Autor Zpráva
janbarasek
Profil
Ahoj,
našel jsem (asi) chybu ve fóru při zvýrazňování zdrojového kódu.

Nedávno jsem přidal příspěvek, kde se vyskytuje nějaký úryvek CSS kódu a použil jsem zvýraznění, které však není na tom místě, kde jsem ho určil já. Takto to vypadá v editoru:


V prohlížeči vidím toto:


Děje se to i vám? Myslím si, že chyba není na mé straně, ale na úrovni diskuse. Jinak se omlouvám za screenshoty, ale v tomto případě mi to přišlo lepší, než sem kopírovat ukázky formou textu (protože pak nebude vidět moje chyba).

Případně prosím moderátory (mmm), aby zjistili, jestli text mého příspěvku (zejména BB značek) je napsaný správně a že se jedná o chybu diskuse.

Díky. :)

Moderátor jenikkozak: Odstraněn zbytečný přivolávač moderátorů a kus titulku psaný velkými písmeny.
Joker
Profil
Dělá to kombinace <b> a značek (<span> atd.) dogenerovaných JUSHem.
Jinak samotný BBcode a z něj vygenerovaný HTML kód vypadá v pořádku.

Ve Firefoxu to vypadá ještě divočeji:
Kajman
Profil
Pokud se zápis css použije přímo v atributu html tagu, měl by být patřičně escapován. Pak problémy nejsou.
<div style="width: 100%; height: 60px; background-image: url('img/soustava_souradnic.php?q=sin%28x%29%2Bcos%28x%29&amp;z=20&amp;r=17'); background-repeat: no-repeat; background-position: center center;"></div>
Chamurappi
Profil
Reaguji na Jokera:
Záleží na šířce okna. Myslím, že je to divoké všude stejně.


Reaguji na janbaraska:
Souvisí s chybou Přepisuje se \" na \&quot;, JUSH z nějakého důvodu opravuje vnitřky atributů. Jelikož je zvýrazňovaný kód dvouvrstvý a spodní vrstva (odpovědná za šedé podbarvení) je kratší o amp;, dopadne to takhle.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0