« 1 2 »
Autor Zpráva
Str4wberry
Profil
Pojďme dát dohromady seznam věcí, které je potřeba rozhodnout a udělat před nasazením současné podoby sandboxu.

1) Změna stylu tlačítek. Osobně už jsem si zvykl.

2) Hodnocení příspěvků. Nasadit hodnocení, jehož data se zatím nijak nevyužívají, nebo si ho nechat, až vymyslíme nějaké vyhodnocování?

3) Přidat stránkování k „Moje sledovaná témata“.

4) Přidat do statistiky opět přehled nejaktivnější uživatelů od založení diskuse.

5) Ponechat označení kategorií u odkazů do JPW? CSS

6) Jednotlivé favicon spřátelených webů sloučit do CSS spritu. Je čas, Živá ukázka, Webylon.info, Foto
Fisir
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Ad 2) Nejspíš nasadit, ať máme potom na to vyhodnocování nějaká data.
Ad 5) Vypadalo by to lépe, když by se zrušilo podtržení u „ikonky“. ()
nemeja
Profil
Str4wberry:
1) Používám svůj dodatek, aby tlačítka vypadala jako normální odkazy, nenarušuje mi to tolik příspěvek, tlačítko mi do celkového stylu moc nesedí :(

2) Hodnocení bych asi ponechal zatím v sandboxu, dokud se pro něj nenajde řádné využití

4) Možná by se hodilo dát tam i podmínku, jestli se uživatel přihlásil v posledním čtvrt roce, což by nevypisovalo členy, kteří sem již nechodí, ale dříve měli hodně příspěvků, možná, pokud by to bylo myšleno, jako pocta či dík

5) Jo, moc se mi to líbí a je to "user-friendly" :D

Jak to vypadá s dark vzhledem?
Radek9
Profil
1) Celkem jsem si zvykl, líbí se mi. Pouze tlačítko „Přidat téma mezi sledované“ se mi v Chromu zobrazuje zprava useklé.
2) Osobně jsem ho vlastně ještě nepoužil, vždycky zapomenu, že tam je. Myšlenka dobrá, ale možná bych ho nějak zvýraznil.
5) Určitě, přijde mi to dost užitečné.
Petr ZZZ
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
ad 1) Tlačítka zabírají trochu více místa než obyčejné odkazy (poznámka pro nemoderátory: moderátoři mají tlačítek víc), ale zvykl jsem si na ně a líbí se mi. Asi bych u nich zůstal.
ad 2) Přijde mi, že jsme o tom dlouze diskutovali a výsledku se nedobrali. Asi bychom mohli hodnocení na zkoušku nasadit. Kdyby to chtěl někdo ať už z jakéhokoli důvodu zneužívat, myslím si, že to bude poznat a tím pádem bude možné se podle toho zachovat.
ad 3) Stránkování se vždycky hodí.
ad 4) Pokud to nebude výkonově příliš náročné, jsem pro.
ad 5) Nevím. Někdy to vypadá trochu divně:
mrkni do sbírky návodů Jak psát web.
mrkni do sbírky návodů „Jak psát web“.
ad 6) Předpokládám, že je sloučení v zájmu rychlosti, takže proč ne — jen by nebylo dobré, kdyby zrovna tohle mělo zdržet nasazení sandboxu do ostrého provozu.
Str4wberry
Profil
Ad 2) Jde o to, jestli si nasazením hodnocení příspěvků bez využití nasbíraných dat nevychováme hodnotitele, kteří po prvotním zájmu přestanou hodnotit, protože to bude tak nějak k ničemu, a po pozdějším vymyšlení využití už svůj návyk nezmění.

Ad 4) Statistika se kešuje, takže náročné výpočty příliš nevadí.

Ad 5) Ano, občas to trochu divně vypadá. Ale osobně myslím, že to za to stojí.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Přidat stránkování k ‚Moje sledovaná témata‘.
A zrušit/schovat seznam „Mé příspěvky“. Drtivá většina uživatelů tam uvidí totéž, co v seznamu sledovaných, nebudou chápat rozdíl. Sledování by neměla být nadstandardní funkčnost pro pár vyvolených.
Ještě by se mohla zavést oblíbená vlákna. Z hlediska úsilí by to nestálo prakticky nic, stačí zkopírovat mechanismus sledování bez toho, aby přidání příspěvku měnilo stav. Je nežádoucí, aby lidi používali sledování jako oblíbení.

Přidat do statistiky opět přehled nejaktivnější uživatelů od založení diskuse.
Ale určitě nechat i ten stávající přehled.
Globální statistiky mi přijdou skoro zbytečné (stejně mě nikdo nepředběhne :-)), možná by se seznam jmen odkazujících na profily důležitých lidí nemusel prezentovat jako graf, ale jako nějaký … obyčejný seznam. Třeba abecedně řazený, ať se v něm pohodlněji hledá. A nebo jako tabulka a u jmen i ukázat ikonky kategorií, v nichž jsou zmínění lidé nejaktivnější, to by mohla být trošku zajímavá informace.

Ponechat označení kategorií u odkazů do JPW?
Hlavně by to chtělo sjednotit, jestli má pisatel možnost ovlivnit přítomnost označení. U odkazů do DJPW tu možnost má, u odkazů na JPW (a jiné weby) ne.
Použití textů k označení vypadá občas dost divně: <img alt="alternativa">, v některých prohlížečích se ten text dá označit a zkopírovat, hlasové čtečky ho možná budou číst… a ani běžní lidé, kteří na to nejsou zvyklí, to také nebudou moc chápat. „Přečti si návod, návody jak stránky dostat na server a něco o css CSS a js JavaScriptu“ — dokonce i programátoři, kterým jsem ukazoval některé zdejší příspěvky, byli z těch slov celkem na větvi.
Str4wberry
Profil
A zrušit/schovat seznam ‚Mé příspěvky‘.
Může být.

Ještě by se mohla zavést oblíbená vlákna.
Asi bych při současném nasazování šel nejjednodušší cestou. Tj. nové funkce, kterým nechybí jen kosmetické vyladění, nechat na příště.

Ale určitě nechat i ten stávající přehled.
Globální statistiky mi přijdou skoro zbytečné
Tak můžeme nasadit současný sandboxový stav. A ani to dál neřešit. :–)

Hlavně by to chtělo sjednotit, jestli má pisatel možnost ovlivnit přítomnost označení.
Byl bych asi spíš pro to, aby ta možnost nebyla. Smysl v označení spřátelených webů vidím v tom, že na takové odkazy nemusím klikat, protože (většinou) znám jejich obsah. Nebo naopak vím, že na ně mám klikat, protože nabídnou relevantní obsah (typicky živou ukázku).

Použití textů k označení vypadá občas dost divně
To vadí akorát v inline kódech, ne? Možná by to mohlo (v kódech) umístění těch popisků při :hoveru do místa horního indexu za odkazem.
jenikkozak
Profil
Ad 4) Str4wberry:
> Globální statistiky mi přijdou skoro zbytečné
Tak můžeme nasadit současný sandboxový stav. A ani to dál neřešit. :–)
V tomto úhlu pohledu jsou přece veškeré statistiky této diskuse zbytečné. Na tu stránku se nikdo nechodí vzdělávat. Vzhledem k tomu, že nejsou náročné na vytvoření ani na provoz, přijde mi škoda globální statistiky vyhodit, když je třeba někdo (já) chce použít.

Ad 5) Aby při kopírování v některých prohlížečích nevznikly tolik nesmyslné texty, mohl by se ten doplněk vložit do závorek. Ale asi to bude celkově na delší hraní, tak by se to mohlo třeba posunout do další verze.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
nové funkce, kterým nechybí jen kosmetické vyladění, nechat na příště.
Ale do té doby se může zdeformovat způsob použití sledovaných vláken.
Vidinu velmi brzkého nasazení úplně nesdílím, dodělat oblíbená vlákna (jako kopii sledovaných) je otázka na pár desítek minut, vychytání chyb v djpw.css a djpw.js, které mám na localhostu, potrvá nejspíš déle.

Tak můžeme nasadit současný sandboxový stav.
Ale někteří lidé chtějí používat statistiku jako adresář. Proto navrhuji dát tam (nebo někam kolem) tu abecedně řazenou tabulku.

To vadí akorát v inline kódech, ne?
Ne. Viz další věty, co jsem psal. Nikdo, kdo na to není zvyklý, nechápe na první pohled, že to není součást psaného textu, ale jen označení odkazu.
Řešení by bylo zavést pro odkazy na JPW také ikonky.
Kajman
Profil
Ad 2) Co zatím v první fázi, než vymyslíme něco sofistikovanějšího, zvýraznit zeleně příspěvky, co mají v součtu alespoň +5 a opačně červeně od hranice -5 bez vypsání přesného hodnocení?

Na 3 a 4 se můžu o víkendu mrknout.
Kajman
Profil
3 hotovo

4 také, přidal jsem tam do volného místa i kategorie, ale musel jsem všem přidat nějaká ta procenta, aby se tam vešly, tak je graf trošku nelineární.
Str4wberry
Profil
Koukám, že už je sobota. :–)

Ad 6) Zkusil jsem spojit favicony spřátelených webů do CSS spritu. Dělá se to takhle.

Ad 5) Texty označující kategorie jsem vypnul v <code>, kde to vypadalo fakt divně.

Ad 2) Jsem pro prozatímní zvýraznění hodnotného/nehodnotného příspěvku při neznámém počtu kladných/záporných hodnocení. Stejně potřebujeme nabrat nějaká data, abychom mohli spočítat ranky uživatelů a v budoucnu hodnocení zpřesnit. Přidáno.
Kajman
Profil
Str4wberry:
Super a stihneš to nasadit, než to Chamurappi obohatí o nový js? :-)
Chamurappi
Profil
Favikony už tu mám pár měsíců spojené stejnou technikou, jako jsem spojil ikonky kategorií. Mezi nimi mám i ikony pro sekce JPW, takže se nemusí používat :before s textem, ani se nemusí vypínat v <code>.


Reaguji na Kajmana:
Ještě je tu několik chyb v JS a v mobilním CSS.

co mají v součtu alespoň +5 a opačně červeně od hranice -5
Jako že pak budou ty špatně hodnocené příspěvky to nejvýraznější, co tu je?
Jakékoliv podbarvení celého řádku tabulky by se mi dost nelíbilo.


Reaguji na Str4wberryho:
Stejně potřebujeme nabrat nějaká data
Data se naberou tím, že na to lidi budou klikat, ne tím, že uvidí podbarvení. Co se změnilo od loňské dohody?

Já teď nehodnotím příspěvky prakticky vůbec, protože tu prvních několik měsíců byla vidět čísla a já nechtěl, aby bylo vidět (byť jen v sandboxu), co jak hodnotím… tak jsem si zvykl tu možnost téměř ignorovat.
Tori
Profil
Chamurappi:
Jakékoliv podbarvení celého řádku tabulky by se mi dost nelíbilo.
Co kdyby byl barevný jen tenký proužek horním konci pravého td.indikace? Nebo nějaký malý puntík / ikonka v některém rohu příspěvku. Ani by to nemusely být moc výrazné barvy, aby to nerušilo ty, které hodnocení nezajímá.

edit: Ještě mě napadla blbůstka, že jak by příspěvek nabíral negativní hodnocení, mohl by se mu postupně snižovat kontrast písma (i u odkazů, kódu, apod.), takže by s přibývajícími negativními hlasy pomalu mizel ze scény, případně od nějakého počtu negací by se sbalil do tenkého proužku.
Str4wberry
Profil
Reakce na Chamurappiho:
Ještě je tu několik chyb v JS a v mobilním CSS.
V mobilním CSS ostré diskuse je chyb daleko více. Co je za chyby v JS? Myslím, že pokud budeme chtít nasadit dokonalou podobu, tak to nenasadíme nikdy.

Data se naberou tím, že na to lidi budou klikat, ne tím, že uvidí podbarvení. Co se změnilo od loňské dohody?
Už si to moc nepamatuji. Jestli jsme se dohodli, že spustíme hodnocení příspěvků, které nebude nic dělat, tak prosím.

Favikony už tu mám pár měsíců spojené stejnou technikou, jako jsem spojil ikonky kategorií. Mezi nimi mám i ikony pro sekce JPW, takže se nemusí používat :before s textem, ani se nemusí vypínat v <code>.
No, tak to je škoda, že jsi to ještě nedal do sandboxu.
Kajman
Profil
Ten celozelený řádek, co tu chvíli byl, mi taky přijde až rušivý pro čtení v něm i okolo. Ale současné nijaké zvýraznění snad bude dostatečně decentní, aby před admina prošlo nasazení neideální verze :-)

Chamurappi:
Stejně se během pár dní či týdnů bude nasazovat oprava věcí, které se za léta testování nepodařilo ošetřit. Tak můžeš ty chystané opravy nasadit přitom.
Chamurappi
Profil
Nedodělaných věcí je tu víc. Jestli se někdo nudí, může si pročíst vlákno o vývoji a všechny nedořešené otázky zrekapitulovat.

Pokud si dobře vzpomínám, tak pro mě bylo nepřijatelné zmírnění dopadů banu, které v sandboxu zavedl (a nejspíš nezrušil) Str4wberry, tedy že zabanovaný může bez potíží diskusi číst. Jaká je situace teď?
Také jsem chtěl zrušit/schovat seznam „Mé příspěvky“, stále ho vidím…


Reaguji na Str4wberryho:
V mobilním CSS ostré diskuse je chyb daleko více.
V mobilním CSS u mě je jich zase mnohem méně. Třeba patička tabulky posledních diskusí se už nezobrazuje nad tabulkou.

Co je za chyby v JS?
Klik na logo znovunačítá poslední diskuse skriptem, i když na poslední diskuse uživatel nevidí. Pokud jsem nalistovaný na adrese s #posledni, tak ten skript selhává.

No, tak to je škoda, že jsi to ještě nedal do sandboxu.
Jo, v tom se shodneme :-)


Reaguji na Kajmana:
Tak můžeš ty chystané opravy nasadit přitom.
To bych pak musel udržovat dvě různé verze, jednu ostrou na opravování a druhou další-sandboxou, s věcmi, které mi teď říkáte, že mám odložit.


Reaguji na Tori:
případně od nějakého počtu negací by se sbalil do tenkého proužku
Skrývání nekvalitních příspěvků je nežádoucí. Pokud něco nemá být vidět, nemělo by to tu být vůbec.
nemeja
Profil
Chamurappi:
Pokud něco nemá být vidět, nemělo by to tu být vůbec.
V tom případě by se mohl například při určitě hranici špatných hlasů - například 10% ze všech návštěvníků vlákna - zavolat moderátor, jako v případě m m m.
Chamurappi
Profil
Reaguji na nemeju:
například 10% ze všech návštěvníků vlákna - zavolat moderátor
A co by s tím měl dělat? Kdyby s příspěvkem nesouhlasilo 80 % lidí, tak to pořád není důvod ani ke smazání, ani ke skrytí.

Negativní ani pozitivní hlasy by neměly nahrazovat žádnou činnost, kterou diskutéři běžně dělají.
abc
Profil
Možná by to potom mohlo být seřazené podle počtu hlasů, podobně jako na stackoverflow
Joker
Profil
Ad hodnocení příspěvků:
Stačilo by dát příspěvku s +5 a více jednu CSS třídu a příspěvku s -5 a méně druhou a pak by se to mohlo doladit operativně.

Z toho co napadlo mě by se mi asi nejvíc líbilo záporně hodnocené příspěvky zatím nijak neodlišovat a kladně hodnoceným dát nějakou ikonku před číslo příspěvku, třeba hvězdičku.

nemeja:
by se mohl například při určitě hranici špatných hlasů - například 10% ze všech návštěvníků vlákna - zavolat moderátor
10% návštěvníků (registrovaných) by u většiny vláken znamenalo tak 1-3 hlasy.
Asi bych minimálně počkal, k čemu se to hodnocení reálně bude používat. Že s příspěvkem někdo nesouhlasí není ještě důvod ho mazat.

abc:
Tady ale na sebe lidi často reagují navzájem a příspěvky nejsou uspořádané do stromu podle reakcí, takže při řazení podle počtu hlasů by bylo těžké sledovat časovou posloupnost příspěvků a z některých vláken by se stal nesrozumitelný chaos.
Chamurappi
Profil
Hodnocení příspěvků má vlastní vlákno. V teoretizování o něm pokračujte prosím tam… (ideálně poté, co si přečtete dřívější myšlenky). Nejspíš vás tam stejně přesunu…


Reaguji na abce:
To by tuto diskusi zlikvidovalo. Dialogy, postupy a jejich zpochybňování jsou důležitější než masově přijatá správná odpověď.
Krom toho se mi samozřejmě nelíbí, že by šlo z pořadí poznat, kdo je nejlépe hodnocený. Motivací k odpovídání by nikdy neměla být snaha o dobré hodnocení.
Alphard
Profil
Ad hodnocení:
Můj názor je nic neskrývat, ani nevolat moderátory, souhlasím s Chamurappim, že by hodnocení nemělo zásadně měnit dosavadní stav. A zatím bych postupoval jak navrhuje Joker, označit kladné příspěvky, zbytek zatím neřešit.

Nějaké označení je třeba, jestli se má hodnotit, musí být vidět zpětná vazba. I když je to jen v sandboxu, za tento rok je zde jen 95 hlasů, z toho více než polovina z posledních dnů. Až budou skutečně reprezentativní data, viděl bych jejich použít pro řazení při hledání.

Chamurappi [#24]:
Reakci mám rozepsanou tady, přesuň mě s ostatními.
Petr ZZZ
Profil
Když v Mé příspěvky kliknu na Třídit podle vašich posledních odpovědí, nic to nenajde: (Zatím žádné příspěvky.)
Kajman
Profil
Petr ZZZ:
Opraveno.
Kubo2
Profil
Str4wberry:
1) Změna stylu tlačítek. Osobně už jsem si zvykl.
Videl som niekoľko screenshotov súčasnej sandboxovej verzie a úprimne sa mi tam tie tlačítka namiesto klasických odkazov „Odpovědět - Citovat“ nehodia. Síce je mi viac než jasné, že tlačítka sa už do svojej prechodzej podoby nedostanú, ale nebolo by na škodu vytvoriť aspoň nejaký JavaScriptový prepínač na pôvodné odkazy. :-)
Kubo2
Profil
Ak dovolíte, ešte doplňujúca otázka: Kedy by v podstate malo prebehnúť finálne nasadenie sandboxu do ostrej prevádzky?
_es
Profil
Vzhľad tlačítok na ohodnotenie príspevku sa mi nezdá dosť jasný. Pripadajú mi trochu ako navigačné šípky na skok na predchádzajúci či nasledujúci príspevok. Tiež ich umiestnenie - nie je z neho jasné, že sa vzťahujú k príspevku, aj preto, že je to v „oblasti“ pre prispievajúceho, nie pre príspevok.
« 1 2 »

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0