Autor Zpráva
Marschmallow
Profil
Na diskusi jsem založil vlákno Sbírka skriptů a vychytávek z Diskuse JPW o sbírce skriptů z Diskuse JPW, ale i vlastní hlavy či odjinud.

Pokud byste se chtěli stát jedním z autorů projektu, vkládejte sem odkazy na různé zajímavé, chytré, ale i třeba práci ulehčující skripty, SQL dotazy, vychytávky v HTML, CSS, JS, nebo dokonce grafiky.

Buď můžete kódy psát rovnou sem (hlavně použivejte [pre]), nebo použijte Živou ukázku od Str4wberryho. Až tady bude více skriptů vytvoříme web, který bude obsahovat všechny možné skripty...


Máte-li další nápady, pište mi je prosím do výše uvedeného vlákna, sem ne.
Mimochodem mi Yuhů nabídl subdoménu na jakpsatweb.cz.
Taps
Profil
Marschmallow:
možná by se určitým odrazovým můstkem mohli stát živé ukázky, které zveřejnil Str4berry na svém webu.
Marschmallow
Profil
Marschmallow:
Co jsem tak procházel diskusi, našel jsem zajímavý skript od Hoonzy proti zaspamování phpBB (miniBB) fóra: spam ochrana v miniBB.
Jinak na localhostu se mi už web rýsuje :)
Tori
Profil
Pokud člověk potřebuje přejmenovat databázi a má nadefinované views, tak přejmenování např. v Admineru selže (právě kvůli těm views, protože pomocí RENAME TABLE se sice view dá přejmenovat, ale jen v rámci jedné databáze).
Kdyby se to někdy někomu hodilo (jako mně dneska), tady je na to utilitka: http://projekty.vize.name/renameDb.zip Funguje takto:
- vytvoří databázi s novým jménem
- přesune do ní normální tabulky
- views zkopíruje do nové DB
Stará databáze zůstane včetně views. Dá se to spustit nasucho, kdy se jen vypíší SQL dotazy, které by se provedly. Neumí to zkopírovat nadefinované procedury, možná někdy příště.

Napsané to je pro PHP 5.4, je potřeba si přilinkovat dibi (buď uložit dibi.min.php do stejné složky, anebo se dají ve skriptu nastavit nějaké výchozí hodnoty včetně cesty k dibi). Kód je výsledkem postupu "rychle naprasit aby to fungovalo a nebylo s tím moc práce" a "trochu to pak uklidit, aby se neřeklo", tak to podle toho berte.
Marschmallow
Profil
Tori:
Můžeš se mi prosím zaregistrovat na MůjSkript.cz? Pak stačí potvrdit registrační mail a já Tě uvedu autorem. Následně se přihlaš, vyber si kategorii, klikni na takovou ikonku listu, papírku (...) a vytvoř článek. Díky moc za zájem :)
Tori
Profil
Marschmallow:
A nechceš jen sám zkopírovat ten můj příspěvek? Ono k tomu fakt není moc víc co psát.
edit: Dík.
Marschmallow
Profil
Tori:
Máš ho tam (ten článek), ještě jednou moc děkuju. Každý den něco hledám, ale moc toho nenacházím. Odkaz:
mujskript.cz/php-mysql/6-prejmenovani-databaze-s-nadefinovanymi-views-nelze-provest
Marschmallow
Profil
Našel jsem tady na diskusi další:
Po najetí na DIV1 se zobrazí DIV2: Živá ukázka
Tlačítko submit jako odkaz: Živá ukázka
EDIT: Jinak jsem autora článku nastavil na: Napsal Tori (DJPW.cz).
Jan Tvrdík
Profil
Marschmallow:
Hele já ti nechci brát iluze, ale ty kusy kódu, které tam dáváš mají dost mizernou kvalitu. Konkrétně v kategorii PHP.

ad Kalkulačka v PHP - jednoduché sčítání: blbost, viz PHP - Kalkulacka
ad Zjištění IP adresy v PHP: blbost, spoléhá to na register_globals, takže to reálně nebude skoro nikde fungovat
ad Aktuální datum a čas v PHP: blbost, normálně takto: date("j. n. Y H:i");
ad Email na webu - ochrana před spamem: blbost, hnusně napsáno, potenciální XSS zranitelnost, víc to studovat nehodlám
ad Odstranění diakritiky z textu v PHP: není to úplná blbost, ale s UTF-8 to rozhodně fungovat nebude
ad Ověření validního e-mailu v PHP: blbost, ereg je funkce zavržená, kromě toho ten skript má nulovou užitnou hodnotu
Marschmallow
Profil
Jan Tvrdík:
ty kusy kódu, které tam dáváš mají dost mizernou kvalitu.
OK, beru to...

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0