Autor Zpráva
jenikkozak
Profil
Abychom věděli, jakým směrem máme směřovat vývoj kategorie Práce a zakázky, chtěl bych vás poprosit o zpětnou vazbu. Budu rád za informace od všech, kteří si tu podávali inzerát nebo na některý reagovali.

Příklad otázek, které by mě zajímaly:
- Pokud jste tu publikovali inzerát, podařilo se vám najít zájemce? Kolik jich přibližně bylo? Orientujete-li se trochu mezi členy této Diskuse, můžete napsat, zda šlo spíše o ně, nebo náhodné kolemjdoucí? Jaká byla doba, po kterou se vám zájemci ozývali? Byli nabízející se uživatelé na takové úrovni, jakou jste si představovali?
- Pokud jste odpovídali na nějaký inzerát, odráželo jeho znění skutečně poptávanou či nabízenou službu? Podařilo se vám s inzerentem domluvit? Byl tím, za koho se vydával? Obdrželi jste slíbenou odměnu?
- Co vám na zdejším systému inzerce vadí nebo naopak vyhovuje?

(Samozřejmě nemusíte odpovídat jen na navržené otázky. Nebojte se o svých zkušenostech rozepsat, rád si přečtu i delší příspěvky.)
Chamurappi
Profil
Reaguji na jenikakozaka:
V dřívějších dobách (dva až šest let zpět) jsem na inzeráty odpovídal poměrně často, vybíral jsem si malé jednorázovky. Pokud jsem pro protistranu nebyl příliš drahý, dohodl jsem se prakticky vždy, ve dvou případech jsem navázal dlouhodobější spolupráci. Nikdy jsem s nikým nepodepisoval smlouvu, na podvodníky jsem nenarazil.
Vzpomínám si akorát na jedno nedorozumění, zadavatel omylem popsal v inzerátu jednodušší zadání než chtěl a pak odmítal za dílo zaplatit s odůvodněním, že není hotové. Za další úpravy nakonec připlatil, i když poměrně nerad.

Na zdejším systému inzerce mi vadí, že zadavatelé zakázek mnohdy nevymezují technologie, které plánují používat, a že často nijak nenaznačují cenovou hladinu, v jaké se chtějí pohybovat. Člověk pak neví, zda jim vůbec má psát…
Juandev
Profil
Inzerát jsem tady podával tuším jen jednou. Poptával jsem provedení služby. Nějací lidé se ozvali a služba byla perektně provedena.

Nicméně osobně bych příště asi poptával jinde, jinde kde se to víc čeká - jako je webtrh či ten slovenskej web. Tady to spíše chápu jako drobný doplněk diskusního a poradenského fora.

Čili pokud chcete dělat nějaké změny této sekce, tak spíše koncepční a marketingové - než programming ve smyslu, jak se to bude chovat.


Chamurappi:
V dřívějších dobách
Malý offtopic - tak to jsem něco propás.
jenikkozak
Profil
Vezmu své zkušenosti chronologicky.
Já jsem inzerci začal používat před tím, než jsem začal podnikat, a na začátku tohoto období. Vybíral jsem si spíše jednoduché práce (tedy ne celé weby), za které jsem nechtěl žádný nebo jen symbolický poplatek. Mým cílem bylo získat zkušenosti - umět odhadnout náročnost práce i komunikace (která se pak započítá do ceny), naučit se mluvit řečí zákazníků, správně si rozvrhnout čas a tak, však to znáte. Šlo asi o necelou dvacítku inzerátů. Odpovídal jsem do hodiny od jejich publikování, odhadem tři čtvrtiny zakázek jsem získal. Ve dvou případech jsem zaplaceno nedostal, šlo však o malé částky, takže jsem se tím nezabýval.

Na zdejší inzerát jsem i koupil web. Bez problémů.

Na můj inzerát poptávající grafika se mi ozvalo asi deset lidí. S většinou jsem se pak snažil spolupracovat na některém z mých dalších projektů. Dlouhodobá spolupráce ale nevyšla s nikým z nich. Kvalita jejich práce neodpovídala mým představám, přestože jsem byl ochoten si připlatit.
Dva grafici po dokončení práce naúčtovali vyšší částku, než byla domluvená. Při přestřelce se zjistilo, že má protistrana nedisponuje žádnou municí. Domluvili jsme se na snížení původně domluvené hodnoty o 10 procent v prvním a o 20 ve druhém případě. Nerozešli jsme se ve zlém, ale ani jeden z nás nemá snahu další spolupráci vyhledávat.

Odpověděl jsem i na inzerát nabízející registraci do katalogů. Šlo však o tajného kouzelníka, který udělal abraka dabraka a zmizel i se zálohou. Nato jsem předvedl ještě lepší trik, jeho mizící kouzlo jsem vyrušil a donutil ho k vrácení trojnásobku zálohy.

Protože jsem chtěl mít k dispozici čísla dokazující (ne)účinnost registrace do katalogů, reagoval jsem i na další inzerát s podobnou nabídkou. Inzerent však zjistil, že registrace do tisíce katalogů není taková legrace, jak si myslel. Po dvou desítkách začal dělat mrtvého brouka. Snažil jsem se ho k dokončení spolupráce donutit i pomocí této Diskuse. Nakonec jsme se domluvili, že mi nebude nic účtovat.

Na studia nabízející SEO jsem nerezignoval hned. Tři odpovědi na různé inzeráty, tři odmítnutí z mé strany, jeden ban (za podvádění s referencemi a porušování pravidel Diskuse).

Díky této Diskusi jsem si našel i správce linuxového serveru, se kterým jsem naprosto spokojený.

Když jsem chtěl grafiku pro svůj nový web, chtěl jsem mít něco originálního. V kategorii Práce a zakázky jsem vyhledal 23 nabídek grafiků a napsal jim poptávku. Ani u jednoho z těch inzerátů nebylo napsáno, že by již nebyl aktuální. Pokud čekáte, že jsem dostal 23 odpovědí, mýlíte se. Dostal jsem 2. Neuspěl jsem ani s jednou. Odpoledne, kdy jsem kontakty hledal a psal jim, bylo zbytečně proplýtvaným časem.
Nejdéle jsem se zabýval s grafikem, který měl velmi hezké reference. Opakovaně jsme se bavili o mých představách, on práci stále odkládal, přesvědčoval mě o svých postojích atd. Po dvou měsících mi poslal pár obdélníků a obrázek Einsteina z obrázkové banky. Spolupráci jsme ukončili. Až s odstupem jsem zjistil, že ty jeho reference vůbec nevytvářel on.

Dal jsem si tedy vlastní inzerát. Šest odpovědí. O nějaké kvalitě práce vůbec nemůže být řeč. Nezaplatím dvanáct tisíc za poskládání pár obrázků stažených z netu.
Pak jsem přestal vymýšlet blbosti s inzercemi a prostě jsem napsal Taurovi.

Odpověděl jsem i na dva inzeráty, kde taková ta webová studia hledala kodéra na dokončení prací, u kterých jim hořel termín, a oni neměli čas se učit HTML. Jednu spolupráci jsem ukončil po dvou dnech, druhou po týdnu. Vlastně jsem ani nezačal pracovat, protože mi nebyli schopní dodat potřebné materiály.

Odpověděl jsem i na tři nebo čtyři inzeráty nabízející grafiku za reference, zdarma. Se dvěma jsem se domluvil a za práci jim dodatečně zaplatil.

Tři odpovědi na můj poslední inzerát mi ukázaly, že jsem jej špatně formuloval.

Ve volnu jsem odpověděl na tři inzeráty poptávající opravy textů. Bezplatně.

- Na zdejší inzerci mi nejvíc vadí, že příspěvky mají jepičí život. Pokud nenajdou zájemce první den, moc se s nějakým úspěchem počítat nedá.
- Snažit se reagovat na staré inzeráty je zbytečné, autoři se vůbec nenamáhají odpovědět.
- Inzeráty obsahující frázi „seo“ by se mohly rovnou zahazovat, ať se jimi nešpiní databáze. (Nenavrhuji to jako změnu. Popisuji svou zkušenost.)
- Na nabídky mladých webových studií nemá cenu odpovídat. Většinou za nimi stojí jediný člověk, který si myká. Když je tam lidí víc, nejsou schopní si mezi sebou práci rozdělit.
- Člověk, který o sobě píše, že umí vytvářet grafiku, kódovat, programovat, vyrábět SEO (a lepit sádrokartón), nejen že neumí všechno, ale spíše kloudně neumí ani jednu z vyjmenovaných činností.
- V některých případech je měsíční prodleva zbytečně přísná.
- Nejsou oddělené amatérské a profesionální nabídky. Z inzerátu se to většinou poznat nedá.
- Členové Diskuse nemají informaci o tom, zda jejich inzerát někdo viděl.

Líbí se mi, že inzeráty tu jsou pěkně naservírované mezi ostatními příspěvky. Že je jimi možné oslovit lidi, které znám z Diskuse. Také se mi líbí, že je možné prosadit sankce proti nepoctivým inzerentům. Také je dobré to, že se zde často přímo kontaktuje člověk, který pak na zakázce bude pracovat (mnohdy není nutné komunikovat s nějakým rádoby studiem). Někdy se hodí si díky dalším příspěvkům inzerenta zde na Diskusi ověřit, zda má opravdu znalosti, které uvádí.
Tomáš123
Profil
jenikkozak:
Myslím, že je čas vyjadriť sa. V dobe keď som písal svoj predošlý príspevok som práve pracoval na jednom projekte, práve odtiaľto, z diskusie. Nanešťastie, objednávateľ prestal komunikovať, takže za čas strávený pri dekoračných úpravách webu asi finančné ohodnotenie neuvidím (jedine, že by ho tento príspevok nabudil)...

Celkovo čo sa týka mojich skúseností s kategóriou, pridal som sem iba jeden inzerát. V ten istý deň sa ozval jeden človek, ktorý žiadne vtedy potrebné zadanie nevymyslel. Nikto ďalší sa už neozval.

Co vám na zdejším systému inzerce vadí nebo naopak vyhovuje?
Ľudia sem často pridávajú inzeráty bez uvedenia kontaktu... Navrhoval by som poskladať skript, ktorý zistí, či je v danom inzeráte použitý zavináč (@) alebo 10 (alebo viac) čísel po sebe (s medzerou, či bez)...V opačnom prípade vyhodí hlášku, ktorá na túto situáciu upozorní podobne ako na tri "m".
jenikkozak
Profil
Děkuji za příspěvek, Tomáši. Domnívám se správně, že bys v té situaci ocenil, kdyby ti mohli nějakou zpětnou vazbu poskytnout i lidé, kteří o tvou nabídku neměli zájem? Pokud by taková možnost existovala, dal bys přednost výstupu veřejnému (uživatel by mohl nějakým způsobem dát najevo, že ho inzerát sice zaujal, ale nemá o službu momentálně zájem), nebo skrytému ostatním diskutujícím?
Pod tou zpětnou vazbou si můžeš představit lajk jako na Facebooku, hodnocení na stupnici od jedné do pěti, možnost reagování na inzeráty formou příspěvků či tak něco. Nezabývejme se tu konkrétním technickým provedením ani jeho klady a zápory.
Tomáš123
Profil
jenikkozak:
Domnívám se správně, že bys v té situaci ocenil, kdyby ti mohli nějakou zpětnou vazbu poskytnout i lidé, kteří o tvou nabídku neměli zájem?
Áno, samozrejme...Ak si prečítaš znenie toho inzerátu, požadoval som v ňom iba minimálny záujem...Stačilo niečo vymyslieť, nechcel som za to peniaze, chcel som iba, aby niekto simuloval reálneho zákazníka.

Pokud by taková možnost existovala, dal bys přednost výstupu veřejnému, nebo skrytému ostatním diskutujícím?
Pokojne aj verejnému...
Str4wberry
Profil
Když se na tu vaši nabídku dívám, nedivím se, že se ozvalo tak málo lidí.

To zadání je moc obecné, že není pořádně jasné, co nabízíte. Jestli třeba převod grafiky do HTML kódu, nějaké drobnější úpravy nebo tvorbu celého webu.

Nakonec nabízet své služby a neukázat vůbec nic zvyšuje risiko pro zadavatele, že s vámi bude zbytečně ztrácet čas, i když pracujete zadarmo.
Tomáš123
Profil
Str4wberry:
To zadání je moc obecné, že není pořádně jasné, co nabízíte. Jestli třeba převod grafiky do HTML kódu, nějaké drobnější úpravy nebo tvorbu celého webu.
To je pravda, teraz však už takéto zadania nepíšem.

Nakonec nabízet své služby a neukázat vůbec nic zvyšuje risiko pro zadavatele, že s vámi bude zbytečně ztrácet čas, i když pracujete zadarmo.
Nanešťastie, v tom čase som nemal žiadne referencie...
Kubo2
Profil
Prestieram vám moje skúsenosti.
Čo sa pamätám, tak k pomoci od kategórie Práce a zákazky som sa uchýlil len raz, a bolo to vtedy, keď sme s kamarátom zháňali kodéra HTML šablón na jeden projekt. Zadávateľ uvádzal, že má na dobrej úrovni znalosti HTML/CSS, ako presvedčivú referenciu uviedol jeden pekný web, tak som sa ho rozhodol kontaktovať.

Odpoveď na môj mail mi prišla o dvanásť dní. Existujú prípady, kedy by ma takéto časové natiahnutie napálilo, ale projekt veľmi neponáhľal, takže to bolo viac-menej optimálne. Nanešťastie pán inzerent jednou vetou bez diakritiky a interpunkcie na konci vety oznámil, že nemá požadované znalosti (okrem znalosti HTML sme tú dobu požadovali ešte Git a Smarty) a viac sa neozval. Napísal som mu krátky zhovievavý email a ukončil komunikáciu. Ďaľšieho kodéra som nehľadal, zahájil som písanie šablón vlastnoručne.

K naviazaniu dlhodobej pracovnej komunikácie mi ešte v dobe, keď som mal v profile zverejnenú svoju emailovú adresu, dopomohla iná kategória, a tou bola kategória Ako niečo urobiť?/Jak něco udělat?. Kontaktoval ma chlapík s prezývkou WladinQ, ktorý je teraz mojím kolegom a dlhodobým tímovým spolupracovníkom.

Kategóriu Práce a zákazky prakticky nevyužívam, ale občas sa tam objaví nejaký ten inzerát, ktorý ma potenciálne zaujme. Daný inzerát sa mi však nikdy nehodí v danej situácii, iba akosi „viem“, že podobná služba sa mi určite bude hodiť niekedy do budúcna. Teraz sa však presuňme k mojim návrhom pre túto kategóriu.

Podobne ako moji tunajší kolegovia, pokladám za dobrý nápad zobrazovať pri vláknach-inzerátoch počet ľudí, ktorý si daný inzerát pozreli (kľudne by som túto informáciu nechal verejnú), niečo na spôsob „Videlo N ludí“. Na druhú stranu som skôr proti umožneniu nejakého „hlasovania“.
Ďalej by som navrhoval nejaké zviditeľnenie kategórie. Proste oddeliť tú kategóriu od ostatných a naservírovať to spôsobom „Na tejto diskusii je možné inzerovať (...)
Posledným návrhom je umožnenie nejako výraznejšie a samostatným spôsobom označiť stav vlákna, či je inzerát aktuálny/neaktuálny. Komentáre k inzerátu by sa tak stali účelovo čisto technické.
Juandev
Profil
jenikkozak:
Na můj inzerát poptávající grafika se mi ozvalo asi deset lidí. S většinou jsem se pak snažil spolupracovat na některém z mých dalších projektů. Dlouhodobá spolupráce ale nevyšla s nikým z nich. Kvalita jejich práce neodpovídala mým představám, přestože jsem byl ochoten si připlatit.
Dva grafici po dokončení práce naúčtovali vyšší částku, než byla domluvená. Při přestřelce se zjistilo, že má protistrana nedisponuje žádnou municí. Domluvili jsme se na snížení původně domluvené hodnoty o 10 procent v prvním a o 20 ve druhém případě. Nerozešli jsme se ve zlém, ale ani jeden z nás nemá snahu další spolupráci vyhledávat.

Tak problém nabrat dobré lici je obecný fakt - tomu konstrukce inzerátu asi nepomůže. Moje inzeráty jinde (nepoptávám, ale do IT), mají sledovanost v tisích. Většinou na každý 1000 shlédnutí se ozve 40 lidí, z těch pak chce spolupracovat 20 a z těch 20 se dostaneš na 2-3 se kterými zahájíš spolupráci a ještě to nemusí dopadnout. A myslím si, že o penězích to není. Respetive, kdyby si nabíd slušný prachy za žádnou práci, pak by to asi zabralo.

Na zdejší inzerci mi nejvíc vadí, že příspěvky mají jepičí život. Pokud nenajdou zájemce první den, moc se s nějakým úspěchem počítat nedá.
- Snažit se reagovat na staré inzeráty je zbytečné, autoři se vůbec nenamáhají odpovědět.
Podle mne by byla vhodná nějaká rotace týden nových inzerátů na prvních místech. Starší inzeráty také nikdo nesleduje.

Členové Diskuse nemají informaci o tom, zda jejich inzerát někdo viděl.
Ano, tato "zdrcující" funkce by se mohla přidat.

Děkuji za příspěvek, Tomáši. Domnívám se správně, že bys v té situaci ocenil, kdyby ti mohli nějakou zpětnou vazbu poskytnout i lidé, kteří o tvou nabídku neměli zájem? Pokud by taková možnost existovala, dal bys přednost výstupu veřejnému (uživatel by mohl nějakým způsobem dát najevo, že ho inzerát sice zaujal, ale nemá o službu momentálně zájem), nebo skrytému ostatním diskutujícím?
Pod tou zpětnou vazbou si můžeš představit lajk jako na Facebooku, hodnocení na stupnici od jedné do pěti, možnost reagování na inzeráty formou příspěvků či tak něco. Nezabývejme se tu konkrétním technickým provedením ani jeho klady a zápory.
To by bylo hezké, ale nemyslím, si že by to nějak masově fungovalo.

Str4wberry:
To zadání je moc obecné, že není pořádně jasné, co nabízíte. Jestli třeba převod grafiky do HTML kódu, nějaké drobnější úpravy nebo tvorbu celého webu.
A tak já bych řekl, že nabízí tvorbu webu. Nicméně na to lidi nebudou reagovat z prakticko-psychologického důvodu. To se tváří tak jako: umím webdesign, tady jsem, mouchy snězte si mě. Ale svět je složitější. Leckdo chce pracovat, třeba i nechce peníze, ale ta informace se musí dostat ke správným uším.

Tady v tom případě, by to patřilo na nějaký jiný specializovaný web.

Kubo2:
K naviazaniu dlhodobej pracovnej komunikácie mi ešte v dobe, keď som mal v profile zverejnenú svoju emailovú adresu, dopomohla iná kategória, a tou bola kategória Ako niečo urobiť?/Jak něco udělat?. Kontaktoval ma chlapík s prezývkou WladinQ, ktorý je teraz mojím kolegom a dlhodobým tímovým spolupracovníkom.
Ano, to by bylo fajn, kdyby lidi měli uvedený funkční kontakt. Když potřebujete vybrat člověka, tak si ho taky potřebujete nějak prověřit a tím, že vidíte co dělá tady, ta si ušetříte spoustu práce. A ten kdo nemá uvedený kontakt, třeba přijde o práci svého života:-)
Plaváček
Profil
Budu možná za exota, ale myslím, že sekce "Práce a zakázky" na tohle fórum vůbec nepatří. Zrušit ji bez náhrady by myslím spoustu zbytečných starostí vyřešilo. :)
Tomáš123
Profil
Plaváček:
ale myslím, že sekce "Práce a zakázky" na tohle fórum vůbec nepatří.
Zaujímalo by ma, prečo si to myslíš...Je pravdou, že toto fórum je o trochu inom, ja som však toho názoru, že táto kategória je tu vítané spestrenie. Ty určite nie si závislý na takých amatérskych inzerátoch, ale pre ostatných (zatiaľ) neprofesionálnych diskutujúcich, vrátane mňa, sa tu často nájde prácička za neveľký zárobok, referenciu či dobrý pocit.
jenikkozak
Profil
Juandev:
To by bylo hezké, ale nemyslím, si že by to nějak masově fungovalo.
Na tom mi v této chvíli nezáleží. V tomto vlákně chci získat zpětnou vazbu na současný stav. Doplňkovou otázku na reakci na inzeráty jsem přidal, abych zjistil, jaký měl inzerent pocit, ne abych se bavil o konkrétních změnách.

Plaváček:
Můžeš prosím popsat své zkušenosti s touto sekcí? Už jsi tu inzeroval. Nikdo se ti neozval, nebo jsi získal jen nevyhovující odezvu?
Pro debatu o dalším směřování Prací a zakázek bude prostor v jiném vlákně, jakmile budeme mít k dispozici dostatek informací. Kdybychom se to vše snažili probrat v jednom vlákně, chvíli by se vášnivě povídalo, ale nestalo by se vůbec nic. Jako tomu bylo v posledních letech u všech diskusí, které se této sekce týkaly.
Taurus
Profil
jenikkozak:
Beru tuto sekci jako fajn přidanou hodnotu. Když jsem 2x vystupoval jako nabízející, spíš to tu zapadlo, ale člověk nikdy neví a přidáním rozhodně nic nezkazí. Například i díky tomu můžu nepatrně vstoupit do podvědomí a pak se mi takový Honza může ozvat :-) A ozvali se mi ještě i další členové, ale asi spíš nepřímo, bez vědomí inzerátu.

Sám jsem se ozval asi na 10+ poptávajících. Šlo o jednotlivce i firmy poptávající drobnou grafiku i nabízející zaměstnání. Vždy za odměnu. Zakázky dopadly asi tři, spolupráce byla rychlá a fajn. Jasně jsme si určili mantinely a práci dotáhli. Vzhledem k podání jsem raději vyžadoval zálohovky. Ostatní, včetně firem, se neozvali, představovali si práci jako Hurvínek válku nebo neměli akvárko.

Při čtení vůbec neberu v potaz anonymy, lidi bez referencí a bez nabídky odměny. I podle psaní lze člověka odhadnout. Zda se v duchu zasmát a jít dál nebo zkusit napsat.

Edit: v ideálním světě by bylo dobré umístit na konec vlákna výsledek (odkaz, popis spolupráce) – podobně jako v ostatních, kde na to občas přijde autor sám. Ale asi by tu bylo spoustu pomluv a kdo by tomu věřil...
lionel messi
Profil
Na úvod sa ospravedlňujem, že vyťahujem staršie vlákno, ale chcel by som napísať niečo o vlastných skúsenostiach s touto kategóriou, keďže v čase, keď bolo vlákno aktuálne som nemal s PaZ žiadne skúsenosti.

Celkovo som reagoval na dva inzeráty (nepočítam jeden chladený). Vždy išlo o jednoduché jednorazovky v HTML, CSS a PHP. V prvom prípade išlo vytvorenie jednoduchého PHP skriptu za viac-menej symbolickú odmenu. Mojím cieľom však neboli peniaze, ale snaha získať referenciu a niečo sa naučiť. Ako prvý problém sa ukázala nemožnosť (či skôr neochota?) zadávateľa poskytnúť sľúbenú odmenu na slovenský účet. Chcel však vedieť, či by som mal záujem vytvoriť skript aj zdarma. Hoci bola moja odpoveď kladná, dotyčný sa už viac neozval. Oveľa neskôr (de facto až pred pár dňami) som zistil, že ide o človeka s navrhnutým banom za opakované porušovanie pravidiel inzercie, čo o jeho serióznosti istým spôsobom vypovedá.

Len nedávno som sa ozval na inú ponuku, opäť z ČR, tentokrát z oblasti HTML a CSS, náročnosťou zhruba podobnú prvému zmienenému inzerátu. Zadávateľ reagoval promptne, svoje predstavy formuloval jasne a zrozumiteľne, nemal problém upresniť zadanie a dokonca ani poskytnúť odmenu za prácu na účet vedený v SR. Po potvrdení môjho záujmu o zákazku ma informoval o prítomnosti konkurencie a sľúbil, že sa ozve s konečným verdiktom do 24 hodín. Musím priznať, že som s odpoveďou veľmi nepočítal a o to viac ma nasledujúci deň prekvapil e-mail, v ktorom inzerent kokrektným spôsobom poďakoval za záujem a zároveň mi oznámil, že uprednostnil iného kódera. Napriek tomu, že sa mi zákazku získať nepodarilo, si z priebehu komunikácie odnášam vcelku príjemný pocit a možno aj isté ponaučenie.

Celkovo súhlasím s Tauruom a nevylučujem, že služby tejto kategórie v budúcnosti ešte využijem.

jenikkozak:
Co vám na zdejším systému inzerce vadí nebo naopak vyhovuje?
Prekáža mi pomerne časté porušovanie pravidiel (chýbajúci kontakt, opakované inzerovanie v krátkych, prípadne veľmi krátkych časových intervaloch).
Mája
Profil
Plaváček:
"Práce a zakázky" na tohle fórum vůbec nepatří.
S tím nesouhlasím. Ne vše umím vyřešit, ne každý mi ochotně naprogramuje něco, co potřebuji zadarmo.

jenikkozak:
Moje malá zkušenost. Zadala jsem tu v noci mini zakázku, do pár minut se mi ozval programátor, do další hodiny měl práci hotovou, měli jsme stejnou banku a tak byl převod okamžitý a já měla práci za pár minut na mailu v příloze. Nikdo další se mi už neozval, protože jsem napsala do vlákna, že je zakázka zadaná, to beru také jako velké plus.

Při zadávání zakázky pro mě ale nebylo příjemné uvést pod ní email, kvůli spamovým robotům. Preferovala bych, aby se email zobrazil jen registrovaným.
Kajman
Profil
Přijde mi, že u zákázek, kterou popisuje Mája. Tedy jednoduchých a vyřešených poptávek je měsíční limit na další inzerát pro kategorii spíše na škodu.
tiso
Profil
Myslím, že táto kategória by tu chýbala. Odkazovať ľudí, čo chcú riešenie, do nej je prirodzené. Sám som pár zákaziek robil, niekedy som sa ozval neskoro, nadviazal som aj dlhdobejšiu spoluprácu.
Čo mi na zakázkach chýba a občas vadí je termín. Na tie rýchle veci (zajtra/cez víkend) nestíham reagovať, keď mám pripravený iný program.
Michal Sebek
Profil
Uvítal bych rozdělení na poptávky a nabídky
Tomáš123
Profil
Michal Sebek:
Moderátori dbajú o to, aby bolo už z nadpisu vidieť, či sa jedná o ponuku alebo dopyt. Osobne nevidím dôvod akokoľvek rozdeľovať kategóriu inzerátov na odbornej diskusii o webdizajne. Je to iba bonus, nič viac.
Vendy
Profil
Kdykoliv potřebuji realizovat něco malého, s čím si nevím rady ani omylem, vložím zakázku sem. Reakcí je vždy několik a často již pár minut po vložení poptávky. Zatím jsem tu pokaždé našla skvělé lidi, kteří mi ochotně zrealizovali poptávku a práci provedli i za podhodnocených finančních podmínek, s ohledem na fakt, že mnoho peněz nemám a nemohu nabídnout, plus web, který tvořím, je ku prospěchu mnoha lidem. Navíc ještě přidali "kus ze sebe" - myšlenky, nápady, zlepšováky, realizaci něčeho zdarma. Ženské části se nechci dotknout, ale vždy jsem tu pracovala jen s "místními" muži a pánové - nedám na vás dopustit.

A ještě jedna poklona navíc - jsem skutečný laik, který se snaží dělat něco dobrého. A toto fórum je jediným místem, kde se mi dostane rady či pomoci a nikdo mi vulgárně nenadává, jaká jsem bůů a mnoho, mnoho dalšího, jen proto, že on je "mazák". Jste báječní :)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0