Autor Zpráva
Marschmallow
Profil
Chamurappi, chci se Tě zeptat, kdy bude do diskuse implementován nový Uživatelský panel?
Díky :)
Fisir
Profil
Reaguji na Marschmallowa:
Sice nejsem Chamurappi, ale troufám si odhadovat, že možná za čtyři–pět let? :-) Ačkoliv v DJPW Ultimate už možná je…
Marschmallow
Profil
Fisir:
DJPW Ultimate už možná je…
Určitě, Chamurappi ho na localhostu.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Marschmallowa:
Možná, že nikdy. Poslední dobou jsem vyráběl hodně podobných lišt pro jiné weby a když jsem se nad nimi kriticky zamyslel, většinou neměly opodstatnění. Počáteční úžas plynoucí z toho, že je něco přikováno k hraně prohlížeče, je pomíjivý. Ve výsledku je to obyčejný obchod: snadnější dostupnost určité funkce výměnou za trvale obsazené místo.

Jakou hodnotu má každá z funkcí v panelu a jakou hodnotu má místo panelem ukousnuté? Nemyslím si, že lidé na této diskusi potřebují často používat menu.

Jedna z myšlenek, která k panelu vedla, souvisela s měněním šířky — aby si ji čtenář mohl nastavit kdekoliv a ne jen na začátku stránky. Jenže mně se už měnění šířky celého webu moc nelíbí, raději bych měnil jen šířku textů. Kdyby posouvátko šířky textů mělo poletovat uvnitř panelu obsazeného jinými věcmi, nebylo by to moc elegantní.

Nabízela se tu i možnost přesunout do lišty drobečky. Také se ptám, zda jsou opravdu potřeba trvale viditelné…

Nebráním se nápadům a návrhům :-)


Reaguji na Marschmallowa:
Určitě, Chamurappi ho na localhostu.
Nemám. Ale v sandboxu si může kdokoliv zkusit, jak by to cca vypadalo.
lionel messi
Profil
Chamurappi:
Nebráním se nápadům a návrhům :-)
Môj názor je: Vyzeralo by to efektne, lepšie než na iných podobných weboch, ale úprimne povedané, podobné „hračičky“ veľmi nemám rád, som za čo najväčšiu jednoduchosť. Osobne mi rolovanie nahor nevadí, navyše v tomto prípade ide o klasickú zámenu výhod (obchod), kedy

snadnější dostupnost určité funkce výměnou za trvale obsazené místo.

Podobné fintičky dokonca málokedy využívam, aj keď niekde k dispozícii sú. Obzvlášť mi vadí, keď sa podobné panely správajú neintuitívne, napr. mi dosť dlho trvalo zvyknúť si na správanie hlavičky na webe varecha.sk (kto chce, môže kliknúť, rolovať a sledovať hlavičku). Zrejme som v tomto svete sám exot s podobným pohľadom na vec, ale prikláňam sa k zmienenému „nikdy“.
_es
Profil
Je to podobné, ako užívateľské rozhranie prehliadačov, tam bol vývoj zväčša opačný, čoraz viac miesta mala samotná stránka a čoraz menej ovládacie prvky a iné panely, napríklad aj stavový riadok je často skrytý. Možno však aj v dôsledku toho sa začali objavovať také podobné panely na samotnej stránke - pri starších verziách prehliadačov by to bolo „prepanelované“ a na najviac dynamicky sa menený obsah by zostávalo málo miesta.
Str4wberry
Profil
Asi dost netradiční řešení by bylo udělat ten panel boční. Trvale obsazené místo na šířku by u větších monitorů téměř nevadilo.
Alphard
Profil
Str4wberry:
Asi dost netradiční řešení by bylo udělat ten panel boční.
Ano, kdysi jsem tady navrhoval dát (volitelně) i textareu pro odpoveď do pravého sloupce. Většině to přišlo příliš revoluční, ale několika lidem se to líbilo.
A přitom mít IDE rozvržené tak, že je zhruba na 3/4 šířky kód na celou výšku a jeden sloupec je vyplněn různými navigační podokny je myslím docela standardní (samozřejmě na FullHD).
_es
Profil
Str4wberry:
Či by už by bol panel hore alebo naboku, stále mi pripadá, že sú v ňom použité funkcie málo časté pri používaní fóra. Aj keby snáď neobsadil miesto, stále by „obťažoval“ tým, že by bol vidieť - zaberal pozornosť a pod. Iné by bolo, ak by išlo o funkcie viac užitočné, napríklad „skákanie“ po jednotlivých príspevkoch, „skok“ na napísanie príspevku, „skok“ na posledný príspevok...
Fisir
Profil
Reaguji na _es:
Spíš než tlačítka pro skákání by možná byly lepší klávesové zkratky.
_es
Profil
Fisir [#10]:
Klávesové skratky by neboli pre novšieho návštevníka, lebo by ich nepoznal. Okrem toho, klávesové skratky na funkcie použiteľné na čítanie textu, kde nie je nutné používať klávesnicu, by neboli až tak užitočné.
joe
Profil
Podle mě v tom panelu (který by měl být stále na očích) je vhodné akorát vyhledávání, ostatní nepotřebuji.
Taurus
Profil
Jak o tom tak přemýšlím, tak klikám asi jen na logo ( Chamurappi určitě ví víc :–)), takže taky asi nepotřebuju nic navíc. Nicméně nějak zajímavě provedený redesign diskuze, navíc se Str4wberryho myšlenkou, by se mi líbil.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0