Autor Zpráva
Str4wberry
Profil
Před časem jsme naťukli, že by bylo možná lepší zdrojový kód v této diskusi barvit přímo na straně serveru. Současné zvýrazňování JUSHem vzniklo jako provisorní řešení v době, kdy ještě byl problém provádět změny ve vnitřnostech diskuse.

Otázka je, jestli by taková změna měla smysl. Co si o tom myslíte?
okolojsoucí
Profil
Nyní záleží zda-li když člověk se vloží 500 řádků svého kódu, zda-li to server utáhne a obarví to.
Alphard
Profil
Jaká je hlavní motivace? Uživatelé bez js?
V poslední době jsem neměl čas důsledně to tady sledovat, teď jsem v rychlosti prošel poslední stránky vlákna Úpravy diskuse a nenacházím diskusi o žádných problémech s JUSHem. Mohu kdyžtak poprosit o odkaz/shrnutí?

okolojsoucí [#2]:
V technické realizaci problém nevidím.
Jan Tvrdík
Profil
Str4wberry:
Nijak jsem tu problematiku do hloubky nestudoval, ale pokud vím, tak většina server-side zvýrazňovačů nebude umět generovat odkazy do dokumentace, jak to dělá JUSH. Jinak obecně jsem pro (protože prostě dělat furt to samé na hromadě klientských počítačů nedává smysl). #drunkpost
Chamurappi
Profil
Reaguji na Alpharda:
Motivací mě napadá několik:
1) Skript jush.js se pomalu načítá.
2) Skript jush.js se i celkem pomalu vykonává, na mobilu si musím chviličku počkat, než barvy naběhnou.
3) Nemáme rozumné řešení pro vyznačování tučnosti a kurzívy uvnitř obarvených kódů — dříve tam byl nějaký ošklivý replace (což vytvářelo překřížené elementy a mátlo zvýrazňovač), nyní se používají dvě vrstvy (což vyžaduje tvrdé mezery, které se nelíbí Kajmanovi). Je otázka, zda by serverový zvýrazňovač uměl něco lepšího. Ale to už by pak nebyla přímo moje starost :-)
4) Upravit odkazy do dokumentace není triviální. Před dvěma roky jsem tam zadrátoval, že HTML pojmy odkazují na HTML 5, ale tajtrlíci z W3C nejsou schopní udržet trvale funkční adresy, takže momentálně půlka odkazů z JUSHe vede na 404. Podobné zadrátování by se hodilo i pro nové CSS vlastnosti. Když už, asi by bylo lepší odkazovat na české zdroje.
5) Odkazy na JS dokumentaci nejsou úplně inteligentní:
odkaz.title
request.open("GET", "…", true);
$("form").find("input").insertBefore(…).click(function() { … }).width();

Uživatelé bez js?
Těch tu moc není. Myslím, že většina z nich jsou neřádi za anonymizérem :-)

nenacházím diskusi o žádných problémech s JUSHem
Naťuknutí, o němž mluví Str4wberry, se odehrálo na srazu. Impulsem tuším nebyl žádný konkrétní problém.


Reaguji na Jana Tvrdíka:
většina server-side zvýrazňovačů nebude umět generovat odkazy do dokumentace
Třeba by to šlo dodělat.
Generované odkazy by nemusely mířit přímo do dokumentace, ale na nějaký místní PHP skript, který by rozhodoval až při prokliku (něco takového jsem už nadhodil před šesti lety), díky tomu by se nemusely přegenerovávat staré příspěvky při změně odkazů.


Reaguji na Str4wberryho:
Co si o tom myslíte?
Já bych asi možná byl pro. Zkoumal jsi už nějaká konkrétní řešení?

Předpokládám, že společně s takovouto změnou bychom zrušili převodník HTML⇒BB a přešli na ukládání obou formátů příspěvku do DB.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0