wberryho hostingu. Stejným způsobem by určitě šlo udělat i obrázkový hosting, ale nejsem si úplně jistý, že to chceme. Konkurenční obrázkové hostingy zpravidla pracují dobře, jediná jejich vážná vada může spočívat v nízké trvanlivosti uložených obrázků. Kdybychom si měli vyrábět vlastní skladiště obrázků, mělo by dle mého názoru fungovat spíš tak, že si samo převede všechny obrázky vkládané do diskuse k sobě.

Pokud se chcete podívat na obrázky pod nefunkčními odkazy, vezmete xxxx část řetězce: http://2i.cz/2i/i/yyyy/yyyy/xxxx.f.png a vložte ji za http://www.2i.cz/.
Tohle by šlo dělat automaticky. Ovšem vůbec se mi nelíbí, že bychom měli my opravovat jejich chybu.
Mohli bychom 2i.cz/2i/i přidat do zakázaných slov.
Fisir
Profil
Reaguji na Chamurappiho:
Jako řetězec v base64 by byl o třetinu větší než v binární podobě.
Ano, už jsem psal, že tohle byly bludy.

ještě jednu méně veřejně viditelnou lapálii
Já jsem vycházel z poslední informace o přetížení tady na diskusi, která je z roku 2011 a podle ní jste nakonec od hostingu dostali informace, že na vině je vysoká zátěž PHP skripty.
jenikkozak
Profil
Fisir:
Já jsem vycházel z poslední informace o přetížení tady na diskusi
Poslední tisková zpráva je asi takhle.
Fisir
Profil
Reaguji na jenikkozaka:
Tak další blud, takhle do hloubky jsem nehledal. Další příspěvky ode mně radši až zítra.
margin
Profil *
Chamurappi:
Obrázek ve svém zdejším příspěvku vidíš jen ty. V tom je právě vtip služby 2i.cz
Díky za info, to jsem nečekal, že budou hlídat IP adresu.
margin
Profil *
Už ani já svůj mnou vložený obrázek nevidím, vypadá to, že obrázek je vidět jen ze stejné IP adresy a navíc po omezenu dobu.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0