Autor Zpráva
Marschmallow
Profil
Dobrý den,
chtěl bych nahlásit jednu menší chybu tady na diskusi. Ona to chyba ani tak logicky není. Psal jsem příspěvěk do tématu, kde ještě žádné příspěvky nebyly. V tom psaní mně předběhl jeden další diskutující. Teď ta chyba: Po odeslání mi zoranžověl druhý příspěvek toho, co mě předběhl a můj příspěvek (třetí) byl jakoby od někoho jiného.

Chybu si vysvětluji takto:
1.) Začal jsem psát příspěvek dříve, než ten kdo mně předběhl
2.) Ten, kdo mě předběhl odeslal příspěvek dříve.
3.) Systém si u mně myslel, že tam žádný příspěvek ještě není
4.) Jenže při náhledu příspěvku se mi tam ukazuje, že byl přidán příspěvek předemnou.

Jde to nějak opravit, nebo je to jen pitomost, které si nikdo nevšimne, nebo mu to bude jedno?
lionel messi
Profil
Marschmallow:
Jde to nějak opravit, nebo je to jen pitomost, které si nikdo nevšimne, nebo mu to bude jedno?
Mne je to viac-menej jedno a ani si to nevšímam, sorry za predbehnutie a spôsobenie chyby :-)
Bubák
Profil
Marschmallow:
Ona to chyba ani tak logicky není.
Přesně to si myslím.
Marschmallow
Profil
lionel messi:
Nevadí :) Byla to prostě náhoda
Str4wberry
Profil
To je feature. Kdyby se přesměrovalo na vložený příspěvek, tak pisateli uniknou případné příspěvky, které byly vloženy dříve někým jiným.

Asi ideální řešení by bylo mít dvě zvýraznění:
1) Právě vloženého příspěvku.
2) Prvního nového příspěvku.

V drtivé většině případů by se to týkalo téhož příspěvku, ale v popsané situaci by se zvýraznily příspěvky dva. Přijde mi to ale celkem nepodstatné, zvlášť když vlastní příspěvky jsou stylově odlišeny.
Marschmallow
Profil
Str4wberry:
Přijde mi to ale celkem nepodstatné

Jen jsem chtěl, aby jste to věděli. Psal jsem hned v prvním příspěvku, že je to pitomost.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Kdyby byla dvě různá zvýraznění, tak se to také někomu může zdát jako chyba. Je to neobvyklý stav, žádné řešení nebude ideální.

Tuším, že jsi kdysi navrhoval, že by se mohlo odeslání příspěvku v případě předběhnutí přerušit — to bychom asi zvládli udělat, ne? Možná by ani nemělo cenu dělat to jako přepínač, ale mít to trvale zapnuté. Jako přepínač jsem to chtěl, protože jsem se domníval, že bych si to nezapnul, ale přehodnotil jsem své stanovisko (stejně se vesměs vždy koukám, čím mě kdo předběhl, i když tomu pak svůj příspěvek nepřizpůsobím).

Kdyby se to udělalo tak, jako jsem zmínil v odkazu výše, znamenalo by to, že část funkcionality bb_nzp.php bude i ve skriptu přijímajícím odpověď. Při té příležitosti by se mohl bb_nzp.php vylepšit. Nebo úplně předělat/nahradit třeba za něco víc integrovaného se zbytkem jádra (mít to třeba jako ?action=preview). Jakmile bude djpw.js brát JSONovou variantu, bude starý druh výstupu k ničemu.
Str4wberry
Profil
A co se stane při přerušení? Zobrazí se zpráva „Došlo ke změně“, nebo se rovnou nové příspěvky doplní do tabulky? Za to doplnění nových příspěvků by to stálo, jinak už jsem si zvykl tuto funkci využívat přes náhled, takže bych přerušení asi moc neocenil.


Jinak zrovna při odeslání tohoto příspěvku jsem zpozoroval zajímavou věc. Asi se dobře trefila průběžná kontrola nových zpráv a v prodlevě mezi odesláním a zobrazením zprávy jsem na pár stovek milisekund dostal upozornění na svůj vlastní příspěvek. :–)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
A co se stane při přerušení?
To už bude na mně, zatím nevím :-)
Kdybych příspěvky rovnou doplnil, člověk by si na první pohled nemusel uvědomit, že to, co přibylo, není jeho příspěvek, a mohl by odejít pryč. Když si představím, že napíšu odpověď, kliknu na „Poslat zprávu“ a místo mé odpovědi do tabulky přibyde nějaká jiná… je to trochu divné, ne? Asi víc, než že se mi zvýrazní jiná a pod ní je ta moje. Navíc, jak by to mělo vypadat na přelomu stránky? Měl bych skriptem doplňovat i číslování stránek?

prodlevě mezi odesláním a zobrazením zprávy jsem na pár stovek milisekund dostal upozornění na svůj vlastní příspěvek
Též jsem si všiml, že se to občas děje.
Kajman
Profil
Chamurappi:
mít to třeba jako ?action=preview

To už bylo použité. Zkusil jsem nachystat ?action=nzpt co přijímá topic, date a poslText. Ale moc si nejsem jistý, jestli to vrací to, co potřebuješ (a jestli to vůbec dělá, co dělat má).

Edit: tak ještě to příjímá posts[] - tedy pole id příspěvků, které js zná, aby se dalo rozlišit případné smazání a přesunutí příspěvku.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0