Autor Zpráva
Batrachus
Profil
Tyto stránky mají spoustu zajímavých funkcí, jenže takoví géniové jako já, které nenapadne podívat se do horní lišty, o nich nemají šanci se dozvědět jinak, než že to někdo náhodně zmíní. Navrhuji někam k přidávacímu formuláři přidat odkaz na manuál (nebo iframe).
Str4wberry
Profil
Horní lišta je v současné podobně dost špatná a je plánované její předělání do (volitelně) fixní podoby, což by asi mohlo tento problém řešit.
Marschmallow
Profil
Str4wberry:
je plánované její předělání
Líbí se mi to, je to hezké :)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Batracha:
Myslím, že výraznější odkaz na nápovědu by moc nepomáhal. Já si nápovědu přečetl tuším až v době, kdy jsme ji předělávali, nepředpokládal jsem, že v ní je něco užitečného (a tehdy ani nebylo).
Lepší je navrhnout věci tak, aby ke svému odhalení nápovědu moc nepotřebovaly. Co konkrétně ti připadalo málo nápadné?
_es
Profil
Chamurappi:
Možno by trochu pomohlo, keby bola „Nápověda“ až posledná v poradí. Je to tak zvykom aj inde.
Batrachus
Profil
Chamurappi:
Tak především jsem to napsal kvůli funkcím odpovídacího formuláře - o klávesové mapě jsem se dozvěděl náhodou. Dále poněkud mimo jsou funkční tlačítka jako rozvržení kategorií na hlavní stránce a zebra (kterou jsem našel až dneska, ač jsem se o ní dozvěděl už včera). Zrovna teď jsem si dole, kde bych už očekával jen patičkovou vatu, všiml zamknutí tématu. Problém bude ten, že zajímavé věci jsou rovnoměrně rozložené po celé stránce (viz Yuhůův článek na téma bílé místo) a ještě mají zhruba stejnou barvu, což považuju za hrubou designovou chybu. Řešením by bylo buďto zvýraznit pomocné funkce podobným stylem (fixed lišta po boku či nemodrá barva) nebo redesign, což ale zase nedá vyřešit přes noc.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Batracha:
o klávesové mapě jsem se dozvěděl náhodou
Když držíš Ctrl, ukáže se tlačítko… je to moc nenápadné? Nemačkáš při psaní příspěvku Ctrl?

Dále poněkud mimo jsou funkční tlačítka jako rozvržení kategorií na hlavní stránce
Kam bys je dal?

zajímavé věci jsou rovnoměrně rozložené po celé stránce
Snažil jsem se, aby byly blízko u věcí, se kterými souvisejí. Nyní přemýšlím o tom, že bych všechna JS nastavení naházel do jednoho místa. Konkrétně jich tu nyní máme třináct:
1) Maximální šířka celé stránky (výchozí: nenastavena) — možná by bylo lepší měnit jen šířku textů v příspěvcích. Na mobilech nemá význam.
2) Zebra v seznamech (výchozí: vypnuto) — toto nastavení možná zruším, protože zapnutá zebra je hezčí a nevím, jak přepínač rozumně dostat do mobilní podoby.
3) Zebra uvnitř vláken (výchozí: vypnuto) — toto nastavení možná zruším, protože vypnutá zebra je hezčí.
4) Obarvování kódu (výchozí: zapnuto) — kdybychom přešli na zvýrazňování na straně serveru, můžeme vypínání zrušit.
5) Číslování řádků v kódu (výchozí: zapnuto) — asi není důvod číslování vypínat. Čísla řádků by také dokázal vygenerovat server.
6) Zalamování kódů (výchozí: zapnuto) — když je zapnuté číslování, zalamování ničemu nevadí.
7) Omezení maximální výšky kódů (výchozí: zapnuto) — Kajman někde navrhoval, že by chtěl možnost vypínat ji dočasně individuálně.
8) Skrývání tlačítka na nastavování kódů (výchozí: vypnuto) — na mobilech není vidět, takže nastavení 4 až 9 nejdou měnit.
9) Patkové písmo v kódech (výchozí: vypnuto).
10) Přepínání (ne)proporcionálního písma ve formuláři (výchozí: proporcionální) — jestli mi v hlavě dozraje nápad na vyměnění <textarea> za contenteditable, stane se tento přepínač zbytečným.
11) Fixování formuláře (výchozí: vypnuto) — Alphard navrhnul něco, co by mohl být třetí stav.
12) Nastavování výšky formuláře (výchozí: hodnota z CSS) — líbilo by se mi přidat výšku automatickou.
13) Visuální nápověda k novým klávesovým zkratkám (výchozí: zapnuto) — vypíná se klávesovou zkratkou, k níž není žádná nápověda :-)

Tato nastavení se ukládají do cookie jménem ui za sebou v pořadí, v jakém jsem je vyjmenoval, oddělená čárkami (u zapnuto/vypnuto znamená jednička opak výchozího). Poslední rok tuto cookie loguji. Nechtělo by se někomu vyrobit z těchto dat nějakou přehlednou statistiku? :-)

Zrovna teď jsem si dole, kde bych už očekával jen patičkovou vatu, všiml zamknutí tématu.
Zamykání víceméně zrušíme.

Řešením by bylo buďto zvýraznit pomocné funkce podobným stylem (fixed lišta po boku …
Mohl bys prosím načrtnout, jak si to představuješ?

… či nemodrá barva)
Skoro všechny přepínače jsou šedivé, měly by být ještě víc nemodré? :-)
Fisir
Profil
Reaguji na Chamurappiho:
Nechtělo by se někomu vyrobit z těchto dat nějakou přehlednou statistiku?
Třeba takovou? Data si můžeš aktualizovat přepsáním tvého ui-log.txt. Bohužel, ne všechny řádky mají stejný počet „proměnných“ a nemám šanci zjistit, která je která, takže beru v potaz pouze ty řádky, co jich mají dvanáct nebo třináct.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Fisira:
Díky. Grafy z šířky stránky a výšky formuláře jsou poněkud nevypovídající, když se berou nezaokrouhlovaná čísla.

ne všechny řádky mají stejný počet ‚proměnných‘ a nemám šanci zjistit, která je která
Můžeš si za chybějící hodnoty představit nevyplněné hodnoty. Ta cookie opravdu může být kratší a když s tím nemá problém JS, nemusíš ho mít ani ty.
Fisir
Profil
Reaguji na Chamurappiho:
Můžeš si za chybějící hodnoty představit nevyplněné hodnoty.
Nyní tedy beru v potaz všechny cookie. Žádné hodnoty si nepředstavuji, pokud tahle hodnota chybí, prostě ji k ničemu nepřipočítám. Mimochodem, při každé návštěvě statistiky si stahuji ui-log.txt z tvého serveru. Nemám přidělat kešování?
Už i zaokrouhluji (pouze v grafech, v surových datech jsou stále nezaokrouhlené hodnoty).

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0