Autor Zpráva
Juandev
Profil
Všiml jsem si, že se zde na Foru označuje nová diskuse modrým/zeleným kolečkem. Soudím, že je tak označena ta, která se nově objevila - tedy ta, kterou jsem ještě nečetl. Problém ale je, že se zobrazí při prvním zobrazení. Jakmile někam přejdu a vrátím se zpět, tak už to označené není.

Když se vrátím zpět, tak jsem zklamaný, protože nevím co je nové. Nemohlo by todle zústat do doby než na to kliknu, nebo to mít nějaký delší survival?
Marschmallow
Profil
Juandev:
Souhlasím s nápadem :)
EDIT: Ještě by se tam mohlo ponechávat to +1, 2, 5.. Kolik je nových příspěvků.
lionel messi
Profil
Súhlasím, bolo by to spríjemnenie.
joe
Profil
Bylo by pak ale vhodné někam doplnit odkaz "Označit vše jako přečtené", protože bych nechtěl otvírat deset diskusí jen kvůli tomu, aby mi u nich zmizelo označení, když by pro mě nebyly zajímavé.
Fisir
Profil
Reaguji na Marschmallowa:
Ještě by se tam mohlo ponechávat to +1, 2, 5.. Kolik je nových příspěvků.
To se nuluje jen v případě navštívení tématu, když stránku obnovím, tak to nemizí (alespoň v sandboxu).
Chamurappi
Profil
Reaguji na Juandeva:
Jakmile někam přejdu a vrátím se zpět, tak už to označené není.
To se mi neděje. Prohlížeč při přecházení zpět vytáhne stránku z keše v přesně takové podobě, v jaké jsem ji měl naposledy načtenou.
Pokud ti nefunguje správně keš, nebylo by lepší rozklikávat si vlákna do nového tabu?

tak jsem zklamaný, protože nevím co je nové
Když by to zůstávalo až do doby, než na to klikneš, tak bys také nevěděl, co je nové, protože asi neproklikáváš úplně všechna vlákna.


Reaguji na Marschmallowa a lionela messiho:
Nevím, jak si to přesně představujete. Měli byste puntíky u všech vláken, která jste kdy nenavštívili…

Ještě by se tam mohlo ponechávat to +1, 2, 5.. Kolik je nových příspěvků.
Za jakých okolností se toto neděje? Nebo by to tam mělo zůstávat i po navštívení? Přijde mi to divné.


Reaguji na joe:
Bylo by pak ale vhodné někam doplnit odkaz "Označit vše jako přečtené"
To by bylo asi dost nežádoucí, pak by se ti u všech vláken ukazovaly počty nových příspěvků, nehledě na to, jestli jsi je někdy četl.
Str4wberry
Profil
Myslím, že už jsme to docela důkladně probírali. A jako možné zlepšení bylo vymyšleno ukládání několika oddělujících čar.
nemeja
Profil
Fisir:
když stránku obnovím, tak to nemizí (alespoň v sandboxu)
mně to bohužel i v sandboxu po refreshi zmizí :-( mám FF29.0a1


Možná by nebylo od věci udělat nějakou značku, která by signalizovala, pokud jsem napsal příspěvek, zda mi někdo odpověděl. Popravdě si někdy nevzpomenu, že jsem přispíval a někdo by mi mohl odpovědět a až časem na to nějak narazím.
Chamurappi
Profil
Reaguji na nemeju:
mně to bohužel i v sandboxu po refreshi zmizí :-(
Není možné. Čísla zůstávají napořád. Mizí jen puntíky.

pokud jsem napsal příspěvek, zda mi někdo odpověděl
K tomu slouží seznam „Mé příspěvky“ — tam jsou jen vlákna, do nichž jsi přispěl. Zjistit, zda v nich někdo zareagoval zrovna na tebe, je algoritmicky neřešitelné.


Reaguji na Str4wberryho:
Nebo zkusit pohnout s kešovacími hlavičkami…
joe
Profil
Chamurappi:
pak by se ti u všech vláken ukazovaly počty nových příspěvků
Přesně takhle jsem předpokládal, že to nyní funguje :-)

Tím označením vše jako přečtené jsem myslel jen ty právě zvýrazněné, abych právě nemusel každou diskusi otvírat.
Str4wberry
Profil
Reakce na Chamurappiho:
Přemýšlím jak. Myslím, že to tu před lety nějak pohnuté bylo a štvalo nás, že se na hlavní straně zobrazují aktuální příspěvky se zpožděním.
Trejpa
Profil
Mně vyhovuje současný stav.

Když přejdu do tématu a vrátím se (pomocí funkce zpět), vidím pořád označené nepřečtené příspěvky. Nebo si nové otevírám do dalších tabů. Teprve aktualizací úvodní stránky se načtou příspěvky nové, dosavadní se odznačí a navštíveným se upraví číslo odpovědí.
juriad
Profil
Mě by se naopak líbilo tlačítko, které by otevřelo všechna vlákna s nepřečtenými příspěvky v nových tabech. Zavřít tab dokážu stisknutím jediné klávesy narozdíl od otevření vlákna. :-)
nemeja
Profil
Chamurappi:
Není možné. Čísla zůstávají napořád. Mizí jen puntíky.
Ano, mizí jenom puntíky.

juriad:
Zavřít tab dokážu stisknutím jediné klávesy narozdíl od otevření vlákna.
Zkoušel jsi zmáčknout kolečko nad odkazem?
juriad
Profil
nemeja:
Zkoušel jsi mačkat kolečko na touchpadu? Navíc to vyžaduje přesnost při strefování nad mrňavým puntíkem/čísílkem.
Str4wberry
Profil
Navíc to vyžaduje přesnost při strefování nad mrňavým puntíkem/čísílkem.

:–) K tomu existuje funkce „používat chytré odkazy“ v nastavení, která cíl puntíku/čísla přenese do odkazu tvořeného názvem tématu. (Nevím, jestli je i v ostré diskusi.)
nemeja
Profil
juriad:
Zkoušel jsi mačkat kolečko na touchpadu?
Mám multitouch, takže mi stačí místo kliku jedním prstem, kliknout dvouma prstama.
Juandev
Profil
Marschmallow:
EDIT: Ještě by se tam mohlo ponechávat to +1, 2, 5.. Kolik je nových příspěvků.
To se tam snad ponechává ne? Respetive u těch které si založil, nebo je edituješ.

joe:
Bylo by pak ale vhodné někam doplnit odkaz "Označit vše jako přečtené", protože bych nechtěl otvírat deset diskusí jen kvůli tomu, aby mi u nich zmizelo označení, když by pro mě nebyly zajímavé.
No a co kdyby tam byl nějaký časový limit kdy to zmizí? Třeba týden?

Chamurappi:
Pokud ti nefunguje správně keš, nebylo by lepší rozklikávat si vlákna do nového tabu?
To je pracné. Vpodstětě jsou takové weby, které mě k tomu nutí. Tak já zas naoplátku otravuji jejich vývojáře, aby to udělali pro uživatele jednoduší. Každý klik navíc je čas, čas jsou peníze a málo času je málo štěstí.

K tomu slouží seznam ‚Mé příspěvky‘ — tam jsou jen vlákna, do nichž jsi přispěl. Zjistit, zda v nich někdo zareagoval zrovna na tebe, je algoritmicky neřešitelné.
Ta sekce je trochu graficky neohrabaná. A taky se mi zdá, že je tam omezený rozsah. Není?

juriad:
Mě by se naopak líbilo tlačítko, které by otevřelo všechna vlákna s nepřečtenými příspěvky v nových tabech. Zavřít tab dokážu stisknutím jediné klávesy narozdíl od otevření vlákna. :-)
To zní jako dobré kompromisní řešení. Ale co kdyby se otevřel jen seznam. Často se ze začátku dá zjistit, jestli tě téma skutečně zajímá. Takhle mám třeba 7000 nepřečtených e-mailů, protože jsem zjistil z úvodu že v čase teď mě ten mejl nezajímá, ale může se někdy hodit proto ho držím.


Ještě mě napadá, šlo by nastavit funkci "odstranit ze sledovaných". Tzn, že bych mohl zaškrtnout vlákna u kterých nechci vidět přírůstky.
Chamurappi
Profil
Jako moderátorovi se mi líbí, že vidím, kdo a kdy četl jaké vlákno. Hromadné otevření nových vláken nebo „odnavštívení“ by mi tuto informaci částečně narušilo :-)


Reaguji na Str4wberryho:
Myslím, že to tu před lety nějak pohnuté bylo a štvalo nás, že se na hlavní straně zobrazují aktuální příspěvky se zpožděním.
Což takhle dát do profilu přepínač, jestli uživatel kešovat chce, nebo ne?


Reaguji na juriada:
které by otevřelo všechna vlákna s nepřečtenými příspěvky v nových tabech
Zajímají tě opravdu všechna? Není jednodušší držet Ctrl a vyklikat si ze seznamu do nových tabů ty, která skutečně chceš číst?


Reaguji na Juandeva:
Zkoušel jsi zkoumat, proč ti nefunguje normální vracení zpět? Za běžného stavu prohlížeč neposílá nový požadavek. Nemůže ti nějaké rozšíření narušovat standardní chování?

No a co kdyby tam byl nějaký časový limit kdy to zmizí? Třeba týden?
Jako že za týden by puntíky zmizely? Nevím, jestli sis toho všiml, ale protečou tudy čtyři desítky otázek denně, málokteré vlákno se znovuvynoří za týden…

A taky se mi zdá, že je tam omezený rozsah. Není?
Jestli si dobře vzpomínám, býval tam chvíli omezený rozsah listování na 500 vláken (možná to tak je v ostré verzi, v sandboxu ne). Jinak se ale vybírá ze všech, tzn. i když na tebe někdo zareaguje po osmi letech, objeví se tam mezi prvními.
Marschmallow
Profil
Napadlo mě ještě následující:
1.) Přihlásím se a zobrazí se mi puntíky
2.) Načtu znovu stránku, načtou se mi nová témata a puntíky zůstanou
3.) Odejdu pryč ze stránky, třeba po dvou hodinách se vrátím a puntíky tam budou (v ten samý den)*
4.) Přijdu následující den a puntíky z předchozího dne budou pryč** a načtou se aktuálně nová témata s puntíkem (viz. bod1)

*Pokud budu na diskusi třeba v 23:59 a aktualizuji, tak tam ty puntíky zůstanou třeba do posledního zavření prohlížeče, nebo půl hodiny (ale je to zbytečnost)
**Pokud na diskusi nebudu třeba dva dny (tak to je teď), puntíky budou u témat od posledního načtení stránky (přihlášení se)
Kubo2
Profil
Nečítal som celé vlákno (vlastne čítal, ale už trochu dávnejšie a nechce sa mi ho čítať znovu), no toto ma zaujalo:

Chamurappi:
Zjistit, zda v nich někdo zareagoval zrovna na tebe, je algoritmicky neřešitelné.
Všimol som si, že väčšina tunajších diskutérov pri rekcii na niekoho používa oslovenie [ (...) ] [b]Prezývka[/b]:, teda regulárnym výrazom ^.*\[b].+\[/b]:\s*$ a oslovenie [b]Prezývka[/b], (^\[b].+\[b],\s.+).
Pri prispievaní používateľa by sa spomenutými regulárnymi výrazmi dali vytiahnuť prezývky ľudí, na ktorých podľa predpokladu prispievateľ reagoval a uložiť si ich niekam na server (asi do DB, do nejakej špecifickej tabuľky určenej práve na ukladanie reakcií s označením nevidené). Pri prihlásení používateľa (alebo pri načítaní stránky už prihláseným používateľom) by sa zo servera zistili dáta o všetkých ešte nevidených reakciách a tie by sa zobrazili a pri otvorení vlákna by boli označené za videné alebo zmazané, to je jedno. Čiastočne máš pravdu, pretože nikdy sa nedá s určitosťou zistiť, či na teba používateľ reagoval, ale dá sa aspoň zistiť, či ťa vo vlákne spomenul, a to je podľa môjho názoru tiež vcelku cenná informácia.
jenikkozak
Profil
Marschmallow:
Předpokládám, že nejsem sám, kdo má prohlížeč spuštěný od restartu do restartu, což je jednou za měsíc. Přihlašuji se jednou za uherský rok. Na tom by tvůj systém selhal.

Mně současná sandboxová verze vyhovuje ve všech případech. Tedy v době, kdy čtu téměř všechna vlákna; když čtu jen ta, která považuji za zajímavá; i v době, kdy jsem vůbec neměl čas, denně jsem otevřel jen pár vláken, ale stejně je nestihl přečíst.

Nechtěl bych, aby se puntíky zobrazovaly u nepřečtených témat natrvalo. Předpokládám, že bych měl zbytečnou snahu je všechny proklikávat jen proto, abych se teček zbavil.

Seznam vláken, kde na mě někdo reagoval, bych nepoužil, stejně jako nepoužívám Má sledovaná témata a Mé příspěvky. Nejsem robot, nýbrž člověk se selektivním zapomínáním, jsem rád, že některé věci nevědomky ignoruji. Trochu se bojím, že by mě takovýto mechanismus lákal na něco málo zajímavé, co bych jinak přešel.
Kubo2
Profil
jenikkozak:
Předpokládám, že nejsem sám, kdo má prohlížeč spuštěný od restartu do restartu, což je jednou za měsíc.
Nie si :-)
Taurus
Profil
Juandev:
Chamurappi:
„Pokud ti nefunguje správně keš, nebylo by lepší rozklikávat si vlákna do nového tabu?“
To je pracné. Vpodstětě jsou takové weby, které mě k tomu nutí. Tak já zas naoplátku otravuji jejich vývojáře, aby to udělali pro uživatele jednoduší. Každý klik navíc je čas, čas jsou peníze a málo času je málo štěstí.

Co? Co je pracného a otravného na prostředním tlačítku myši?
Juandev
Profil
Chamurappi:
Zkoušel jsi zkoumat, proč ti nefunguje normální vracení zpět?
Ne, budu se muset na to podívat.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0