Autor Zpráva
lionel messi
Profil
Zdravím,

už pár dní som rozmýšľal nad touto žiadosťou, ale až dnes som sa osmelil. Chcel by som moderátorov poprosiť o prístup do sandboxu. Dôvodom je jednak, priznávam sa bez mučenia, zvedavosť, a jednak ochota podieľať sa na testovaní nových „features“ tejto skvelej diskusie. Som tu registrovaný rok aj niekoľko dní a v súčasnosti sem nakuknem takmer každý či každý druhý-tretí deň. V prípade akceptovania žiadosti prosím o zaslanie údajov na mail v profile (ak sa adminom zobrazuje, keď ho mám nastavený na neukazovať iným užívateľom; ak nie, doplním ho v niektorom z ďalších príspevkov). V opačnom prípade som ochotný ešte nejaký čas počkať, prípadne pokojne aj zabudnúť, že nejaký sandbox vôbec existuje. Ďakujem veľmi pekne za akúkoľvek — kladnú i odmietavú — odpoveď.
Marschmallow
Profil
lionel messi:
Já jsem pro. Pomáhá tu, radí...
Ale záleží to na moderátorech :)
lionel messi
Profil
Reagujem na Marschmallowa:

Ďakujem za pozitívnu odozvu, vážim si ju. Bohužiaľ musím priznať, že niektoré moje rady v kategórii PHP alebo databázy boli tak trochu „výkrikmi do tmy“ (som len začiatočník v týchto oblastiach, preto sa trochu krotím :)), bola to však vždy len snaha „splatiť“ tejto diskusii to, čo mi dala — vždy som sa dozvedel odpovede na svoje zvedavé otázky a často i len samotné nazeranie do jednotlivých vláken mi pomohlo rozšíriť si obzory v danej problematike.
Joker
Profil
Shodou okolností zrovna přemýšlím nad založením vlákna na téma sandboxu, tak to pošlu sem jako alternativní návrh:
Podle mě ta funkce testovacího prostředí v sandboxu už dlouho je na vedlejší koleji.
Spíš než „DJPW Beta“ to je „DJPW Pro“, vylepšená verze diskuse pro stálé návštěvníky.
Ani si nejsem vědom, že by se aktuálně nějaká konkrétní funkčnost testovala, prostě tam jen měsíce sedí už hotové úpravy, které se do ostré verze nepřenesly, protože „to není nic důležitého“. Přitom snad všichni s přístupem používají sandbox pro běžnou činnost na diskusi, protože to je novější verze.

Já bych možná byl pro, jestli teda neprobíhá zrovna nějaký vývoj, nasadit aktuální sandbox do ostré verze a pak sandbox na nějaký čas zrušit.
Protože když jsme si jen řekli, že pro běžnou diskusní činnost budeme používat ostrou verzi a ne sandbox, skončilo to pak tak, že jsem to dělal jen já :-)
Petr ZZZ
Profil
Opakovaně se mi stává, že se do sandboxu nemůžu dostat, ale do ostré verze ano. Z okénka, které se ptá na heslo do sandboxu, se načte jen obrys nebo grafika, ale ne políčka na vyplnění přístupových údajů. Řeším to zavřením prohlížeče (samotné okénko se zavřít nedá) přes Ctrl+Alt+Del, znovuotevřením a přístupem přes ostrou verzi.
Chamurappi
Profil
Nemám námitek proti vpuštění lionela messiho do sandboxu. Asi by tam chtěl i Kubo2, toho tam také můžeme pustit.
Tentokrát ale po nasazení sandboxu změníme heslo. Přidáme na konec dvojku, to nikoho nenapadne :-)


Reaguji na Jokera:
jestli teda neprobíhá zrovna nějaký vývoj
Já mám rozdělaných docela dost (převážně malých) věcí, které si testuji přes HTML dodatek linkující JS a CSS z localhostu. V brzké době je hodím do sandboxu…

Jinak je tu i pár věcí, které by se určitě měly rozhodnout/dodělat před nasazením.


Reaguji na Petra ZZZ:
Tvůj problém velmi pravděpodobně nesouvisí s ničím uvnitř sandboxu, spíš za to může samotný fakt, že je sandbox zaheslovaný … a že Sitekiosk-prohlížeč je týraný špatným hardwarem.
_es
Profil
Petr ZZZ:
Adresa v tvare http://meno:heslo@diskuse.jakpsatweb.cz/.sandbox nefunguje?
Fisir
Profil
Reaguji na Chamurappiho:
po nasazení sandboxu změníme heslo
Výborně, můžu pokračovat v původním vlákně?
Kubo2
Profil
Chamurappi:
Asi by tam chtěl i Kubo2, toho tam také můžeme pustit.
Pôvodne som vyslovene neplánoval požiadať vás o prístup, no nepopieram, že ma vnútro sandboxu zaujíma. Ostatne by sa z času na čas predsa len hodil HTML/CSS dodatok pre otestovanie niektorých vecí, či podobné funkcie. Keby sa náhodou stalo, že ma do sandboxu pustíte, rád sa budem podieľať na vývoji diskusie nielen po stránke odbornej úrovne, ale aj stránke technickej, súvisiacej s chodom diskusie. Prípadne mi teda prosím pošlite prihlasovacie údaje na mail...
Petr ZZZ
Profil
Chamurappi:
Včera nebo předevčírem a také porůznu o víkendech to byly pokusy o přístup z IE10 (Sitekiosk jsem používal jen v týdnu a od minulého čtvrtka už ho nepoužívám vůbec).

_es: Díky za tip, ale nefunguje (ani když obrátím pořadí meno:heslo / heslo:meno). Ale teď jsem se třeba přihlásil z IE10 bez problémů normálním způsobem. Nefunguje to jen někdy, chová se to nevyzpytatelně.

Ještě abych se vyjádřil k původnímu tématu: Nemám námitek ani proti vpuštění Lionela a Kuby ani proti nasazení sandboxu do ostrého provozu, jen se tedy nepovažuji za někoho, kdo je schopen posoudit případné výhody/nevýhody.

Nicméně těším se, až bude nabodeníčkovač dostupný z ostré verze, kdyby se mi zase někdy nedařilo dostat do sandboxu. :-)
lionel messi
Profil
Ďakujem všetkým ešte raz veľmi pekne za pozitívnu odozvu!

P.S. Môžem sa ešte bez údajov spýtať, aká je adresa sandobxu? :-)
Kubo2
Profil
lionel messi:
aká je adresa sandobxu?
http://djpw.cz/.sandbox/
lionel messi
Profil
Pre prípad, že by sa rozhodli moderátori poskytnúť mi údaje do sandboxu, som zverejnil svoj mail v profile. :-)
Kubo2
Profil
lionel messi:
(...) som zverejnil svoj mail v profile.
Mal som taký dojem, že oni ho tam vidia aj napriek nastaveniu Skrýt email, ale asi budem nasledovať tvoj príklad :-)
Str4wberry
Profil
Přesně tak, i neveřejný e-mail se moderátorům ukazuje.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0