Autor Zpráva
lionel messi
Profil
Zdravím,

dnes pred chvíľou mi Chamurappi hodil jeden príspevok do Kontajneru, ale ani po dlhšom čase mi nezasvietila červená hláška s oznámením o jeho presunutí. Chcel by som sa preto spýtať, či ide o chybu alebo došlo k zmene a uvedený stav je žiaduci. Popravde by mi to upozornenie ani veľmi nechýbalo, o svojich príspevkoch mám dostatočný prehľad a viem odhadnúť, kedy skončia na smetisku dejín, skôr ma to máličko otravovalo. Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.
Chamurappi
Profil
Reaguji na lionela messiho:
Moderátor může určit, jestli se má upozornění vygenerovat. Vzhledem k tomu, že u příspěvků přivolávacích moderátory většinou autor počítá s tím, že bude přesunut do kontejneru, nepovažuji za nutné o tom generovat upozornění…

Popravde by mi to upozornenie ani veľmi nechýbalo, […], skôr ma to máličko otravovalo.
… a právě proto to upozornění vypínám. Když si na to vzpomenu.

Jestli tento můj pohled na věc sdílejí i kolegové, mohl bych to trošku zautomatizovat (tzn. výchozí rozhodnutí, zda se má/nemá generovat upozornění na přesun, by záviselo na přítomnosti tří M v příspěvku).
jenikkozak
Profil
Zajímalo by mě, jaký názor na to mají ostatní pravidelní účastníci diskuse. Já totiž zobrazování upozornění neruším, a to proto, že když jsem byl ještě malej a neměl moderátorská oprávnění, byl jsem vždy zvědavý, jak je která situace vyřešena. Zda byl padouch potrestán a dobro zvítězilo nad zlem.
Pokud ale budu vědět, že upozornění někoho obtěžuje, snažil bych se mu vyhovět.
Fisir
Profil
Reaguji na jenikkozaka:
Pokaždé, když se objeví červené upozornění ve mě hrkne, co jsem to zase provedl a pak je úleva, když mi moderátor poděkuje za upozornění na nějaký nepořádek. Spíš bych tam to upozornění ale nechal.
Tori
Profil
jenikkozak:
Já jsem taky zvědavá.
Petr ZZZ
Profil
Právě za účelem zmírnění nežádoucích účinků hrknutí většinou poděkuji, když někdo z dobrého důvodu přivolá moderátora. :-)

Možnost volby, zda se červená hláška o přesunutí má ukázat nebo ne, má nevýhodu v tom, že může být matoucí (viz úvod tohoto vlákna), když se hláška někdy zobrazí a jindy ne. Neumím ale posoudit, která nevýhoda je významnější — matení kvůli jednomu nebo častější hrkání kvůli druhému řešení.
Amunak
Profil
Možná mít dvě hlášky - jednu červenou, když někdo něco provede, a druhou šedivou, ne tak nápadnou a "útočnou", když se přesune příspěvek s mmm. Já se taky občas zhrozím, co jsem to provedl, ale jak píše jenikkozak, jsem většinou zvědavý, jak to dopadlo (na druhou stranu já lezu do kontejneru pravidelně tak jako tak, takže je mi to vcelku jedno). Neviditelné to nechávat jen tehdy, když je nenápadnost opravdu žádoucí.

Teď mě tak napadlo - rozbije tag [!] uvnitř mmm přivolání moderátorů? Protože zaručeně odežene tu upozorňující hlášku :-)
Fisir
Profil
Reaguji na Amunaka:
já lezu do kontejneru pravidelně tak jako tak
Tak to jsme dva…

rozbije tag [!] uvnitř mmm přivolání moderátorů?
Ano.
juriad
Profil
Také často chodím k Ledu a do Kontrejneru. Pobavit se a podívat, kdo a co zase provedl: přečíst si obhajoby, že příspěvek obsahující deset vět z toho devět lživých je přínosný a neměl by být vyhozen :)

Možná by šlo změnit uporoznění tak, zby zobrazovalo i název vlákna, odkud byl příspěvek vyhozen.
Uživatel by se rychle zorientoval a nebyl vyděšený, co zase provedl.
Chamurappi
Profil
Navrhuji udělat to takhle:
1) Přesunutí příspěvku se třemi M nebude generovat žádné upozornění.
2) Samotné připsání moderátorské poznámky do příspěvku, který obsahoval tři M, by vygenerovalo nějaké jiné (třeba žluté) upozornění, jehož obsahem by mohla být i ona moderátorská poznámka, nepočítaje moderátorskou poznámku na začátku příspěvku. Toto upozornění by mělo zavírací křížek (nejsnadněji jako odkaz na 204 No Content + změnu třídy), nevyžadovalo by navštívení vlákna, kde k zásahu došlo.
3) Připsání moderátorské poznámky do příspěvku se třemi M by nezrušilo moderátorské upozornění. (Momentálně ho ruší, což velmi často blokuje situaci.)

Zároveň by se upozornění mohla přesunout na nějaké nápadnější místo, třeba hned pod menu. Jednak by to vyřešilo mobilní zobrazení, jednak by to odstranilo problém, že někteří lidé na místo vedle loga nekoukají, ani když tam září agresivní červená. Z DB by nějaký kolega mohl vytáhnout statistiky, kolik lidí běžně diskutuje i se svítícím upozorněním…


Reaguji na jenikkozaka:
Zda byl padouch potrestán a dobro zvítězilo nad zlem.
Pokud k přesunu příspěvku nedojde, nedozví se diskutér nic. I to by se napravilo výše uvedeným návrhem.
juriad
Profil
Chamurappi:
Zároveň by se upozornění mohla přesunout na nějaké nápadnější místo, třeba hned pod menu.
Upozornění bych se nebál přišpendlit nahoru {position: fixed; top:0} s nějakým zavírátkem. Současné umístění mi přijde nedostatečně viditelné.
lionel messi
Profil
Reagujem na Chamurappiho:
Zdá sa mi to ako dobré riešenie.

Reaguji na Fisira, Amunaka a juriada:
Do kategórie U ledu taktiež chodievam pravidelne.
Kubo2
Profil
Reakcia na lionela messiho:
Reaguji na Fisira, Amunaka a juriada:
Do kategórie U ledu taktiež chodievam pravidelne.
Tiež tam každých pár dní mrknem. Ale napriek tomu som vďačný za hlášku, ktorá je predmetom tejto diskusie ;-) Vážne veľmi uľahčuje orientáciu v tom, čo sa tu deje.
lionel messi
Profil
Reagujem na Kuba2:
Nuž, vždy bude platiť staré známe: Tisíc ľudí, tisíc chutí. Napriek tomu by to podľa môjho názoru chcelo trošku zjednotiť — buď generovať upozornenie vždy automaticky, alebo trebárs ako píše [#10] Chamurappi, podľa názoru väčšiny moderátorov a snáď aj užívateľov :-) Pretože takto nejednotne to na mňa pôsobí trochu mätúco (napr. môj včerajší príspevok s 3 „m“, kt. mi vyhodil Davex upozornenie vygeneroval).
Str4wberry
Profil
Reakce na Chamurappiho:
někteří lidé na místo vedle loga nekoukají, ani když tam září agresivní červená
Z DB by nějaký kolega mohl vytáhnout statistiky, kolik lidí běžně diskutuje i se svítícím upozorněním…

Myslím, že ignorace upozornění, pokud jsou moc častá, je naprosto běžný jev, kterému změnou umístění nezabráníme. Jediné řešení je generovat méně upozornění nebo je automaticky či velmi nenamáhavě likvidovat, aby svítící upozornění bylo vzácné.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
ignorace upozornění, pokud jsou moc častá
Ona jsou častá? Já mluvím o lidech, kteří jsou upozorněni poprvé v životě a nevšimnou si toho, protože vedle loga neočekávají nic důležitého.
Koukal jsi do DB?

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0