Autor Zpráva
CZghost
Profil
Zdravím. Hledám způsob, jak vytvořit vlastní záložku zde na diskusi, hodilo by se mi to u nadpisů, jenže v nápovědě nic není. Už jsem zjistil, že nadpis můžu stupňovat a [h] odpovídá [h3]. V nápovědě a i jinde zde na diskusi (zejména ve FAQ) jsou u nadpisů znaky mřížky, což znamená, že je zde záložka. Když na křížek kliknu, tak se zvýrazní nadpis. Když si někde vytvořím odkaz na tuto záložku, tak se mi po kliknutí na něj zobrazí stránka na té záložce (nadpisu). Jak toho docílím? Jde mi jen o funčnost, ne o přínos do obyčejných příspěvků. Zkoušel jsem parametr nadpisu, zkoušel jsem vedle nadpisu dát cosi jako záložku, ale bezúspěšně. Jestli mají tuto možnost jen moderátoři, rád bych to věděl. Nikde v nápovědě se o tom nepíše. Alespoň ty úrovně nadpisů byste mohli do nápovědy doplnit, takhle to vypadá, že nadpis je jen v jedné úrovni, která navíc není první, ale druhá, když vezmu styl H a H3:

Nadpis pomocí H

odpovídá

Nadpisu pomocí H3

Fisir
Profil
Reaguji na CZghosta:
Kdysi jsem tu příspěvky vylepšoval nadpisy a vším možným, ale (jak mi bylo vysvětleno), jen to zbytečně ruší.

# Jak to provést

[h#kotva]Nadpis[/h]
CZghost
Profil
Fisir:
Aha :-) Že to ruší, je mi jasný, využití vidím spíš v příspěvcích, kde je použití rozumnější (FAQ).

# Díky :-)

Chamurappi
Profil
Reaguji na CZghosta:
Už jsem zjistil, že nadpis můžu stupňovat a [h] odpovídá [h3]
A stejně dopadne také [h4][h9] a [h0], rozdíl se stírá při uložení.

Nadpisy jsme opatrně a víceméně v tichosti povolili i nemoderátorům nedlouho před tím, než se nasadila poslední verze diskuse, čemuž odpovídá i stav nápovědy. Není nutné, aby všichni věděli o všem. Když o možnosti vkládat všelijaké nadpisy a kotvy vědí jen zkušenější diskutéři, je menší šance, že se to bude zneužívat. Málokdo z nemoderátorů má motivaci psát vlastní FAQ :-)
CZghost
Profil
Chamurappi:
Tak je stejně dobré o tom vědět, nikdy nevíš, kdy to budeš potřebovat :-)

Jinak se tím dá oddělit třeba i vyhledávání, především nadpisem prvního nebo druhého stupně a delší příspěvek se tím dá také dobře strukturovat. Kdybych to použil v krátkém příspěvku, potom by to v případě jiného použití než výše uvedeného zbytečně rušilo. Více nadpisů hned za sebou také nejsou dobré.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0