Autor Zpráva
CZghost
Profil
Pomocí jednoduché metody lze obejít ochranu proti prázdným příspěvkům. Stačí zadat nedělitelnou mezeru jako číselnou entitu ( , zde jsem použil rozbíječ) a odeslat. Nebylo by možné nějak kontrolovat, zda zpráva neobsahuje pouze tento znak a v případě že ano, zabránit odeslání příspěvku? Mohl by toho někdo teoreticky zneužít. (Přiložený odkaz je na můj experimentální příspěvek, který nejlepší smmazat)
juriad
Profil
CZghost:
Jenže tvůj příspěvek není prázdný, obsahuje jeden znak. Měla by diskuse kontrolovat odeslání příspěvku skládajícího se jen z neviditelných znaků?
A neměla by diskuse rovnou kontrolovat smysluplnost odeslaných příspěvků? K experimentům slouží hřiště.
_es
Profil
CZghost:
V diskusii existuje pre moderátorov možnosť obnoviť príspevky, ktoré si niekto prepíše niečím nezmyselným a tým poškodí celé vlákno. Myslel si nejaké iné „zneužitie“?
CZghost
Profil
_es:
Myslel si nejaké iné ‚zneužitie‘?
Ano, jedná se o tzv. topic bumb (obnovení vlákna přidáním příspěvku).

juriad:
Na Hřiště jsem úplně zapomněl :-D Jednou jsem na něj úplnou náhodou narazil při prohlížení kategorie U ledu, co tam bylo za matroš, tak jsem si říkal, že asi bude lepší odtamtud zmizet :-)
Fisir
Profil
Reaguji na CZghosta:
Na tohle jsem tu již jednou decentně upozornil, Petr ZZZ pamatuje.
_es
Profil
CZghost:
obnovení vlákna přidáním příspěvku
Vlákno môže predsa „obnoviť“ aj tým, že tam namiesto   dá trebárs x.
Alphard
Profil
CZghost [#4]:
Jaký je rozdíl mezi „prázdným“ a neprázdným příspěvkem? Technické opatření je jen pomůcka, kterou jde obejít, stejně jako vyhvězdičkování vulgarit. Pak přijdou na řadu moderátoři.
Fisir
Profil
Když se to tu nebude rozmazávat, tak to zůstane stále vysoko nad inteligencí zdejších spammerů. A když ne, máme tu moderátory.
Petr ZZZ
Profil
Ne všechno lze kontrolovat algoritmem. Může se například stát, že příspěvek je skoro prázdný a přesto dává smysl. :-)
_es
Profil
Petr ZZZ [#9]:
To mi pripomenulo: Niekedy som sledovával, večer či v noci, Českú televíziu s titulkami z teletextu - pre elimináciu rušenia iných zvukom. Na konci niektorých relácií bývalo nejaké zvukové rozlúčenie s divákmi, ako „Na shledanou...“, „Děkujeme za pozornost...“, „Dobrou noc...“ a pod., no v titulkách pre nepočujúcich bolo len to, čo v tom odkázanom príspevku.
Str4wberry
Profil
Tuším, že tu už byly návrhy na neumožnění mazací editace. Porovnávat shodu původního textu a textu po editaci. Asi by to vytvořit šlo.
_es
Profil
Str4wberry [#11]:
Tie úvahy boli tuším nahradené implementovaním logovania príspevkov - ako lepším riešením. „Mazacia editácia“ nemusí byť vždy škodlivá.
jenikkozak
Profil
Petr ZZZ:
Může se například stát, že příspěvek je skoro prázdný a přesto dává smysl. :-)
Nebo je příspěvek dlouhý půl kilometru, a smysl nedává.

_es:
Tie úvahy boli tuším nahradené implementovaním logovania príspevkov - ako lepším riešením. ‚Mazacia editácia‘ nemusí byť vždy škodlivá.
Myslím, že tím byly spíše jen doplněny než nahrazeny.
Zda by zamezení mazacích editací bylo přínosné, půjde z těchto logů poznat.
Petr ZZZ
Profil
jenikkozak:
Nebo je příspěvek dlouhý půl kilometru, a smysl nedává.
Napadlo mě totéž chvilku po odeslání a nejdřív jsem to chtěl doplnit, pak jsem ale začal být zvědavý, jak dlouho potrvá, než to doplní někdo jiný. Docela to trvalo. :-)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Tuším, že tu už byly návrhy na neumožnění mazací editace.
Doplním odkaz: Měl by mít uživatel právo zrušit text svého příspěvku?

Asi by to vytvořit šlo.
Nevím, zda se to vyplatí. Když už umíme úplně všechno vracet do původního stavu, jediný pozitivní efekt by mohl spočívat v automatizovaném plácnutí přes prsty, které by u notorických samomazačů stejně nezabralo…


Reaguji na _es:
‚Mazacia editácia‘ nemusí byť vždy škodlivá.
_
_es
Profil
Okrem písania rôznych špeciálnych medzier krkolomne pomocou entít fungujú aj jednoduchšie spôsoby, napríklad „tučná medzera“ [b] [/b] - snáď to netreba „riešiť“.
Chamurapppi
Profil
_es:
presne tak
Kubo2
Profil
_es:
Alebo jednoducho rozbíjač.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0