Autor Zpráva
Gothic
Profil *
Moderátor jenikkozak: Vyhozeno z tvorba online hry. — Smazat 6. 12. 2013.

Je stránka kde môžeš "tvoriť" vlastnú online hru,,,, ale iba o mafie---- vlastne princíp každej tej hra čo si vytvoríš je rovnaký, ty len robíš úpravy--- skús--- www.mojemafie.cz tam si daj vytvoriť vlastnú mafia hru, tam sa zaregistruješ, a môžeš tvoriť,,, :D
Moderátor jenikkozak: Podmínky použití musejí být v češtině.
Tori
Profil
Moderátor Davex: Následující debata vytržena z Kontejneru

Moderátor jenikkozak: Podmínky použití musejí být v češtině.
Zajímalo by mě, jak se na porušení tohoto pravidla (předpokládám asi něco z obchodního zákoníku?) vztahují pravidla této diskuse? Z pohledu právníka je to nejspíš zjevná a pokutovatelná chyba, nicméně je na nás to také řešit, když ten web jinak jinak není propagací warezu ani jiných nelegálních záležitostí?
jenikkozak
Profil
Myslel jsem, že důvod vyhození je zřejmý, a proto jej moderátorská poznámka nezdůvodňovala.
Ve čtyři roky starém vlákně by musel nový příspěvek být nesporně přínosný, aby přežil. Anonymní uživatel, který na diskusi vloží jediný příspěvek do starého vlákna s uvedením URL, s největší pravděpodobností má jiný záměr než pomoci tazateli. Pravda, nezkoumal jsem, jestli bylo jinde na internetu z dané IP spamováno nebo jestli je uvedená služba spamováním propagována. Nepovažoval jsem to za důležité. Zakladatel vlákna chtěl tvořit online hru, přičemž zmínil, že má zkušenosti s HTML, MySQL a PHP, vlákno se točilo okolo vytvoření hry od základu a zakladatel nedával najevo, že mu to nevyhovuje a chce si hru jen naklikat.
Petr ZZZ
Profil
jenikkozak:
Pokud je „spam“ přínosný, není to vlastně spam. Jinak řečeno – možná bych nerozhodoval podle motivace autora (umístit odkaz), ale podle toho, zda ten odkaz tazateli nebo někomu jinému může být užitečný. Když jsem Gothicův příspěvek četl, taky mě napadlo, že by to mohl být spam, ale úplně od věci mi to nepřišlo a protože nejde jen o pomoc tazateli, ale o pomoc komukoli, kdo na vlákno zavítá s přáním ne nutně totožným, ale třeba jen podobným, nechal jsem to být. Přiznávám ale, že jsem to nějak blíž nezkoumal.
jenikkozak
Profil
Petr ZZZ:
Jinak řečeno – možná bych nerozhodoval podle motivace autora (umístit odkaz), ale podle toho, zda ten odkaz tazateli nebo někomu jinému může být užitečný.
V tom případě mohu projít všechna vlákna od založení diskuse, a v případě, že v nich bude zmínka o skloňování, tam šoupnout odkaz na svůj web. A stejně by mohl postupovat autor jakéhokoliv jiného webu.
To vlákno nebylo atraktivní, podobná témata se tu „řeší“ stále dokola - někdo chce něco nejasného vytvořit, ale neví co k tomu potřebuje ani jak toho neurčitého cíle dosáhnout. Nehoufovaly se v něm zástupy návštěvníků, pro které by zmíněný příspěvek přišel jako spása z nebe.
Petr ZZZ
Profil
Reaguji na jenikakozaka:
„...v případě, že v nich bude zmínka o skloňování, tam šoupnout odkaz na svůj web.“
Na tohle se asi obecně odpovědět nedá. Kdybys takto v krátké době umístil odkaz do deseti vláken, byl by tvůj motiv jasný, ale odhlédnu-li od toho, že bych se nejspíš podivil, v kolika vláknech se opakovaně řeší ten samý problém, nevylučuji, že bych přesto posuzoval každé vlákno zvlášť, zda je v něm ten odkaz přínosný.
jenikkozak
Profil
Petr ZZZ:
Na tohle se asi obecně odpovědět nedá. Kdybys takto v krátké době umístil odkaz do deseti vláken, byl by tvůj motiv jasný,
Vidíš, ale uvedl jsi, že by ses podle motivu nerozhodoval.

Zkraťme to: Můžeš prosím provést audit, zda odstraněním výše uvedeného příspěvku vznikla odkázanému vláknu újma? To je přece ostatně důvod, proč kontejner používáme.
Petr ZZZ
Profil
jenikkozak:
„Vidíš, ale uvedl jsi, že by ses podle motivu nerozhodoval.“
Že motiv znám, nemusí nutně znamenat, že tato znalost ovlivní moje rozhodování. Asi by záleželo na množství. Kdybych měl řešit jeden a ten samý odkaz v deseti vláknech, je možné že bych byl líný, vyházel je všechny a napsal "nespamuj". To ale ještě neznamená, že by takový postup byl správný.

Zda odstraněním výše uvedeného příspěvku vznikla odkázanému vláknu újma? Je v něm méně informací, ale asi to přiliš nevadí. :)
jenikkozak
Profil
Prosím moderátora s přístupem do databáze o obnovení příspěvku č. 997110 od anonymního uživatele Gothic, jehož text byl: „Je stránka kde môžeš "tvoriť" vlastnú online hru,,,, ale iba o mafie---- vlastne princíp každej tej hra čo si vytvoríš je rovnaký, ty len robíš úpravy--- skús--- www.mojemafie.cz tam si daj vytvoriť vlastnú mafia hru, tam sa zaregistruješ, a môžeš tvoriť,,, :D“. Tento z mého pohledu jednoznačně spamový příspěvek byl ve vlákně tvorba online hry.
Moderátor Chamurappi: Hotovo. Přesunul jsem ho sem.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Petra ZZZ:
Pokud je ‚spam‘ přínosný, není to vlastně spam.
Rozdělovat spamy na přínosné a nepřínosné je zcela nadbytečný kompromis. Spammer nesmí mít naději, že jeho pokusy budeme tolerovat.
Z textu příspěvku Gothica není očividné, že je spřízněný s autorem odkazovaného webu, ale z kontextu vzniku příspěvku to víceméně vyplývá, takže tahle určitá míra klamu také svědčí proti tomu, aby příspěvek přežil.

V sandboxovém djpw.js jsou připravené dva po sobě jdoucí alerty pro lidi, kteří zkouší do starého vlákna odeslat příspěvek s odkazem:
alert("Vkládáte do zapadlého vlákna příspěvek s odkazem?\r\nMožná doufáte, že si ho tady nikdo nevšimne… což nehrozí.");
alert("Přínos vašeho příspěvku bude pečlivě vyhodnocen. Usoudíme-li, že je to spam, nebo jakákoliv jiná snaha o parazitování na této diskusi, podnikneme nepříjemná protiopatření, která si málokterý spammer dovede představit.\r\n\r\nAž si promyslíte, zda chcete příspěvek opravdu odeslat, můžete zmáčknout odesílací tlačítko znovu.\r\nKonstruktivní odpovědi k tématu „" + orezTitulek(document.title) + "“ jsou samozřejmě vítané.");
Ivy
Profil
Podle mého názoru je spamer parazit, který si nezaslouží shovívavost. Na svém fóru to řeším tak že k příspěvku přidávám komentář admina. Všem je jasné že jde o spamera, případný "přínos" se neztratí a každý si to může sám přebrat. Myslím si totiž, že je účinnější spamery pranýřovat než mazat.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0