Autor Zpráva
TomasJ
Profil
Zdravím. Zajímá mě, jak udělám čárkovanou čáru nad doplněným textem? Já když přidám nějaký text a použiji na něj bb kód [!edit], žádná taková „oddělovací“ čára se mi nezobrazí. Je na to nějaký jiný skrytý kód?

A jen tak mimo téma: Dnes jsem jen tak projížděl www.jpw.cz a všiml jsem si odkazu vpravo v navigaci vedoucího sem (Diskuze), ale zde je všude psáno diskuse. Je to nějaký záměr?
Marschmallow
Profil
TomasJ:
Je na to nějaký jiný skrytý kód?
Všechny možné vychytávky pro návštěvníky najdeš v nápovědě. A samozřejmě, že moderátoři mají různé vymoženosti (barevný text, moderátorská poznámka...)

vedoucího sem (Diskuze), ale zde je všude psáno diskuse. Je to nějaký záměr?
Obě varianty jsou správně. Jen se dříve spíše používalo slovo diskuse nad diskuzí. To je skoro stejné jako třeba museum a muzeum.
juriad
Profil
Musíš zkusit kombinace formátovací značky s [hr].
Mimochodem, pokud chceš napsat BB značku tak, aby se nevykonala, musíš ji rozbít pomocí [!]

[hr] - obyčejná čára

[small][hr][/small] - krátká čára


[b][hr][/b] - tučná čára

[i][hr][/i] - tečkovaná čára

[del][hr][/del] - bílá čára


[edit][hr][/edit] - čárkovaná čára (to je ta co hledáš, je chytrá - při odeslání se doplní čas do title - najeď na ní myší)
_es
Profil
TomasJ, juriad [#3]:
To nie sú definície rôznych druhov čiar, ale vloženie čiary do niečoho iného a nie je isté, či sa to v budúcnosti nezobrazí inak.

TomasJ:
Ten „doplnený text“ vzniká tak, že sa niekto pokúša vložiť nový príspevok príliš skoro - vtedy je takým spôsobom „prilepený“ k pôvodnému príspevku.
Joker
Profil
juriad:
Tak tohle jsem nevěděl ani já :-)

_es:
To nie sú definície rôznych druhov čiar, ale vloženie čiary do niečoho iného a nie je isté, či sa to v budúcnosti nezobrazí inak.
Nicméně edit + hr opravdu udělá totéž jako automatické spojení příspěvků, resp. automatické spojení příspěvků do výsledného příspěvku taky vkládá edit + hr.
Str4wberry
Profil
Ještě doplním, že ty styly čáry je možné kombinovat.

Tedy [small][i][hr][/i][/small] udělá krátkou tečkovanou čáru a podobně:



Jinak užití „Diskuse“ i „Diskuze“ Yuhů zdůvodňoval tak, že někdo hledá se s a jiný se z, takže užitím obou tvarů bude vyhověno všem.
Chamurappi
Profil
Krom odlišných stylů čáry tu ještě máme netradičně nastylované tučné škrtnutí.
[b][del]Přísně tajné![/del][/b]
… z toho vznikne text viditelný jen při označení:
Přísně tajné!
TomasJ
Profil
Určitě nejaké odměřené prvky využiji, nejvíc mě ale zajímala čárkovaná čára, takže děkuji Ti juriade, Str4wberry a Chamurappi.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0