Autor Zpráva
RockFire
Profil
V poslední době jsem si všiml už dvou případů, ve kterých jenikkozak podle mě bezdůvodně maže příspěvky poukazující na konkrétní hosting, shodou okolností konkrétně na Endoru.

Konkrétně se jedná o můj příspěvek a o příspěvek Jefitta44.

V obou případech tato odpověď vyřešila problém, v prvním dokonce autor vlákna za tuto odpověď poděkoval. Jenikkozak argumentuje tím, že takový příspěvek není žádoucí a podruhé dokonce není dovolený, ačkoliv nic takového pravidla netvrdí. Podobnost by se dala najít v bodě 6, ale v daném kontextu je jasné, že byl hosting pouze doporučen na základě odpovídajících vlastností a nejednalo se o nějaké upřednostňování jednoho hostingu na úkor jiných.
Chamurappi
Profil
Reaguji na RockFire:
Doporučování hostingů mimo kategorii Hosting je nežádoucí a z dobrých důvodů zakázané. Uvedené příspěvky vnímám i já jako spam, s předmětem dotazu nesouvisely a to, že tazateli možná pomohly, nehraje roli.
V obecných pravidlech je napsáno „Dotazy týkající se hostingů nesmí být mimo kategorii Hosting.“ — možná by tam měly být „příspěvky“ místo dotazů.

Kdyby se podobné příspěvky objevily v kategorii Hosting, byly by též smazané, protožekaždé doporučení/hanění/hodnocení musí obsahovat bližší ověřitelné údaje o svém autorovi“.
jenikkozak
Profil
RockFire:
Zřejmě by ses nedivil, kdybych mimo kategorii Hosting mazal nabídky poskytovatelů hostingu, za který se přímo platí bankovním převodem. Proč by tam měly zůstat doporučení na hostingy, za které se platí zobrazováním reklamy (odkazem na poskytovatele služeb či reklamy třetích stran)?

shodou okolností konkrétně na Endoru
To není shoda okolností. Ty budeš doporučovat Endoru, jiní diskutující další poskytovatele hostingu.

Existence kategorie Hosting s přísnějšími pravidly a upravenou funkčností (u lidí spjatých s konkrétním hostingem se zobrazuje informační popisek) by byla zbytečná, kdybychom doporučení konkrétních hostingů nechávali ve všech ostatních kategoriích.
RockFire
Profil
Chamurappi:
s předmětem dotazu nesouvisely a to, že tazateli možná pomohly, nehraje roli.
Tzn. smažme většinu příspěvků, u nich to platí taky.

jenikkozak:
Zřejmě by ses nedivil, kdybych mimo kategorii Hosting mazal nabídky poskytovatelů hostingu, za který se přímo platí bankovním převodem. Proč by tam měly zůstat doporučení na hostingy, za které se platí zobrazováním reklamy (odkazem na poskytovatele služeb či reklamy třetích stran)?
Kdo mluví o poskytovatelích? Pokud opravdu doporučení hostingu v tu chvíli řeší problémy, na které se někdo ptá, myslím si, že to je naprosto v pořádku.

To není shoda okolností. Ty budeš doporučovat Endoru, jiní diskutující další poskytovatele hostingu.
U freehostingu těžko. U placených jsou parametry natolik srovnatelné, že bych to pochopil.

Existence kategorie Hosting s přísnějšími pravidly a upravenou funkčností (u lidí spjatých s konkrétním hostingem se zobrazuje informační popisek) by byla zbytečná, kdybychom doporučení konkrétních hostingů nechávali ve všech ostatních kategoriích.
Kategorii hosting vnímám jako prostor pro diskuzi nad nějakými parametry. Jaký je rozdíl mezi XX a YY, kde mi poběží tenhle systém apod. Pokud mám problém a vyřeší mi ho změna hostingu na ten a onen paramter (u freehostingů se to dá rovnou shrnout na konkrétní hosting), pak budu jako tazatel rád, že mi někdo pomůže. Pokud mi ale někdo kvůli pravidlům pomoc nebude moct, je Diskuse špatně navržena.
juriad
Profil
Trošku do diskuse zatáhnu Davexe. Jeho nedávné příspěvky můžou někteří vnímat jako hanu hostingu ic.cz
Funkce Mail()
Kontaktní formulář
Jeho příspěvky jsou v pořádku?

Osobně si myslím, že RockFirův příspěvek si ještě zaslouží vyhození, ale ten od jefitto44 mi přijde ještě v pořádku.
Nechtějte však po mě formulaci pravidla, které by tyto případy rozhodlo. Možná, že RockFire navrhuje přejít na konkrétní hosting a ukazuje argumenty pro hosting, kdežto jefitto44 jen nabízí rychlou možnost, jak si vyzkoušet WP, a ukazuje argumenty pro redakční systém.
jenikkozak
Profil
RockFire:
Kdo mluví o poskytovatelích?
Já pod přezdívkou jenikkozak.

Pokud opravdu doporučení hostingu v tu chvíli řeší problémy, na které se někdo ptá, myslím si, že to je naprosto v pořádku.
Stránka zůstala na Webzdarma a nyní se tam zobrazuje reklama, která nebliká. Problém se to zdálo být jen tobě a tebou navržené řešení bylo pofidérní, protože buď nejsi kompetentní se vyjadřovat k tomu, jakou reklamu bude Endora na webech nasazovat, nebo jsi na konkrétní hosting napojen a měl jsi na to upozornit. Na jiném místě.

U freehostingu těžko. U placených jsou parametry natolik srovnatelné, že bych to pochopil.
Mezi tzv. freehostingem a klasickým hostingem je rozdíl jen v tom, že freehosting je placen neefektivním způsobem prostřednictvím zobrazování reklamy a jeho uživatelé mají většinou menší záruku, že jejich web další den nezmizí.

Pokud mi ale někdo kvůli pravidlům pomoc nebude moct, je Diskuse špatně navržena.
Jde o kompromis. Kdyby nebyla kategorie Hosting hlídaná, jednalo by se o kolbiště poskytovatelů hostingu, reálné zkušenosti uživatelů by jimi byly zadupávány do země a lidé by nemohli získat objektivní tip, který hosting zvolit.

juriad:
Jeho příspěvky jsou v pořádku?
Davex svými příspěvky neodkazuje na konkrétní společnost.

Osobně si myslím, že RockFirův příspěvek si ještě zaslouží vyhození, ale ten od jefitto44 mi přijde ještě v pořádku.
Pokud by jefitto44 i mimo kategorii Hosting napsal něco ve smyslu: „Existují webhostingové programy (i zdarma), na kterých je možné redakční systém spustit i bez kopírování na FTP,“ nechal bych jej tam. Jeho příspěvek: „Anonymní, kašli na to... registruj sa na endore, ja používam príponu *** a tam jediným klikom nahodíš wordpress na svoje stránky... “ + odkaz na konkrétní hosting už je podle mého názoru proti pravidlům a nemá ve vlákně mimo kategorii Hosting co dělat.
Chamurappi
Profil
Reaguji na juriada:
Jeho nedávné příspěvky můžou někteří vnímat jako hanu hostingu ic.cz
Asi můžou, ale já bych je bral jako oprávněné konstatování úzce související s dotazem.

Rozumím, na co narážíš, ale osobně mám tu pomyslnou hranici nastavenou někde mezi tím, co psal Davex, a tím, co psal jefitto44. Kolegové moderátoři to mohou vidět jinak a samozřejmě (jako vždy) mají právo veta, takže se smazané příspěvky klidně mohou vrátit, pokud RockFire někoho z nás přesvědčí…


Reaguji na RockFire:
Pokud opravdu doporučení hostingu v tu chvíli řeší problémy
Ty sám jsi autora hodnocené stránky poštval proti svému stávajícímu hostingu. Vytvořil jsi v jeho mysli naléhavý problém a nabídl k němu řešení, na němž jedna konkrétní společnost vydělává. To ti vážně nepřipadá jako spam?

U freehostingu těžko.
Chceš říct, že není možné, aby někdo upřednostňoval jiný freehosting? Taková zaslepenost a cílená neobjektivita výrazně narušují tvoji důvěryhodnost. Snaž se prosím myslet neutrálně…

Pokud mi ale někdo kvůli pravidlům pomoc nebude moct, je Diskuse špatně navržena.
Svázat kategorii přísnými pravidly se ukázalo jako lepší, než ji zrušit. Návrh na zrušení zde už také byl, z mého pohledu šlo o důležitý historický milník pro tuto diskusi :-)
Posledních pár let se tu webhosteři sice moc nehádají, ale domnívám se, že na tom mají lví podíl právě zdejší pravidla a jejich tvrdé vymáhání. Tendenci podvratně manipulovat diskusemi mají stále (o Banánovi ani nemluvě).
Davex
Profil
juriad:
Trošku do diskuse zatáhnu Davexe. Jeho nedávné příspěvky můžou někteří vnímat jako hanu hostingu ic.cz
Jsem si říkal, kdy si někdo té mé antikampaně všimne. Příště budu opatrnější, a pokud tam někdo bude řešit nefunkční odesílání e-mailu, tak ho odkážu na fórum podpory hostingu, aby to řešil tam ;-)
RockFire
Profil
jenikkozak:
Já pod přezdívkou jenikkozak.
Pak ale úplně zbytečně odbíháš od tématu tím, že řešíš zcela jiný problém.

Problém se to zdálo být jen tobě a tebou navržené řešení bylo pofidérní, protože buď nejsi kompetentní se vyjadřovat k tomu, jakou reklamu bude Endora na webech nasazovat, nebo jsi na konkrétní hosting napojen
Já jsem taky nikdy netvrdil, že to vadí všem. Sekce se jmenuje Názor na stránku a ten názor jsem pouze tazateli poskytl a poté, co napsal, že se s tím nedá nic dělat jsem mu navrhl řešení. Tím, že hosting používám a četl jsem podmínky si připadám dostatečně kompetentní, přestože nejsem na hosting napojen jinak, než jako klient.

Mezi tzv. freehostingem a klasickým hostingem je rozdíl jen v tom, že freehosting je placen neefektivním způsobem prostřednictvím zobrazování reklamy a jeho uživatelé mají většinou menší záruku, že jejich web další den nezmizí.
Teoreticky, praxe je jiná.

Chamurappi:
Ty sám jsi autora hodnocené stránky poštval proti svému stávajícímu hostingu. Vytvořil jsi v jeho mysli naléhavý problém a nabídl k němu řešení, na němž jedna konkrétní společnost vydělává. To ti vážně nepřipadá jako spam?
Žádný problém jsem netvořil, řekl jsem svůj názor, viz výše. Nabídl jsem mu možnost, jak problém, který jednoznačně viděl i on, vyřešit. Nezajímá mě, kdo na tom bude vydělávat, jednal jsem tak jen proto, abych pomohl tazateli. Z toho důvodu mi to vážně jako spam nepřipadá.

Chceš říct, že není možné, aby někdo upřednostňoval jiný freehosting? Taková zaslepenost a cílená neobjektivita výrazně narušují tvoji důvěryhodnost. Snaž se prosím myslet neutrálně…
Připouštím.

Pokud odkaz na hosting, či jiná forma doporučení hostingu pomůže tazateli a je jasně spjatá s problémem a opravdu ho řeší, nemyslím si, že by měl být mazána. Pokud ne a jedná se o pokud o zviditelnění hostingu bez důvodu, pak je jeho smazání v pořádku.
Petr ZZZ
Profil
Pokusím se problém krátce osvětlit z pozice zdejších pravidel. Pravidla říkají:

Dotazy týkající se hostingů nesmí být mimo kategorii Hosting.
Držte se tématu.

Z toho plyne, že mimo kategorii Hosting jsou zakázané nejen dotazy, ale i odpovědi týkající se hostingu — protože odpověď na dotaz, který nebyl položen, je mimo téma.

RockFire, řekl bych, že po pročtení odkazů v Chamurappiho zdejší odpovědi by mělo být jasné, že k přísnému vymáhání pravidla o zákazu diskuse o hostinzích mimo hostingovou kategorii není alternativy.
Krakatoa
Profil
jenikkozak:
Mezi tzv. freehostingem a klasickým hostingem je rozdíl jen v tom, že freehosting je placen neefektivním způsobem prostřednictvím zobrazování reklamy a jeho uživatelé mají většinou menší záruku, že jejich web další den nezmizí.
Na php5.cz se reklama na freehostingu nevkládá. Nevím jak dlouho ten freehosting mají, doména je registrovaná od 22. 06. 2004, myslím že hodně dlouho, mně se tam myslím nic neztratilo (používám jej řádově v letech).
jenikkozak
Profil
Krakatoa:
Na php5.cz se reklama na freehostingu nevkládá.
Je uvedena v URL.
mně se tam myslím nic neztratilo (používám jej řádově v letech).
To nezpochybňuji. Měl jsem na mysli, že poskytovatel hostingu může služby ukončit snáz na freehostingu a uživatel nemá možnost jejich pokračování vymáhat. Viz pravidla: „a.Provoz projektu PHP5.cz není jakkoliv garantován a může být kdykoliv ukončen.“
Není potřeba hledat výjimky z charakteristiky, kterou jsem napsal. Podstatou toho sdělení bylo to, že nezáleží na tom, zda jde o propagaci tzv. freehostingu, placeného webhostingu, dedikovaného serveru nebo čekoholiv jiného.

RockFire:
Pak ale úplně zbytečně odbíháš od tématu tím, že řešíš zcela jiný problém.
To by mě tedy zajímalo, jaký jiný problém podle tebe řeším.
RockFire
Profil
jenikkozak:
To by mě tedy zajímalo, jaký jiný problém podle tebe řeším.
Mluvíš o mazání spamu poskytovatelů hostingu. Já řeším mazání příspěvků, které doporučením hostingu řeší nějaký problém diskutujícího.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Krakatou:
Příspěvky týkající se konkrétních hostingů opravdu nejsou žádoucí mimo kategorii Hosting. Nebudeme zde probírat možné kvality a problémy konkrétních služeb.


Reaguji na RockFire:
Nabídl jsem mu možnost, jak problém, který jednoznačně viděl i on, vyřešit.
On snad není svéprávný, aby si sám našel jiný hosting? Předmětem dotazu nebylo hledání jiného webhostera.

Pokud odkaz na hosting, či jiná forma doporučení hostingu pomůže tazateli a je jasně spjatá s problémem a opravdu ho řeší, nemyslím si, že by měl být mazána.
Ahá… a jak poznáš, co je spam? Tazatel i odpovídající můžou být virtuální osoby hrající divadlo ve prospěch konkrétní firmy. Navrhuješ vlastně zrušit veškerá zdejší omezení, která se hostingů týkají, protože část neregulovaných příspěvků teoreticky může někomu pomoct? Připadá mi to velmi krátkozraké.


Reaguji na Petra ZZZ:
řekl bych, že po pročtení odkazů v Chamurappiho zdejší odpovědi by mělo být jasné
Nečetl je. (Alespoň ne přihlášený.)
Joker
Profil
RockFire:
Já řeším mazání příspěvků, které doporučením hostingu řeší nějaký problém diskutujícího.
Nicméně to doporučení nebyla reakce na nějaký dotaz.
V jediném příspěvku byl „vytvořen“ problém a doporučen přechod na jiný hosting.
Taky mi to na první pohled přišlo jako spam.

A souhlasím s tím, že je problém rozlišovat mezi „vypadá to jako spam, ale je to dobře míněná rada“ a „vypadá to jako dobře míněná rada, ale je to spam“.
RockFire
Profil
Chamurappi:
On snad není svéprávný, aby si sám našel jiný hosting?
On snad není svéprávný, aby si opravil chybu sám? Tohle bys mohl opět říct o půlce dotazů...

Navrhuješ vlastně zrušit veškerá zdejší omezení, která se hostingů týkají, protože část neregulovaných příspěvků teoreticky může někomu pomoct?
V žádném případě, navrhuji větší toleranci. U svého příspěvku bych pochopil smazání, také jsem se tomu nijak nebránil, ale u druhého zmíněného mi to přišlo jako nesmysl. Nelíbí se mi, že kvůli jednomu virtuálnímu divadlu, které stejně jen tak někoho neosloví, nedostane někdo odpověď nebo dobré doporučení.

Nečetl je. (Alespoň ne přihlášený.)
Četl jen první ze tří, obrázek jsem si udělal. Je dost možný, že ve škole, tam se většinou nepřihlašuji, ale to si nejsem jistý a je to stejně mimo téma :)

Joker:
V jediném příspěvku byl „vytvořen“ problém a doporučen přechod na jiný hosting.
Ve dvou, v prvním jsem jen na problém upozornil a hosting jsem navrhl až poté, co tazatel souhlasil s tím, že je to problém.

A souhlasím s tím, že je problém rozlišovat mezi ‚vypadá to jako spam, ale je to dobře míněná rada‘ a ‚vypadá to jako dobře míněná rada, ale je to spam‘.
S tím souhlasím, ale jak už jsem řekl, nelíbí se mi, že spammerům ustupujeme na úkor kvality odpovědí.
Petr ZZZ
Profil
RockFire:
„Četl jen první ze tří“
Přečti si je všechny. Věřím, že potom pochopíš, proč k tématu „hosting“ dost dobře nelze přistupovat jinak.
Chamurappi
Profil
Reaguji na RockFire:
On snad není svéprávný, aby si opravil chybu sám?
Komerční řešení otázek nesouvisejících s hostingy rovněž podléhají regulaci.

kvůli jednomu virtuálnímu divadlu
Jen jednomu? Mnou odkázané kauzy z roku 2007 se odehrály těsně poté, co se zpřísnila pravidla a já se stal moderátorem. Před tím tu byl takový binec, že jsem zvažoval odchod z DJPW.

které stejně jen tak někoho neosloví
Jestli očekáváš, že rada typu „používej tenhle konkrétní hosting“ nikoho krom tazatele nemůže oslovit, sděl mu to soukromou cestou, nepoužívej k tomu veřejnou diskusi.
Můžeš klidně projít všechny Názory na stránku, kde je hodnocená stránka na freehostingu jiném než Endora, najít si kontakt na jednotlivé autory a napsat jim e-mailem dobře míněnou radu „přejděte na Endoru!“, to by určitě ocenili :-)

nelíbí se mi, že spammerům ustupujeme na úkor kvality odpovědí
Ne, ty jim chceš ustoupit výměnou za to, že pár fanatických zastánců konkrétních hostingů může svobodně odkázat na svůj momentálně oblíbený hosting (místo toho, aby napsali obecnou odpověď).
Mohl jsi fifaurbanovi napsat, že existují i jiné freehostingy, bez aktivního velebení konkrétní značky. Kontaminace Endorou kvalitu odpovědi snížila.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0